Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за смесване на масла със спецификация ACEA C3

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за смесване на масла със спецификация ACEA C3

    Миналата година при смяната на моторното масло на колата (фиат линеа, 1.4 T-Jet, 120 к.с., бензин, 2009 г.) сложих CASTROL MAGNATEC 5W-40 ACEA C3. Дотук добре, защото спецификацията, препоръчана от производителя, е спазена. Обаче купих 4 литрова туба от Бош, а колата събира 3. И понеже не го гори - ама грам, ми остана 1 литър. Маслото е достатъчно скъпо, за да го изхвърля (почти 30 лв. литърът).
    Сега пак ми предстои смяна на масло. Знам, че като е постояло 9 месеца във вече разпечатаната туба, теоретично леко се е променило, но все едно - аз ще го използвам. Мога ли да го смеся с друго масло 5W-40 ACEA C3 - например Selenia ги има в разфасовки по литър? Питам най-вече заради това, че Castrol се рекламират с някакви интелигентни молекули и да не вземат да оглупеят, ако го смеся с не толкова интелигентно масло .
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    #2
    Няма проблем да смесиш Magnatec маслото с друго.
    Ако не се лъжа "интелигентни молекули" са само в Castrol EDGE Professional, като това си е само рекламен трик.
    Освен със Selenia, може да пробваш Rowe Hightec Multi Formula 5W-40 и Fuchs Titan GT1 5W-40.
    Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

    Коментар


      #3
      Попринцип, ако са един и същ стандарт не би трябвало да е проблем. Ако искаш, може да сипеш малко от двете в едно шише, да го разклатиш да се смесят и да го оставиш примерно един ден, за да видиш дали няма да се пресекат или "реагират" едни към други по някакъв неблагоприятен начин.

      Коментар


        #4
        Може и с Приста да го смесиш, няма да има проблем, с пресичане

        Коментар


          #5
          Знам, че при смесване с друго масло нито ще се пресече (да не е мляко ), нито пък ще се получи някаква избухлива смес, нито на външен вид ще се промени. Не говоря за подобни митове и легенди, а зa "интелигентната молекула", с която Castrol рекламират маслата си. Просто ми стана инересно някой има ли опит и по-задълбочена информация по въпроса.
          Честно казано, колкото повече тази идея (да сипя литър кастрол и 2 литра друго масло) отлежава, толкова по-лоша ми се струва. Ще търся още 2 литра от същото.
          Последна редакция от snake; 21.05.2019, 15:37.
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар

          Working...
          X