Резултати 1 до 5 от 5

Тема: Въпрос за смесване на масла със спецификация ACEA C3

Фиат идол Аватарът на snake
    Регистр. на
    21.10.2005

Въпрос за смесване на масла със спецификация ACEA C3

Миналата година при смяната на моторното масло на колата (фиат линеа, 1.4 T-Jet, 120 к.с., бензин, 2009 г.) сложих CASTROL MAGNATEC 5W-40 ACEA C3. Дотук добре, защото спецификацията, препоръчана от производителя, е спазена. Обаче купих 4 литрова туба от Бош, а колата събира 3. И понеже не го гори - ама грам, ми остана 1 литър. Маслото е достатъчно скъпо, за да го изхвърля (почти 30 лв. литърът).
    Сега пак ми предстои смяна на масло. Знам, че като е постояло 9 месеца във вече разпечатаната туба, теоретично леко се е променило, но все едно - аз ще го използвам. Мога ли да го смеся с друго масло 5W-40 ACEA C3 - например Selenia ги има в разфасовки по литър? Питам най-вече заради това, че Castrol се рекламират с някакви интелигентни молекули и да не вземат да оглупеят, ако го смеся с не толкова интелигентно масло .
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

Фиат идол Аватарът на Stefanaki
    Регистр. на
    16.11.2008
    Няма проблем да смесиш Magnatec маслото с друго.
    Ако не се лъжа "интелигентни молекули" са само в Castrol EDGE Professional, като това си е само рекламен трик.
    Освен със Selenia, може да пробваш Rowe Hightec Multi Formula 5W-40 и Fuchs Titan GT1 5W-40.
    Не съм видял някой да обеднее ако издава фискален бон. Но съм видял забогатели, които не издават.
    "Все пак форумът е за фенове на автомобили, не за българска филология."

Попринцип, ако са един и същ стандарт не би трябвало да е проблем. Ако искаш, може да сипеш малко от двете в едно шише, да го разклатиш да се смесят и да го оставиш примерно един ден, за да видиш дали няма да се пресекат или "реагират" едни към други по някакъв неблагоприятен начин.

Кара Фиат
    Регистр. на
    10.10.2008
    Може и с Приста да го смесиш, няма да има проблем, с пресичане

Фиат идол Аватарът на snake
    Регистр. на
    21.10.2005
    Знам, че при смесване с друго масло нито ще се пресече (да не е мляко ), нито пък ще се получи някаква избухлива смес, нито на външен вид ще се промени. Не говоря за подобни митове и легенди, а зa "интелигентната молекула", с която Castrol рекламират маслата си. Просто ми стана инересно някой има ли опит и по-задълбочена информация по въпроса.
    Честно казано, колкото повече тази идея (да сипя литър кастрол и 2 литра друго масло) отлежава, толкова по-лоша ми се струва. Ще търся още 2 литра от същото.
    Последна промяна от snake : 21.05.2019 в 15:37
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

Тема: Въпрос за смесване на масла със спецификация ACEA C3

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •