Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Motomoshi (CarSpending.com) за Android - безплатно

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Motomoshi (CarSpending.com) за Android - безплатно

    Преди години бях пуснал тема за CarSpending.com - платформата за следене и споделяне на разходи по МПС-то, сравняване с други шофьори и намиране на добри сервизи. Темата достигна няколко страници и знам, по сигнатурките знам, че потребители тук го ползват. Едно от най-популярните запитвания, които получавах бе за Android приложение. Разработката му отне над година, докато стигне до ниво, на което не ме е срам да го обявя.


    Motomoshi (CarSpending.com) за Android може да свалите от тук


    Това, което приложението позволява е:
    ✅ Лесно и бързо добавяне на зареждания, сервизни събития, снимки, напомняние.
    ✅ Автоматичен бекъп, така че да не се притеснявате, че данните ви ще се загубят.
    ✅ Всякакви и неограничен брой МПС-та (автомобили, мотоциклети и комерсиални).
    ✅ Автомобили с повече от един резервоар. Поддържа автомобили на бензин, дизел, LPG, CNG и ток, като може да следите разхода и на двете си горива.
    ✅ Добавяне на галерии от снимки (за сега неограничен брой)
    ✅ Детайлни статистики за разходите (с предстоящо добавяне на генератор на репорти).
    ✅ Напомняния за предстоящи разходи, обслужвания, включително с изпращане на мейл.
    ✅ Генериране на код за подпис във форума с картинка с вашият автомобил (подобен на моя) - картинката се опреснява автоматично


    За мен ще означава безкрайно много ако го свалите, пробвате и ми пишете при проблем, липсваща функционалност или каквито и да е въпроси - тук, на лично или през формата за обратна връзка в самия ап. А ако ви харесва - да оставите ревю в Play Store-а

    #2
    Възнамеряваш ли да го пускаш за iOS или не ти се харчат 538432323533 лв. за такси и ядове
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      Има започната работа по iOS. Даже ето един screenshot от iOS емулатор.


      Докато стане използваемо ще отнеме още време - не мога да кажа колко и не искам да давам обещания, които не мога да спазя. Но ще пиша ако има нещо готово! Междувременно, мобилната версия на уебсайта работи - а когато има приложение, всичко ще се синхронизира с него

      Коментар


        #4
        Вчера инсталирах приложението и наблюденията ми до тук са следните.

        Това, което работи
        Това, което работи е всичко не споменато отдолу и честно казано съм доста доволен от приложението. Много ми харесва като идея, реализация и виждам много потенциал в него. Браво!

        Това което не работи, а трябва
        Има един, сравнително дребен "бъг" в приложението, който не ограничава функционалноста му, просто е досадно. Когато скролнеш надолу, докато четирите кръгли бутона за добавяне на разходи и снимки се скрият и отвориш някой произволен предварително добавен разход, след като излезеш от него, бутоните се скриват. Ето един клип на проблема: https://www.youtube.com/watch?v=ZhomljDAVrE

        Идеи, съвети, въпроси
        1.
        Щеше ми се да можеше да се променя валутата в раздел "Reports". Знам, че от настройките може да се смени валутата, но щеше да е удобно за хора като мен, които не живеят в България да могат да си обръщат разходите в различни валути, без да се налага влизане в настройките. Не е нещо критично важно, но ако някой път си нямаш друга работа, няма да е излишно.

        2. Опция за продажба на МПС. Щеше ми се да има опция да се добави приход от продажбата на дадено МПС. Все пак, ако ще ползваш приложението по-дълго време, все някога ще смениш каручката.

        3. Опция за добавяне на снимки към разходите. Примерно, ако си смениш носач да можеш да качиш снимки от ремонта, които да са прикачени към самия разход, а не просто към МПС-то.

        4. Това вече е въпрос! Приложението как превключва между различните валути? Тоест, как определя валутния курс? От предварително зададено стойност, сверява конретния курс за деня през интернет или според актуалния валутен курс в деня, в който е въведена въпросната сума? Ако примерно въведа разход от 100лв, когато Еврото струва 2лв, а по-късно Еврото стане 3лв, същият разход ако го обърна в евро през приложението колко ще е, 50€ или 33€?

        Иначе, пак браво за приложението! Наистина ми харесва и ти пожелавам много успех с него за в бъдеще!
        Последна редакция от JTR; 23.05.2019, 12:39.

        Коментар


          #5
          По принцип е правилно да има таблица, където пази средния валутния курс за всеки ден и за избрани валути (отделна таблица само за тях) и съответно, когато искаш да видиш записите в друга валута, то автоматично спрямо дата-та на която си направил записа да го обръща спрямо тогаващния курс, който е записан. Не е нещо мега трудно за изработка.

          Коментар


            #6
            Благодарности за обратната връзка! Ще отговоря на всичко.

            Това което не работи, а трябва
            Има един, сравнително дребен "бъг" в приложението, който не ограничава функционалноста му, просто е досадно. Когато скролнеш надолу, докато четирите кръгли бутона за добавяне на разходи и снимки се скрият и отвориш някой произволен предварително добавен разход, след като излезеш от него, бутоните се скриват. Ето един клип на проблема: https://www.youtube.com/watch?v=ZhomljDAVrE
            Ще опитам да оправя бъгчето. Така или иначе предстои добавянето на разходи към МПС-то да бъде преработено генерално с цел по-лесен и бърз достъп до тези действия и тези бъгове ще изчезнат.

            2. Опция за продажба на МПС. Щеше ми се да има опция да се добави приход от продажбата на дадено МПС. Все пак, ако ще ползваш приложението по-дълго време, все някога ще смениш каручката.
            Това също е отдавна търсена опция. Не само за продажба на МПС, а и приходи от застрахователни събития, споделени пътувания, продадени части, taxi / uber и тн. Ще бъде направено, просто е голяма задача.

            3.
            Опция за добавяне на снимки към разходите. Примерно, ако си смениш носач да можеш да качиш снимки от ремонта, които да са прикачени към самия разход, а не просто към МПС-то.
            И това предстои!

            1. Щеше ми се да можеше да се променя валутата в раздел "Reports". Знам, че от настройките може да се смени валутата, но щеше да е удобно за хора като мен, които не живеят в България да могат да си обръщат разходите в различни валути, без да се налага влизане в настройките. Не е нещо критично важно, но ако някой път си нямаш друга работа, няма да е излишно.

            4. Това вече е въпрос! Приложението как превключва между различните валути? Тоест, как определя валутния курс? От предварително зададено стойност, сверява конретния курс за деня през интернет или според актуалния валутен курс в деня, в който е въведена въпросната сума? Ако примерно въведа разход от 100лв, когато Еврото струва 2лв, а по-късно Еврото стане 3лв, същият разход ако го обърна в евро през приложението колко ще е, 50€ или 33€?
            Относно 4. - ежедневно теглим текущите курсове от една от европейските банки, които ги предоставя, така че обръщаме по най-пресния курс. ЕВРО/лв не е проблем, но динари, унгарски форинти, турски лири и всички валути, които не са в борд с еврото, се конвертират грешно след време. Ако курса се смени, след време репортите ще изглеждат различно. За правилното решение, трябва да пазим историческите курсове към дата на попълване. Това не е тривиално. Ще го направим в някакъв момент, но неща като 2. и 3., както и намиране на добро решение за монетизиране на приложението са далеч по-приоритетни... Много малко са потребителите (под 3%) които добавят повече от една валута. Съответно и предложение 1. не е от най-приоритените ни задачи.
            Последна редакция от Veseliq; 24.05.2019, 14:43.

            Коментар


              #7
              От пускането на приложението до сега минаха няколко месеца и освен купища подобрения, вече може да export-вате (и import-вате обратно) данните си в CSV формат

              Коментар

              Working...
              X