Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с подгрева на Фиат Браво 1.9 120hp 2008г.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с подгрева на Фиат Браво 1.9 120hp 2008г.

    Здравейте колеги!

    Имам следния проблем с подгрева на въпросния автомобил. Купих го преди около 2 месеца, но проблеми не е имал с подгрев. Дори като го купувах го четох и грешки в Ecu-то нямаше. Преди около месец при палене ми изписа на дисплея check glow plugs. Прочетох колата и беше записала P0683. Изчистих грешката и известно време не беше се появявала. Преди около седмица светна отново....пак я прочетох със същата грешка. Купих нови свещи Beru и ги смених, понеже не ми се вярваше проблема да е в релето. Всички лули на свещите си бяха наред и си щракнаха както си му е реда. Вчера отново светна...пак същата грешка. Купих ново реле на бош. Изчистих отново грешката в ecu- то, но днес отново светна. Интересното е, че не го прави на всяко запалване. Всички букси по релето са перфектни, като съм ги пръскал и с контакт спрей. Пусках тест с диагностиката на релето за подгрев, всичко си работи. Да ме насочите, какво да гледам/замервам и т.н, че ми писна с този подгрев?
    Прикачени файлове
    ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

    #2
    Проблемът ти е в температурния датчик, монтиран на термостата.
    Toyota Corolla Verso 2,2 D4D 2008
    Fiat Stilo 1,9 D Multijet 120 2006

    Коментар


      #3
      Да, напълно възможно е! Одеве като я палих студена изписа на дисплея, че температурата на охл.течност е твърде висока. Нямам време да я прочета сега, но утре ще видя грешката.
      ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

      Коментар


        #4
        15 дни след смяната на датчика за температурата отново светна! Някой с идея, какво да гледам/меря?
        ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

        Коментар


          #5
          Е, сега какво да ти кажа да правиш, като си направил и повече от необходимото.
          Само ще споделя, че при бравото имах период от време, през който ми светваше лампата за проверка на свещите, а свещите бяха и са ОК. И аз като теб извършвах същите манипулации, като не смених релето и свещите, а само ползвах контактен спрей. В момента нямам предупреждения за изгоряла свещ. Да не би акумулаторът да пада под определен праг при подгрев, но тогава ще ти запише грешка за него, не знам.
          FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

          Коментар


            #6
            При мен проблемът бе решен именно след смяната на въпросния датчик. Да не е пак там проблема - я датчика, я кабелите.
            Toyota Corolla Verso 2,2 D4D 2008
            Fiat Stilo 1,9 D Multijet 120 2006

            Коментар


              #7
              Нямам проблем с акумулатор! Зарежда си на 14.02В и нямам никакви проблеми с паленето. Ток си има....
              Не че е толкова голям проблем, но ме дразни. Дори не е имало проблем и за пари! От нищо не съм икономисал...всичко е ново бош, беру и т.н
              Просто си ме дразни
              ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

              Коментар


                #8
                При мен проблемът бе решен именно след смяната на въпросния датчик. Да не е пак там проблема - я датчика, я кабелите.
                Прегледах всички букси на подгрева, вкл. и на датчика за температурата, който подмених с нов. Всички пинове са напръскани с контакт спрей. Огледах и кабелите да няма нещо протрито и т.н, но не виждам нищо. Това е дразнещото, че го прави един път в месеца...
                ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

                Коментар


                  #9
                  Другото, което се сещам е, че компютъра на колата е до акумулатора. Следователно двигателя и беше мит, когато я купих от автокъщата. В събота ще си поиграя да сваля всички куплунзи на компютъра да видя да няма някъде окислено от водата. Друго не знам, какво да и гледам!
                  ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

                  Коментар


                    #10
                    Прегледай ги, но ме съмнява там да е проблема. Аз с нож сцепих обшивката на кабелите от компютъра и ги огледах всичките, а те са много, всичко си беше наред. Главният заподозрян за мен си остава датчика.
                    Toyota Corolla Verso 2,2 D4D 2008
                    Fiat Stilo 1,9 D Multijet 120 2006

                    Коментар


                      #11
                      Не, че е кой знае колко пари тоя датчик, ама искаш да кажеш да го сменям пак?
                      ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

                      Коментар


                        #12
                        Колега, не знам какъв съвет да ти дам. Първо се появява този проблем, след смяна на датчика проблемът изчезва и всичко е ОК. След 15 дни отново проблемът е на лице - значи нещо се е променило и се появява този надпис. При мен проблемът беше подобен - след подаване на контакт свещите не грееха, а след запалване се включваха и нагряваха до изключване на двигателя.
                        Toyota Corolla Verso 2,2 D4D 2008
                        Fiat Stilo 1,9 D Multijet 120 2006

                        Коментар


                          #13
                          14.02 е на долната граница-13.9
                          LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                          ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                          Коментар


                            #14
                            Същата е и моята 2008 1.9 120 при всяко палене когато не е загряла хубаво колата се изкарва тази решка. От две години я имам и си я жулкам така. Свички свещи са ми наред, с чисто нов акомулатор, тя все така си прави. Честно казано колеги да не ви дреме. Светва и изгасва не ми прави и впечатление вече. Като не и се отразява все тази. Не вярвам да излезете на глава с нея :D

                            Коментар


                              #15
                              Г-н Райчинов,проверете с някой диагностик как е дпфа.При регенерация мига същата лампа.При незавършена регенерация пак го прави.Не на всички модели ,мисля че зависеше за кой пазар е модела и дали е с филтър или не.Ако е изтрит неправилно от некой пишман мапер може също да създава ядове.Успех
                              198mjet Bravo

                              Коментар

                              Working...
                              X