Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat punto 1.9 jtd - чип тунинг

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Точно от този мотор може да се очакват чудеса, има много запас - и самите Италиянци го казват и го показват. Аз карам Стило 115 коня - а то е същия мотор, по аутобаните в Германия от 140 - 150 до 200 на пета те лепи за седалката и ги вдига за 2-3 сек. все едно че е на трета, само дето не върти гуми, проблема е само с вътрешните карета, много слаб материал, за 20 хил. км. два пъти ги сменям но турбото му излезе много кораво. Но това е въпрос на желание, относно турбото че пускало малко масло - това е много относително, дори и нова кола турбото и пуска масло и е омаслено а и то е консуматив. От личен опит го знам, последната ми кола е Рено Сценик 2015 г. 1.6 DCI 130 k.с. на 130 хил. км. счупи турбо а предния ден го преглеждах че трябваше да пътува 1600км. успя да мине само 100км. и скъса оста с гайката от към студената част - естествено и тази кола е тунингована, сложих му ново турбо не оригинал, няма да казвам марка но работя от години с тях. Тук в ДЕ ги гледам по новите коли а и всеки ден ги правя, ами те не могат да изкарат и 100 хил. км. и чупят турбими, късат вериги и какви ли не още проблеми, горят масло колкото бензин или нафта - НЕ СИ КУПУВАЙТЕ НЕМСКА КОЛА, карайте си Италианките. Относно Магнес, моя съвет е да не рискувате с тях, попадали са ми няколко файла - коли правени от тях, ами то е страшно, голяма мешавица е но пък файла е заключен да не им се гледат мизериите - те и това не могат да направят както трябва. Извинявам са че така плюя по тях, но е самата истина.

    Коментар


      #17
      Колега и ти си прав, но тук седи въпроса до колко си заслужава да се наливат пари в нещо, което изначале не показва признаци на дълъг живот. Ама купили сме я колата, ще я токам докато издъхне...
      А точно такива мнения за Маднес ме спират, понеже не ми се занимава после да ходя да се карам, да дооправям и прочее. И МНОГО ме дразни, като някой майстор почне да ти обяснява как той това не го бил пипал... Не бе аз паса трева!!

      Така или иначе темата си седи, ако има напредък ще се пише...

      Коментар


        #18
        Punk_girl написа: Преглед на мнението
        Колега и ти си прав, но тук седи въпроса до колко си заслужава да се наливат пари в нещо, което изначале не показва признаци на дълъг живот. Ама купили сме я колата, ще я токам докато издъхне...
        А точно такива мнения за Маднес ме спират, понеже не ми се занимава после да ходя да се карам, да дооправям и прочее. И МНОГО ме дразни, като някой майстор почне да ти обяснява как той това не го бил пипал... Не бе аз паса трева!!

        Така или иначе темата си седи, ако има напредък ще се пише...

        Не забелязвам да си споменала точно за кой 1.9 jtd мотор става въпрос, но ако е от по-новите, на които картата им се сменява през ОБД, можеш да проваш с настройка от интернет. За някои 1.9jtd се намират сравнително лесно в интернет, даже може и аз да имам. Само трябва да си намериш кабел за програмиране на ЕКУ-то или някой, който има такъв. Вярно, доверяваш се на неизвестна настройка от интернет, но пък поне единствената инвестиция ти е самото препрограмиране на ЕКУ-то и ако решиш можеш да я махнеш и да върнеш заводската.

        Коментар


          #19
          Ако чета правилно първия пост- ЖТД-80.
          А и високата мо'ност не означава постоянно газ до ламарината. Но от друга страна- като знаеш за табуна под предния капак и много те засърбява дясното ходило...
          Последна редакция от dobrujanetza; 12.06.2019, 21:57.
          Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

          Коментар


            #20
            JTR, кабели вкъщи има поне два. От доста време караме фиати и ФЕС и МЕС имаме нелегални/ или само МЕС/. Ама като си засе*а нещата сама, няма кой да се хване да ми ги оправи.
            Пък дет се вика....аман от майстори...като идеш и почват едни локуми, колко е зле как не може да се оправи, ама той щото е велик ще оправи нещата, ама като ги прецака...Много лошо мнение имам за тоя тип работа и за това много ги мисля, че доста сме се напатили.

            А за газ до ламарината, определено не съм този тип шофьор, но крачето си ме сърби редовно, особенно като се наредят някви "адекватни" шофьори около мен.

            Коментар


              #21
              Punk_girl написа: Преглед на мнението
              JTR, кабели вкъщи има поне два. От доста време караме фиати и ФЕС и МЕС имаме нелегални/ или само МЕС/. Ама като си засе*а нещата сама, няма кой да се хване да ми ги оправи.
              Пък дет се вика....аман от майстори...като идеш и почват едни локуми, колко е зле как не може да се оправи, ама той щото е велик ще оправи нещата, ама като ги прецака...Много лошо мнение имам за тоя тип работа и за това много ги мисля, че доста сме се напатили.

              А за газ до ламарината, определено не съм този тип шофьор, но крачето си ме сърби редовно, особенно като се наредят някви "адекватни" шофьори около мен.
              Не намирам информация точно за този мотор, дали ЕКУ-то му се пипа през ОБД или трябва да се отваря.

              Иначе ми хрумна една друга идея, boost controller. Вярно няма да е баш като чиптунинг, но мотора и електрониката му мисля, че са достатъчно стари, че да се справят с малко повечко налягане без да се пипат настройките. Разбира се, ако има някой колега с повече опит и знания може да ме опровергае.

              Коментар


                #22
                Достатъчна е и само смяна на софта. ЖТД-80 е ЕВРО-3 и би трябвало да стане само с кабел през ОБД.
                Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                Коментар


                  #23
                  А в жабката ли беше изхода за ОБД-то? Не е при мен колата и не мога да погледа, но имам такъв спомен...

                  Коментар


                    #24
                    Прегледах си снощи "архива" и забелязах, че имам няколко настройки за пунто жтд, но всичко е хаус и не знам кое за кой жтд мотор е. Ако някой иска да се пробва да разбере дали някоя от тях става за жтд 80, кажете само и ще ви ги изпратя.

                    Коментар


                      #25
                      На Мареята от подписа- ОБД-то е под препазителите. Предполагам, че и на Пунтото е там.
                      Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                      Коментар


                        #26
                        Най накрая покарах колицата. Лично на мен ми липсва мощност...но пък си е пъргава. Много добре реагира педала на газта. Освен това без да искам съм намазала бонус- колата е с най- висок клас оборудване и музиката е много добра. Има си фабрична баскаса!!!

                        Коментар


                          #27
                          Click image for larger version

Name:	IMG_20190617_210105.jpg
Views:	1
Size:	184,1 KB
ID:	2098489 Колеги ето ми го таралясничето...

                          Коментар


                            #28
                            Punk_girl написа: Преглед на мнението
                            [ATTACH=CONFIG]107333[/ATTACH] Колеги ето ми го таралясничето...

                            Честито! Със здраве да си я ползваш!

                            Коментар


                              #29
                              Честито! Със здраве да си я ползваш!
                              Мерси, колега! Чесно да си призная май мъжа ми ще се окаже прав, че за в града повече мощност не ми трябва... Не съм се разкандърдисала съвсем, ама тея дни докато натисна педала и вече съм на 70 км/ч и още й се върви. Пък на мен ми е жал да я мъча, та като нищо ще ме щракнат някъде.
                              Тея дни съм напушила от майстори, плюещи колко зле била колата и що съм си дала парите за такъв гробник...Аз къде по- големи гробници съм виждала за повече пари...
                              Та процесът по "реставрация" продължава. Но пък съм учудена как всичко по електрониката работи и ел. стъкла и джамовете толкова меко плъзгат. Аз за 18 годиина таратайка съм очарована. Пали от половин оборот...е малко имам чувстовото, че нещо ще падне от нея, но мисля, че някой тампон на двигателя е за смяна. Ще се чуе.
                              За сега мисля да си лепна две спортни ленти по средата, да се вижда от далече, че кола с душа приближва...

                              Коментар


                                #30
                                Punk_girl написа: Преглед на мнението
                                Чесно да си призная май мъжа ми ще се окаже прав, че за в града повече мощност не ми трябва... Не съм се разкандърдисала съвсем, ама тея дни докато натисна педала и вече съм на 70 км/ч и още й се върви.
                                Идеята на мощноста в града е да може да набира бързо и можеш да се изнесеш максимално бързо, не толкова за максимална скорост. Даже за мен в града е по-важна мощноста, извънградско вкарваш пета/шеста и стига да може да вдигне 130-140 какво повече ти трябва?

                                Punk_girl написа: Преглед на мнението
                                Пък на мен ми е жал да я мъча
                                Хич да не ти е жал! На дизелите е добре да им се дава газ, да не се запушват дюзите.

                                Punk_girl написа: Преглед на мнението
                                Но пък съм учудена как всичко по електрониката работи и ел. стъкла и джамовете толкова меко плъзгат.
                                Пунтото е с доста елементарна електроника, в сравнение с някои други коли. Така де, не че механиката и е много по-сложна.

                                Punk_girl написа: Преглед на мнението
                                Тея дни съм напушила от майстори, плюещи колко зле била колата и що съм си дала парите за такъв гробник...Аз къде по- големи гробници съм виждала за повече пари...
                                Та процесът по "реставрация" продължава.
                                Нека да си говорят, стига да не е много ръждата другото се оправя. Иначе какво друго ти остава да правиш по нея?

                                Punk_girl написа: Преглед на мнението
                                но мисля, че някой тампон на двигателя е за смяна.
                                Това се проверява като някой гледа двигателя докато друг се опитва да потегли с вдигната ръчна. Ако изглежда сякаш двигателя ще изкочи навън и ще тръгне сам без останалата част от колата, значи е заминал някой тампон.

                                Коментар

                                Working...
                                X