Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat punto 1.9 jtd - чип тунинг

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat punto 1.9 jtd - чип тунинг

    Здравейте колеги,
    След доста размисли, реших да си купя пунтак 1.9 турбо дизелче. Та понеже 80-85 кончета ми се виждат малко и обмислям варианта за чип тунинг, може ли да ми препоръчате къде в Пловдив ще ми го направят като хората. Евентуално колко върви като цена?
    Може и други препоръки, ако някой иска да сподели...

    #2
    Бих искал да дам препоръки. Ако колата все още не е купена и искаш що годе вървящо Пунто се ориентирай към по мощен вариант на двг. без значение дали е бензин или дизел. Ако държиш да е 85 коня и не мислиш да я засилваш допълнително след чипа, то добра алтернатива ти е и пауър бокса. Аз карам моето Браво с такъв бокс и го предпочетох пред чипа ,защото се монтира и демонтира за 2,3 минути и се запазва заводския компютър. Ако човека правещ ти чипа се наака ще трябва да търсиш други по знаещи и можещи хора да ти оправят колата , докато при бокса не е така защото го разкачаш за нула време и или го връщаш на производителя или просто го хвърляш в кофата и пак си имаш добрата стара стандартна кола. Чипа има своите предимства пред бокса, но специално за този двг. едва ли са големи. Според производителя на кутииката с която карам моя мотор трябва да има 180 кс и 260 нм след неината намеса и мога да кажа че разлика има и в мощноста и във въртящия момент, ускорението от 0 до 100 слезе надолу около секунда.Не твърдя че цифрите които пишат са верни, защото не съм мерил колата на стенд
    ,мнението ми е чисто субективно от поведението на колата и това което съм премерил с джипиеса на телефона
    Последна редакция от banski starec; 17.05.2019, 00:08.

    Коментар


      #3
      Мерси, колега. Принципно колата не е купена. Странно е, че не ги продават много. Но ще се кара 98% градско и по-голям и мощен двигател /най-вече според мъжа ми, който караше Крома 1.9 mjet 150 коня/ е абсолютно муден в градски условия. Това е причината да съм се насочила към 85те кончета. Нали ги дават, че развърта турбината към 1500-1600 оборота, срещу 2000 на мултиджета. Пък не ми се плаща 250 лв данък, за тея разбити улици дето караме по тях.
      Накратко- купувам 85 коня - мапвам ги. Стават 110 и що годе ме устройват. Плащам 40-50 лв данък. Евтина поддръжка и количката не е тотален смъртник.
      Търсих информация за ремапване и чип тунинг, но няма много често казано. За това питам евентуално къде са професионалистти и може и да ме конуслтират, освен да свършат работата.

      Коментар


        #4
        Чак толкова да не може да се намери кой да ремапне грамотно едно старо JTD eвро2/евро3, това е прекалено! Доста хора ще го свършат перфектно.
        Пунтото е много здраво, има две-три слаби места, но съм карал такова години наред без да пипам нищо нито по двигател, нито по горивна система, нито трансмисия.
        Само ходова част и сервоусилвател на волана. Препоръчвам го с две ръце. Идеята да стане от 85 коня на 110 и да е с малък данък и застраховка, е съвсем прилична.
        И ще бъде съвсем прилична кола за градско!
        1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

        Коментар


          #5
          За Варна мога да препоръчам Владимир Костадинов (във фейсбук) в инфото му чип тунинг PDK https://www.facebook.com/VLaDky88 Той си разбира от работата и не е да слага готови карти от интернет знае кое как да пипне за да направи колата адекватно.
          Ей тука едно различно проектче за Кораба майкаsigpic
          Вече и във фейсбук @HoodrideFIRAT

          Коментар


            #6
            Tempras написа: Преглед на мнението
            Чак толкова да не може да се намери кой да ремапне грамотно едно старо JTD eвро2/евро3, това е прекалено! Доста хора ще го свършат перфектно.
            Пунтото е много здраво, има две-три слаби места, но съм карал такова години наред без да пипам нищо нито по двигател, нито по горивна система, нито трансмисия.
            Само ходова част и сервоусилвател на волана. Препоръчвам го с две ръце. Идеята да стане от 85 коня на 110 и да е с малък данък и застраховка, е съвсем прилична.
            И ще бъде съвсем прилична кола за градско!
            Колега, не казвам, че няма кой. Питам за препоръки, понеже места много, но кой ще си свърши работата е относително. Отделно това е тематика, в което не съм много образована и ми се ще да е при някой изпробван човек, а не просто харесан от някой сайт.
            Иначе, аз съм карала такова пунто, но бензинка и знам за какво става на въпрос от към здравина. Беше 60 коньово и въпреки всичко си вървеше добре!

            Blad3maz7eR - Благодаря колега, но за Пловдив става въпрос. Варна ми идва далечко...

            Коментар


              #7
              Подозирах, че ще си далечко, но ако все пак направите море това лято може да се свъжите с него
              Ей тука едно различно проектче за Кораба майкаsigpic
              Вече и във фейсбук @HoodrideFIRAT

              Коментар


                #8
                Явно в Пловдив, вече няма фиат фенове или всички си карат колите със заводски настойки

                Та накрая, за по-евтино, до Варна може да се разходим

                Коментар


                  #9
                  Извинявам се за двойния пост, но никой не пише.....
                  Та колата вече е купена. Сега ще тестваме техническото й състояние и как се държи. Вече имам план какво ще се случва с нея. В този ред на мисли, кажете от къде и какво жълто фолио за кола да взема.
                  Въпроса с ремапването все още стои.

                  Коментар


                    #10
                    Въпроса с ремапването все още стои.[/QUOTE]

                    Писал съм Ви на лично. Успех.

                    Коментар


                      #11
                      Хората са ти писали Варна или София. Ако трябва ще мръднеш 100-200 км. за един ремап, тъкмо после ще направиш генерален тест. За мен 60 коня бензинката е 200 пъти по-добра от този трактор за това малко купенце, особено за градско шофиране. Не знам каква е тая маня за повече мощност, да не би да карате със 100+ в града? Голям дизелов агрегат в малка количка е оксиморон. Карал съм малки и големи дизеллови автомобили и затова ти го казвам това. Дизел само на голяма кола, която реално се нуждае от него и ще му използва потенциала, а именно голям въртящ момент да задвижва тежкото купе за малко литри нафта.

                      Коментар


                        #12
                        Колега, предната ми кола беше 60 коньовата бензинка. Определено й липсва мощност. Като цяло съм внимателен шофьор, ама от време на време го раздавам от ниско прелитащите...
                        Та за това искам като натисна педала да знам, че няма чудене....Да, не е точно това колата за тази работа, но е приемлив вариант за гавра с труп.
                        Иначе понеже съм жесток карък с колите, искам да е Пловдив, че не ми се ходи 10 пъти до София да ми я оправят, а и нямам това време.
                        Обаче като я закарах на майстор и видя колко е тръгнала ръжда ме посъветва да не и давам толкова зор, че да не си забравя някоя част някъде /това във връзка с каръка ми/. Ще видим като стигнем до тенекиджия какво ще може да спаси и така...
                        В момента съм по скоро на варианта да не я закачам за сега. Ще видим каква ще е крайната диагноза и ще го мисля, но при всички положения, ако се пипа нещо ще е в района..

                        Коментар


                          #13
                          Чип тунинг правят и Маднес в Пловдив. А чипосан дизел на леко купе = шосеен изтребител- на светофара отвяваш всички.
                          Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                          Коментар


                            #14
                            dobrujanetza написа: Преглед на мнението
                            А чипосан дизел на леко купе = шосеен изтребител- на светофара отвяваш всички.
                            Ей тука едно различно проектче за Кораба майкаsigpic
                            Вече и във фейсбук @HoodrideFIRAT

                            Коментар


                              #15
                              dobrujanetza написа: Преглед на мнението
                              Чип тунинг правят и Маднес в Пловдив. А чипосан дизел на леко купе = шосеен изтребител- на светофара отвяваш всички.
                              Е, колега, чак пък....
                              Говорим за мобилност в града при изпреварване и малко тяга на прав участък...Все пак от тоя двигател не може да се очакват чудеса.
                              Но 15 кончета си имат разлика и то осезаема... На Стило бензиновия мотор 103 коня е къде - къде по муден от дизелака 115. Пробвано на практика.
                              Иначе не, че не ми се иска шосеен изтребител, ама за тея пари едва ли....

                              За Маднес чувам и добри и лоши отзиви, а и като им гледам рекламите, какви коли правят, ще ми си изсмеят с тоя смъртник...
                              Но чипването май остава в миналото, че вчера майстора каза, че турбината хвърляла масло...та ще си карам кротичко и спокойно. Следващата ще я чипвам.

                              Blad3maz7eR не ти схванах коментара. Русичка го раздавам...
                              Последна редакция от Punk_girl; 12.06.2019, 08:21.

                              Коментар

                              Working...
                              X