Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати 31 до 39 от 39

Тема: Fiat punto 1.9 jtd - чип тунинг

О, колега, точно за мощност говоря. Вярно, че са 80 кончета, но доста бързичко набира. На втора вече съм на 60 и отгоре...То и за това обяснявах за 70те км/ч, че докато включа трета и вече съм в нарушение. Но май някой е пипал нещо, че ми се струва, че турбината включва към 2000 оборота, не към 1700. Не мога да съм сигурна, понеже все съм в трафик и при толкова идиоти по пътя не върви да си гледам оборотомера ..
    Но определено не я щадя де...просто докато не я стегна съм с едно на ум. Ама 60 на втора мисля, че си я цедя добре...то от там идва зора, че на нея и на трета и се върви пък на мен не ми се плащат глоби
    Иначе майсторите точно за ръждата псуват, че била много зле. Закарах я на тенекиджия..каза, че има ръжда, но не е много зле. Още не разяла ламарината. А на майсторите зора им е, че се късат болтове и трябва да правят на нова резби. И едно обслужване на двигател и спирачки им отне една седмица буквално. Сега трябва да ми оправят скоростния лост, че така не се кара, просто е ужас. И да стегнат окачването. А това са доста болтове и доста резби и не им се занимава, щото то и кви пари да вземеш за окачване, като частите са не повече от 300 лв.
    Последна промяна от Punk_girl : 21.06.2019 в 13:22

Цитат Punk_girl написа: Преглед на мнението
    О, колега, точно за мощност говоря. Вярно, че са 80 кончета, но доста бързичко набира. На втора вече съм на 60 и отгоре...То и за това обяснявах за 70те км/ч, че докато включа трета и вече съм в нарушение. Но май някой е пипал нещо, че ми се струва, че турбината включва към 2000 оборота, не към 1700. Не мога да съм сигурна, понеже все съм в трафик и при толкова идиоти по пътя не върви да си гледам оборотомера ..
    Но определено не я щадя де...просто докато не я стегна съм с едно на ум. Ама 60 на втора мисля, че си я цедя добре...то от там идва зора, че на нея и на трета и се върви пък на мен не ми се плащат глоби
    Иначе майсторите точно за ръждата псуват, че била много зле. Закарах я на тенекиджия..каза, че има ръжда, но не е много зле. Още не разяла ламарината. А на майсторите зора им е, че се късат болтове и трябва да правят на нова резби. И едно обслужване на двигател и спирачки им отне една седмица буквално. Сега трябва да ми оправят скоростния лост, че така не се кара, просто е ужас. И да стегнат окачването. А това са доста болтове и доста резби и не им се занимава, щото то и кви пари да вземеш за окачване, като частите са не повече от 300 лв.

Щом се маха само със шкурка и не остават дупки в метала след това, значи не е много!
    Иначе за болтовете наистина не е приятно. Веднъж докато сваляме глава на една Мазда превъртя главата на един болт на всмукателния колектор... И от там сваляй брония, радиатор вода, радиатор климатик, фарове, греди и други. Разбира се още поне 10 болта или се скъсаха или превъртяха. Заради подобни случки почнах като правя нещо по долната част на колата или изобщо място където има потенциал за ръжда, мацам болтове, гайки и изобщо непокрити метални елементи я с малсо, я с грес, я със спрей, понякога направо и боя слагам! Че работа за 30 мин може да се превърне в 5 часа мъчение заради ръжда.
    Късмет с ремонта, дано успеете да я стегнете!

Фиат идол Аватарът на dobrujanetza
    Регистр. на
    01.02.2009
    Колежке, първо Честито за придобивката. Какви са тия майстори, за една седмица обслужване- малко множко ми се вижда. Аз кола за повече от един работен ден в сервиз не съм оставял. А на този мотор първото нещо е да се затапи ЕГР-а.
    Безаварийно!
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

Цитат dobrujanetza написа: Преглед на мнението
    Колежке, първо Честито за придобивката. Какви са тия майстори, за една седмица обслужване- малко множко ми се вижда. Аз кола за повече от един работен ден в сервиз не съм оставял. А на този мотор първото нещо е да се затапи ЕГР-а.
    Безаварийно!
    Оправданието е с болтовете, че едва ли не са свалили половината предница.
    А защо да се затапва ЕГР-ра? Знам, че спъва вървежа, но ако не прави проблеми? Даже мислех, че този двигател няма такова чудо.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    23.10.2008
    Това с болтовете ми е любимо. Заради 4 те долни болта на амортесьорите точно на мк2, но ХГТ австрийско( демек страдащо от сол и ръжда( която вече е оправена)) болтовете толко запекли били, че трябвало да се режат, да се търсят нови, щяло да отнеме 2 дена да се направи.
    При комшията с хубав компресор и гайковерт един от болтовете се опъна 15-20 мин. Другите излезнаха за по 3. обща смяна на целия комплект амортесори с тампони и пр. 1 час и 30 мин с пробата насам- натам.
    Безаварийни километри с мъника, дано не създава ядове.

Цитат Insane написа: Преглед на мнението
    Това с болтовете ми е любимо. Заради 4 те долни болта на амортесьорите точно на мк2, но ХГТ австрийско( демек страдащо от сол и ръжда( която вече е оправена)) болтовете толко запекли били, че трябвало да се режат, да се търсят нови, щяло да отнеме 2 дена да се направи.
    При комшията с хубав компресор и гайковерт един от болтовете се опъна 15-20 мин. Другите излезнаха за по 3. обща смяна на целия комплект амортесори с тампони и пр. 1 час и 30 мин с пробата насам- натам.
    Безаварийни километри с мъника, дано не създава ядове.

Точно като мойта!! И тя е австрийка! Ще видим, дано дда я постегнат.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    23.10.2008
    Малеее прегледай отдолу пода и внимавай къде я караш на гумаджия и за ремонти. На мен мъжката ми дигаха с големия крик колата за да сменя гуми и ми вкараха крика в купето от долу към пътника. Кърпенето на под не всеки му се захваща, струваше ми към 700 лева и 3 месеца без кола. Добре че вярното мк1, спортинг 1.2 е все още наоколо след 7 години и служи вярно.

Цитат Insane написа: Преглед на мнението
    Малеее прегледай отдолу пода и внимавай къде я караш на гумаджия и за ремонти. На мен мъжката ми дигаха с големия крик колата за да сменя гуми и ми вкараха крика в купето от долу към пътника. Кърпенето на под не всеки му се захваща, струваше ми към 700 лева и 3 месеца без кола. Добре че вярното мк1, спортинг 1.2 е все още наоколо след 7 години и служи вярно.
    За гуми не са я вдигали, но при смяна на дисковете и накладки беше на подемник. Пък и ръждата е предимно по праговете. От долу на мен ми се вижда добре, пък и тенекиджия я гледа. Но ще имам едно на ум!

Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	IMG_20190701_134136.jpg
Преглеждания:	40
Размер:	158,6 KB
ID:	107365
    Колеги, понеже темата е за тунинг, а разводнихме малко, ето последната придобивка на моето кошниче!!!

Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Тема: Fiat punto 1.9 jtd - чип тунинг

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •