Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати 21 до 30 от 52

Тема: Fiat punto 1.9 jtd - чип тунинг

Цитат Punk_girl написа: Преглед на мнението
    JTR, кабели вкъщи има поне два. От доста време караме фиати и ФЕС и МЕС имаме нелегални/ или само МЕС/. Ама като си засе*а нещата сама, няма кой да се хване да ми ги оправи.
    Пък дет се вика....аман от майстори...като идеш и почват едни локуми, колко е зле как не може да се оправи, ама той щото е велик ще оправи нещата, ама като ги прецака...Много лошо мнение имам за тоя тип работа и за това много ги мисля, че доста сме се напатили.

А за газ до ламарината, определено не съм този тип шофьор, но крачето си ме сърби редовно, особенно като се наредят някви "адекватни" шофьори около мен.
    Не намирам информация точно за този мотор, дали ЕКУ-то му се пипа през ОБД или трябва да се отваря.

Иначе ми хрумна една друга идея, boost controller. Вярно няма да е баш като чиптунинг, но мотора и електрониката му мисля, че са достатъчно стари, че да се справят с малко повечко налягане без да се пипат настройките. Разбира се, ако има някой колега с повече опит и знания може да ме опровергае.

Фиат идол Аватарът на dobrujanetza
    Регистр. на
    01.02.2009
    Достатъчна е и само смяна на софта. ЖТД-80 е ЕВРО-3 и би трябвало да стане само с кабел през ОБД.
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

А в жабката ли беше изхода за ОБД-то? Не е при мен колата и не мога да погледа, но имам такъв спомен...

Прегледах си снощи "архива" и забелязах, че имам няколко настройки за пунто жтд, но всичко е хаус и не знам кое за кой жтд мотор е. Ако някой иска да се пробва да разбере дали някоя от тях става за жтд 80, кажете само и ще ви ги изпратя.

Фиат идол Аватарът на dobrujanetza
    Регистр. на
    01.02.2009
    На Мареята от подписа- ОБД-то е под препазителите. Предполагам, че и на Пунтото е там.
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

Най накрая покарах колицата. Лично на мен ми липсва мощност...но пък си е пъргава. Много добре реагира педала на газта. Освен това без да искам съм намазала бонус- колата е с най- висок клас оборудване и музиката е много добра. Има си фабрична баскаса!!!

Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	IMG_20190617_210105.jpg
Преглеждания:	41
Размер:	184,1 KB
ID:	107333 Колеги ето ми го таралясничето...

Кликнете върху картинката за по-голям размер. 

Име:	IMG_20190617_210105.jpg
Преглеждания:	41
Размер:	184,1 KB
ID:	107333 Колеги ето ми го таралясничето...

Честито! Със здраве да си я ползваш!

Цитат JTR написа: Преглед на мнението
    Честито! Със здраве да си я ползваш!
    Мерси, колега! Чесно да си призная май мъжа ми ще се окаже прав, че за в града повече мощност не ми трябва... Не съм се разкандърдисала съвсем, ама тея дни докато натисна педала и вече съм на 70 км/ч и още й се върви. Пък на мен ми е жал да я мъча, та като нищо ще ме щракнат някъде.
    Тея дни съм напушила от майстори, плюещи колко зле била колата и що съм си дала парите за такъв гробник...Аз къде по- големи гробници съм виждала за повече пари...
    Та процесът по "реставрация" продължава. Но пък съм учудена как всичко по електрониката работи и ел. стъкла и джамовете толкова меко плъзгат. Аз за 18 годиина таратайка съм очарована. Пали от половин оборот...е малко имам чувстовото, че нещо ще падне от нея, но мисля, че някой тампон на двигателя е за смяна. Ще се чуе.
    За сега мисля да си лепна две спортни ленти по средата, да се вижда от далече, че кола с душа приближва...

Чесно да си призная май мъжа ми ще се окаже прав, че за в града повече мощност не ми трябва... Не съм се разкандърдисала съвсем, ама тея дни докато натисна педала и вече съм на 70 км/ч и още й се върви.
    Идеята на мощноста в града е да може да набира бързо и можеш да се изнесеш максимално бързо, не толкова за максимална скорост. Даже за мен в града е по-важна мощноста, извънградско вкарваш пета/шеста и стига да може да вдигне 130-140 какво повече ти трябва?

Пък на мен ми е жал да я мъча
    Хич да не ти е жал! На дизелите е добре да им се дава газ, да не се запушват дюзите.

Но пък съм учудена как всичко по електрониката работи и ел. стъкла и джамовете толкова меко плъзгат.
    Пунтото е с доста елементарна електроника, в сравнение с някои други коли. Така де, не че механиката и е много по-сложна.

Тея дни съм напушила от майстори, плюещи колко зле била колата и що съм си дала парите за такъв гробник...Аз къде по- големи гробници съм виждала за повече пари...
    Та процесът по "реставрация" продължава.
    Нека да си говорят, стига да не е много ръждата другото се оправя. Иначе какво друго ти остава да правиш по нея?

но мисля, че някой тампон на двигателя е за смяна.
    Това се проверява като някой гледа двигателя докато друг се опитва да потегли с вдигната ръчна. Ако изглежда сякаш двигателя ще изкочи навън и ще тръгне сам без останалата част от колата, значи е заминал някой тампон.

Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Тема: Fiat punto 1.9 jtd - чип тунинг

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •