Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати 11 до 20 от 52

Тема: Fiat punto 1.9 jtd - чип тунинг

Хората са ти писали Варна или София. Ако трябва ще мръднеш 100-200 км. за един ремап, тъкмо после ще направиш генерален тест. За мен 60 коня бензинката е 200 пъти по-добра от този трактор за това малко купенце, особено за градско шофиране. Не знам каква е тая маня за повече мощност, да не би да карате със 100+ в града? Голям дизелов агрегат в малка количка е оксиморон. Карал съм малки и големи дизеллови автомобили и затова ти го казвам това. Дизел само на голяма кола, която реално се нуждае от него и ще му използва потенциала, а именно голям въртящ момент да задвижва тежкото купе за малко литри нафта.

Колега, предната ми кола беше 60 коньовата бензинка. Определено й липсва мощност. Като цяло съм внимателен шофьор, ама от време на време го раздавам от ниско прелитащите...
    Та за това искам като натисна педала да знам, че няма чудене....Да, не е точно това колата за тази работа, но е приемлив вариант за гавра с труп.
    Иначе понеже съм жесток карък с колите, искам да е Пловдив, че не ми се ходи 10 пъти до София да ми я оправят, а и нямам това време.
    Обаче като я закарах на майстор и видя колко е тръгнала ръжда ме посъветва да не и давам толкова зор, че да не си забравя някоя част някъде /това във връзка с каръка ми/. Ще видим като стигнем до тенекиджия какво ще може да спаси и така...
    В момента съм по скоро на варианта да не я закачам за сега. Ще видим каква ще е крайната диагноза и ще го мисля, но при всички положения, ако се пипа нещо ще е в района..

Фиат идол Аватарът на dobrujanetza
    Регистр. на
    01.02.2009
    Чип тунинг правят и Маднес в Пловдив. А чипосан дизел на леко купе = шосеен изтребител- на светофара отвяваш всички.
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

Кара Фиатче 126 Аватарът на Blad3maz7eR
    Регистр. на
    06.05.2012
    Цитат dobrujanetza написа: Преглед на мнението
    А чипосан дизел на леко купе = шосеен изтребител- на светофара отвяваш всички.
    И Мара комбето не лъже на светофара
    Ей тука едно различно проектче за Кораба майка
    Вече и във фейсбук @HoodrideFIRAT

Цитат dobrujanetza написа: Преглед на мнението
    Чип тунинг правят и Маднес в Пловдив. А чипосан дизел на леко купе = шосеен изтребител- на светофара отвяваш всички.
    Е, колега, чак пък....
    Говорим за мобилност в града при изпреварване и малко тяга на прав участък...Все пак от тоя двигател не може да се очакват чудеса.
    Но 15 кончета си имат разлика и то осезаема... На Стило бензиновия мотор 103 коня е къде - къде по муден от дизелака 115. Пробвано на практика.
    Иначе не, че не ми се иска шосеен изтребител, ама за тея пари едва ли....

За Маднес чувам и добри и лоши отзиви, а и като им гледам рекламите, какви коли правят, ще ми си изсмеят с тоя смъртник...
    Но чипването май остава в миналото, че вчера майстора каза, че турбината хвърляла масло...та ще си карам кротичко и спокойно. Следващата ще я чипвам.

Blad3maz7eR не ти схванах коментара. Русичка го раздавам...
    Последна промяна от Punk_girl : 12.06.2019 в 07:21

Точно от този мотор може да се очакват чудеса, има много запас - и самите Италиянци го казват и го показват. Аз карам Стило 115 коня - а то е същия мотор, по аутобаните в Германия от 140 - 150 до 200 на пета те лепи за седалката и ги вдига за 2-3 сек. все едно че е на трета, само дето не върти гуми, проблема е само с вътрешните карета, много слаб материал, за 20 хил. км. два пъти ги сменям но турбото му излезе много кораво. Но това е въпрос на желание, относно турбото че пускало малко масло - това е много относително, дори и нова кола турбото и пуска масло и е омаслено а и то е консуматив. От личен опит го знам, последната ми кола е Рено Сценик 2015 г. 1.6 DCI 130 k.с. на 130 хил. км. счупи турбо а предния ден го преглеждах че трябваше да пътува 1600км. успя да мине само 100км. и скъса оста с гайката от към студената част - естествено и тази кола е тунингована, сложих му ново турбо не оригинал, няма да казвам марка но работя от години с тях. Тук в ДЕ ги гледам по новите коли а и всеки ден ги правя, ами те не могат да изкарат и 100 хил. км. и чупят турбими, късат вериги и какви ли не още проблеми, горят масло колкото бензин или нафта - НЕ СИ КУПУВАЙТЕ НЕМСКА КОЛА, карайте си Италианките. Относно Магнес, моя съвет е да не рискувате с тях, попадали са ми няколко файла - коли правени от тях, ами то е страшно, голяма мешавица е но пък файла е заключен да не им се гледат мизериите - те и това не могат да направят както трябва. Извинявам са че така плюя по тях, но е самата истина.

Колега и ти си прав, но тук седи въпроса до колко си заслужава да се наливат пари в нещо, което изначале не показва признаци на дълъг живот. Ама купили сме я колата, ще я токам докато издъхне...
    А точно такива мнения за Маднес ме спират, понеже не ми се занимава после да ходя да се карам, да дооправям и прочее. И МНОГО ме дразни, като някой майстор почне да ти обяснява как той това не го бил пипал... Не бе аз паса трева!!

Така или иначе темата си седи, ако има напредък ще се пише...

Цитат Punk_girl написа: Преглед на мнението
    Колега и ти си прав, но тук седи въпроса до колко си заслужава да се наливат пари в нещо, което изначале не показва признаци на дълъг живот. Ама купили сме я колата, ще я токам докато издъхне...
    А точно такива мнения за Маднес ме спират, понеже не ми се занимава после да ходя да се карам, да дооправям и прочее. И МНОГО ме дразни, като някой майстор почне да ти обяснява как той това не го бил пипал... Не бе аз паса трева!!

Така или иначе темата си седи, ако има напредък ще се пише...

Не забелязвам да си споменала точно за кой 1.9 jtd мотор става въпрос, но ако е от по-новите, на които картата им се сменява през ОБД, можеш да проваш с настройка от интернет. За някои 1.9jtd се намират сравнително лесно в интернет, даже може и аз да имам. Само трябва да си намериш кабел за програмиране на ЕКУ-то или някой, който има такъв. Вярно, доверяваш се на неизвестна настройка от интернет, но пък поне единствената инвестиция ти е самото препрограмиране на ЕКУ-то и ако решиш можеш да я махнеш и да върнеш заводската.

Фиат идол Аватарът на dobrujanetza
    Регистр. на
    01.02.2009
    Ако чета правилно първия пост- ЖТД-80.
    А и високата мо'ност не означава постоянно газ до ламарината. Но от друга страна- като знаеш за табуна под предния капак и много те засърбява дясното ходило...
    Последна промяна от dobrujanetza : 12.06.2019 в 20:57
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

JTR, кабели вкъщи има поне два. От доста време караме фиати и ФЕС и МЕС имаме нелегални/ или само МЕС/. Ама като си засе*а нещата сама, няма кой да се хване да ми ги оправи.
    Пък дет се вика....аман от майстори...като идеш и почват едни локуми, колко е зле как не може да се оправи, ама той щото е велик ще оправи нещата, ама като ги прецака...Много лошо мнение имам за тоя тип работа и за това много ги мисля, че доста сме се напатили.

А за газ до ламарината, определено не съм този тип шофьор, но крачето си ме сърби редовно, особенно като се наредят някви "адекватни" шофьори около мен.

Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Тема: Fiat punto 1.9 jtd - чип тунинг

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •