Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследнаПоследна
Резултати 41 до 50 от 52

Тема: Fiat punto 1.9 jtd - чип тунинг

Цитат neonman написа: Преглед на мнението
    Здравейте. Пънк гърл, ще използвам темата ти да за да се осведомя за нещо , във връзка с нея
    Преди години имах пунт ЖТД 80, май чипнато от предишния собственик , вървеше МНОГОООО приятно > турбото тръгваше моментално при натискане на педала , буквално от 1200-300 оборота , е след 3000об. издъхваше , но на светофара оставяше коли с двойни коне сед себе си ...... докъм 100км/ч де )) ,ама то пък за града повече не ти трябва Супер приятно се караше като градска кола !
    И един съвет към теб - не мъчи колата с високо обороти (60 на втора спомена) , тая кола има сила в ниските об. - няма нужда от високи обороти , това не е бензинка ! Радвай се на въртящия момент , особенно ако се престрашиш да я чипосаш - тогава и на разход ще се радваш!
    JTR , от теб разбирам , че има готови карти за чип тунинг в нета !
    Понеже не съм мн. на ти с тази част , ако не те затруднявам ,би ли ми проверил има(ш) ли такива карти за Пунто 2B - ЖТДм -101кс модела (2004г е) Имам такова.
    Пробвах (сложих му) буст контролер (механичен) - започна да надува от 1.1(сток) до 1.4 (сега) ......има разлика, НО ми се струва , че трябва софтуерно да му се пусне и гориво , за да тръгне както трябва ! Та затова се интересувам от споменатите карти !
    Благодаря предварително!
    Имаш ли номера на ЕКУ-то?

Цитат neonman написа: Преглед на мнението
    Здравейте. Пънк гърл, ще използвам темата ти да за да се осведомя за нещо , във връзка с нея
    Преди години имах пунт ЖТД 80, май чипнато от предишния собственик , вървеше МНОГОООО приятно > турбото тръгваше моментално при натискане на педала , буквално от 1200-300 оборота , е след 3000об. издъхваше , но на светофара оставяше коли с двойни коне сед себе си ...... докъм 100км/ч де )) ,ама то пък за града повече не ти трябва Супер приятно се караше като градска кола !
    И един съвет към теб - не мъчи колата с високо обороти (60 на втора спомена) , тая кола има сила в ниските об. - няма нужда от високи обороти , това не е бензинка ! Радвай се на въртящия момент , особенно ако се престрашиш да я чипосаш - тогава и на разход ще се радваш!
    JTR , от теб разбирам , че има готови карти за чип тунинг в нета !
    Понеже не съм мн. на ти с тази част , ако не те затруднявам ,би ли ми проверил има(ш) ли такива карти за Пунто 2B - ЖТДм -101кс модела (2004г е) Имам такова.
    Пробвах (сложих му) буст контролер (механичен) - започна да надува от 1.1(сток) до 1.4 (сега) ......има разлика, НО ми се струва , че трябва софтуерно да му се пусне и гориво , за да тръгне както трябва ! Та затова се интересувам от споменатите карти !
    Благодаря предварително!
    Колега, моята не е толкова пъргава в ниските. Чисто като усещане се развърта към 2000 оборота. Не мога да кажа, че е мудна, но не е наказателя, който очаквах. Върши работа, но явно годините и седенето са си оказали влияние. Сега е пред блока, че кормилния прът и е скапан и чакам майстора да я подхване, а това е от ония части дето не си струва да купуваш нова и търся втора ръка.
    Не съм убедена, че ще носи на чипосване... Но ако видите Пунтак с осичка да прелита с 90-100 из града - аз съм! Не я щадя.
    Разхода може да ви се струва много, но е към 8,5 на 100. Това си е от магарето зад волана....

Цитат Punk_girl написа: Преглед на мнението
    Колега, моята не е толкова пъргава в ниските. Чисто като усещане се развърта към 2000 оборота. Не мога да кажа, че е мудна, но не е наказателя, който очаквах. Върши работа, но явно годините и седенето са си оказали влияние. Сега е пред блока, че кормилния прът и е скапан и чакам майстора да я подхване, а това е от ония части дето не си струва да купуваш нова и търся втора ръка.
    Не съм убедена, че ще носи на чипосване... Но ако видите Пунтак с осичка да прелита с 90-100 из града - аз съм! Не я щадя.
    Разхода може да ви се струва много, но е към 8,5 на 100. Това си е от магарето зад волана....
    Не мисля, че това че развърта на 2000 оборота е признак, че има някакъв проблем, все пак е дизел. Всеки дизел, който съм карал развърта там някъде. Ако не е пипан или не си е мощен заводски е така.
    За чипосване защо да не издържи? 1.9 мотора държи до 200 коня, та и отгоре. На теб просто са ти го орязали заводски Ако турбината е здрава, чип и газ до долу! Да не говорим, че рециклажа на тези турбини е жълти стотинки.

Фиат фанатик Аватарът на blue_coconut
    Регистр. на
    25.05.2016
    Наказател от кола фабрично 80 к.с., чипосана до 110-120 коня (за повече засилка без много парички - не знам...), не го виждам как ще стане. Явно имаме различни представи за ластик на светофара и истински бърза кола.
    А този разход ми се струва неимоверно висок... за дизел. И аз не си щадя Пунтото, пък в града много рядко ми дава повече от 7.5/100.

Цитат JTR написа: Преглед на мнението
    Не мисля, че това че развърта на 2000 оборота е признак, че има някакъв проблем, все пак е дизел. Всеки дизел, който съм карал развърта там някъде. Ако не е пипан или не си е мощен заводски е така.
    За чипосване защо да не издържи? 1.9 мотора държи до 200 коня, та и отгоре. На теб просто са ти го орязали заводски Ако турбината е здрава, чип и газ до долу! Да не говорим, че рециклажа на тези турбини е жълти стотинки.
    Колега, не съм казала, че има проблем, просто колегата neonman описва как му е пъргава и в ниските, а за мен 2000 не са ниски. Принципно и съм любител на бензина, може и от там така да ги виждам нещата. А за носенето на чип - просто си е баба вече и е поръждясала, не мога да си сложа ръка на сърцето и да кажа, че е 100% технически изправна. Пък съм от тея дето не им се мре по пътя /имам две деца, които возя с не повече от 50 в града/. Иначе турбото мисля, че е добре.

blue_coconut не са ни много различни схващанията, просто по-голяма мощ не е за мен, понеже съм рисков шофьор, не от към умения, но много обичам адреналина и ще се приключа в някой твърд обект. Но очаквах малко повече от колицата, все пак за това шаси, тези коне не са малко. А разхода е висок, но както казах, това е от магарето зад волана...Ако мъжът ми седне да я кара, вероятно и до 6 може да го свали...

Ако си свикнала на бензин нормално да ти е малко мудна на ниските. А иначе за теглото, не е толкова леко това купе, дават го 1055кг.

Цитат JTR написа: Преглед на мнението
    Ако си свикнала на бензин нормално да ти е малко мудна на ниските. А иначе за теглото, не е толкова леко това купе, дават го 1055кг.
    Грешката вероятно си е в моите очаквания.

Фиат маниак
    Регистр. на
    18.08.2005
    вижте сега , погледнете данните на тоя мотор - дават му макс момент при 1500 об !!!! , което означава че трябва да се усеща турбото от 1300-400 как надува !!! А като се чипоса започва да ''духа'' ОЩЕ по-рано ....какви 2000 бълнувате ?
    на 2000 надуват напържените варианти на тоя мотор....120-140-150кс
    точно това му беше хубавото на предишното ми пунто- не чакаш при настъпване, реагира моментално ,което е благодат в града !
    JTR , ето тези номера има на екуто :
    55193521 : 188456D1CABA 100 ; 0 281 010 98 ,съжалявам не знам кой е определящия от тях .

Фиат идол Аватарът на dobrujanetza
    Регистр. на
    01.02.2009
    Турбото се върти още от запалването на двигателя. Става ефективно- започва да надува здраво от 2000 Об/Мин. когато се затвори ЕГР клапана. За да надува още от 1500об/мин- затапване на ЕГРа. Като се затапи няма турбо дупка и двигателя се развърта плавно.
    Последна промяна от dobrujanetza : 28.09.2019 в 13:58
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

Фиат маниак
    Регистр. на
    18.08.2005
    добруджанец , пълни глупости говориш!

1. Затапвал съм на 3 мои коли егр-а ...промяна при надува в оборотите НЯМА!
    2. ЕГР клапана работи САМО на празен ход, т.е затваря ДАЛЕЧ преди 2000об/мин ..... надува няма нищо общо с него!
    3. НА 80 кс жтд му дават МАКС момент на 1500об (провери ако не вярваш) - дали пък не му е изолиран заводски егр клапана ???
    Последна промяна от neonman : 28.09.2019 в 20:00

Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследнаПоследна

Тема: Fiat punto 1.9 jtd - чип тунинг

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •