Страница 1 от 6 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 10 от 52

Тема: Fiat punto 1.9 jtd - чип тунинг

Cool Fiat punto 1.9 jtd - чип тунинг

Здравейте колеги,
    След доста размисли, реших да си купя пунтак 1.9 турбо дизелче. Та понеже 80-85 кончета ми се виждат малко и обмислям варианта за чип тунинг, може ли да ми препоръчате къде в Пловдив ще ми го направят като хората. Евентуално колко върви като цена?
    Може и други препоръки, ако някой иска да сподели...

Напреднал шофьор Аватарът на banski starec
    Регистр. на
    23.04.2010
    Бих искал да дам препоръки. Ако колата все още не е купена и искаш що годе вървящо Пунто се ориентирай към по мощен вариант на двг. без значение дали е бензин или дизел. Ако държиш да е 85 коня и не мислиш да я засилваш допълнително след чипа, то добра алтернатива ти е и пауър бокса. Аз карам моето Браво с такъв бокс и го предпочетох пред чипа ,защото се монтира и демонтира за 2,3 минути и се запазва заводския компютър. Ако човека правещ ти чипа се наака ще трябва да търсиш други по знаещи и можещи хора да ти оправят колата , докато при бокса не е така защото го разкачаш за нула време и или го връщаш на производителя или просто го хвърляш в кофата и пак си имаш добрата стара стандартна кола. Чипа има своите предимства пред бокса, но специално за този двг. едва ли са големи. Според производителя на кутииката с която карам моя мотор трябва да има 180 кс и 260 нм след неината намеса и мога да кажа че разлика има и в мощноста и във въртящия момент, ускорението от 0 до 100 слезе надолу около секунда.Не твърдя че цифрите които пишат са верни, защото не съм мерил колата на стенд
    ,мнението ми е чисто субективно от поведението на колата и това което съм премерил с джипиеса на телефона
    Последна промяна от banski starec : 16.05.2019 в 23:08

Мерси, колега. Принципно колата не е купена. Странно е, че не ги продават много. Но ще се кара 98% градско и по-голям и мощен двигател /най-вече според мъжа ми, който караше Крома 1.9 mjet 150 коня/ е абсолютно муден в градски условия. Това е причината да съм се насочила към 85те кончета. Нали ги дават, че развърта турбината към 1500-1600 оборота, срещу 2000 на мултиджета. Пък не ми се плаща 250 лв данък, за тея разбити улици дето караме по тях.
    Накратко- купувам 85 коня - мапвам ги. Стават 110 и що годе ме устройват. Плащам 40-50 лв данък. Евтина поддръжка и количката не е тотален смъртник.
    Търсих информация за ремапване и чип тунинг, но няма много често казано. За това питам евентуално къде са професионалистти и може и да ме конуслтират, освен да свършат работата.

Фиат фанатик Аватарът на Tempras
    Регистр. на
    12.07.2009
    Чак толкова да не може да се намери кой да ремапне грамотно едно старо JTD eвро2/евро3, това е прекалено! Доста хора ще го свършат перфектно.
    Пунтото е много здраво, има две-три слаби места, но съм карал такова години наред без да пипам нищо нито по двигател, нито по горивна система, нито трансмисия.
    Само ходова част и сервоусилвател на волана. Препоръчвам го с две ръце. Идеята да стане от 85 коня на 110 и да е с малък данък и застраховка, е съвсем прилична.
    И ще бъде съвсем прилична кола за градско!
    1990 TEMPRA SX 1.4 Weber GPL

Кара Фиатче 126 Аватарът на Blad3maz7eR
    Регистр. на
    06.05.2012
    За Варна мога да препоръчам Владимир Костадинов (във фейсбук) в инфото му чип тунинг PDK https://www.facebook.com/VLaDky88 Той си разбира от работата и не е да слага готови карти от интернет знае кое как да пипне за да направи колата адекватно.
    Ей тука едно различно проектче за Кораба майка
    Вече и във фейсбук @HoodrideFIRAT

Цитат Tempras написа: Преглед на мнението
    Чак толкова да не може да се намери кой да ремапне грамотно едно старо JTD eвро2/евро3, това е прекалено! Доста хора ще го свършат перфектно.
    Пунтото е много здраво, има две-три слаби места, но съм карал такова години наред без да пипам нищо нито по двигател, нито по горивна система, нито трансмисия.
    Само ходова част и сервоусилвател на волана. Препоръчвам го с две ръце. Идеята да стане от 85 коня на 110 и да е с малък данък и застраховка, е съвсем прилична.
    И ще бъде съвсем прилична кола за градско!
    Колега, не казвам, че няма кой. Питам за препоръки, понеже места много, но кой ще си свърши работата е относително. Отделно това е тематика, в което не съм много образована и ми се ще да е при някой изпробван човек, а не просто харесан от някой сайт.
    Иначе, аз съм карала такова пунто, но бензинка и знам за какво става на въпрос от към здравина. Беше 60 коньово и въпреки всичко си вървеше добре!

Blad3maz7eR - Благодаря колега, но за Пловдив става въпрос. Варна ми идва далечко...

Кара Фиатче 126 Аватарът на Blad3maz7eR
    Регистр. на
    06.05.2012
    Подозирах, че ще си далечко, но ако все пак направите море това лято може да се свъжите с него
    Ей тука едно различно проектче за Кораба майка
    Вече и във фейсбук @HoodrideFIRAT

Явно в Пловдив, вече няма фиат фенове или всички си карат колите със заводски настойки

Та накрая, за по-евтино, до Варна може да се разходим

Извинявам се за двойния пост, но никой не пише.....
    Та колата вече е купена. Сега ще тестваме техническото й състояние и как се държи. Вече имам план какво ще се случва с нея. В този ред на мисли, кажете от къде и какво жълто фолио за кола да взема.
    Въпроса с ремапването все още стои.

Въпроса с ремапването все още стои.[/QUOTE]

Писал съм Ви на лично. Успех.

Страница 1 от 6 123 ... ПоследнаПоследна

Тема: Fiat punto 1.9 jtd - чип тунинг

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •