Резултати 1 до 5 от 5

Тема: Fiat punto 1.9 jtd - чип тунинг

Cool Fiat punto 1.9 jtd - чип тунинг

Здравейте колеги,
    След доста размисли, реших да си купя пунтак 1.9 турбо дизелче. Та понеже 80-85 кончета ми се виждат малко и обмислям варианта за чип тунинг, може ли да ми препоръчате къде в Пловдив ще ми го направят като хората. Евентуално колко върви като цена?
    Може и други препоръки, ако някой иска да сподели...

Напреднал шофьор Аватарът на banski starec
    Регистр. на
    23.04.2010
    Бих искал да дам препоръки. Ако колата все още не е купена и искаш що годе вървящо Пунто се ориентирай към по мощен вариант на двг. без значение дали е бензин или дизел. Ако държиш да е 85 коня и не мислиш да я засилваш допълнително след чипа, то добра алтернатива ти е и пауър бокса. Аз карам моето Браво с такъв бокс и го предпочетох пред чипа ,защото се монтира и демонтира за 2,3 минути и се запазва заводския компютър. Ако човека правещ ти чипа се наака ще трябва да търсиш други по знаещи и можещи хора да ти оправят колата , докато при бокса не е така защото го разкачаш за нула време и или го връщаш на производителя или просто го хвърляш в кофата и пак си имаш добрата стара стандартна кола. Чипа има своите предимства пред бокса, но специално за този двг. едва ли са големи. Според производителя на кутииката с която карам моя мотор трябва да има 180 кс и 260 нм след неината намеса и мога да кажа че разлика има и в мощноста и във въртящия момент, ускорението от 0 до 100 слезе надолу около секунда.Не твърдя че цифрите които пишат са верни, защото не съм мерил колата на стенд
    ,мнението ми е чисто субективно от поведението на колата и това което съм премерил с джипиеса на телефона
    Последна промяна от banski starec : 16.05.2019 в 23:08

Мерси, колега. Принципно колата не е купена. Странно е, че не ги продават много. Но ще се кара 98% градско и по-голям и мощен двигател /най-вече според мъжа ми, който караше Крома 1.9 mjet 150 коня/ е абсолютно муден в градски условия. Това е причината да съм се насочила към 85те кончета. Нали ги дават, че развърта турбината към 1500-1600 оборота, срещу 2000 на мултиджета. Пък не ми се плаща 250 лв данък, за тея разбити улици дето караме по тях.
    Накратко- купувам 85 коня - мапвам ги. Стават 110 и що годе ме устройват. Плащам 40-50 лв данък. Евтина поддръжка и количката не е тотален смъртник.
    Търсих информация за ремапване и чип тунинг, но няма много често казано. За това питам евентуално къде са професионалистти и може и да ме конуслтират, освен да свършат работата.

Фиат фанатик Аватарът на Tempras
    Регистр. на
    12.07.2009
    Чак толкова да не може да се намери кой да ремапне грамотно едно старо JTD eвро2/евро3, това е прекалено! Доста хора ще го свършат перфектно.
    Пунтото е много здраво, има две-три слаби места, но съм карал такова години наред без да пипам нищо нито по двигател, нито по горивна система, нито трансмисия.
    Само ходова част и сервоусилвател на волана. Препоръчвам го с две ръце. Идеята да стане от 85 коня на 110 и да е с малък данък и застраховка, е съвсем прилична.
    И ще бъде съвсем прилична кола за градско!
    1990 TEMPRA SX 1.4 Weber GPL

Кара Фиатче 126 Аватарът на Blad3maz7eR
    Регистр. на
    06.05.2012
    За Варна мога да препоръчам Владимир Костадинов (във фейсбук) в инфото му чип тунинг PDK https://www.facebook.com/VLaDky88 Той си разбира от работата и не е да слага готови карти от интернет знае кое как да пипне за да направи колата адекватно.
    Ей тука едно различно проектче за Кораба майка
    Вече и във фейсбук @HoodrideFIRAT

Тема: Fiat punto 1.9 jtd - чип тунинг

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •