Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пада акумулаторът

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пада акумулаторът

    Здравейте колеги! Преди 2 години ми беше паднал акумулаторът и не можех дори и на контакт да дам след като колата беше седяла 2-3 дни без да се кара. Заредих го и после никакви проблеми. Тази зима купих нов и вчера пак след 2-3 дни престой нямаше никакъв ток. Свалих акумулатора и беше на 5 V. Заредих го и започнах да меря. В покой има минимална консумация от 0.01 А, при палене напрежението падна за малко до 10.5 V и се възстанови. После зареждане 14.1 V без консуматори и 14.0 V с фарове и парно. След първия случай имам навика постоянно да гледам за забравени включени консуматори като заключвам и този път съм сигурен, че нищо не съм забравил. Колата се кара само градско. Според вас къде може да е причината?
    Fiat Punto 188 1.2 16V 80 к.с.
    Fiat Tipo 356 1.6 Multijet 120 к.с.

    #2
    Има няколко неща.
    Не се зарежда винаги .Стартера гълта тока.
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Зареди акумулатора на зарядно за поне 12 часа.След това не го закачай на колата 2-3 дни.След тези 2-3 дни виж каква е ситуацията,измери напрежение и виж дали ще пали колата.В книгите пише,че не трябва да се допуска разреждане на 12 В. автомобилен акумулатор до под критичното напрежение.А то е 10,2 В.И падне ли под това напрежение е за скраб!Макар,че има много случаи в които акумулатор е падал до 0 в. и след зареждане си работи!
      OVB X18XE1 седан+ГИ

      Коментар


        #4
        Преди да отворя темата го зареждах 16 часа на зарядно. После веднага го сложих на колата и запали от раз и не съм имал проблеми до сега. Аз повече клоня за някаква утечка, която не се появява винаги. Ако стартерът гълта много ток или алтернаторът не зарежда винаги би трябвало да усетя по запалването, че акумулаторът пада, а като паля стартерът винаги върти бързо и пали лесно. И предния път и сега акумулаторът падна след като колата е седяла няколко дни без да се пали.
        Fiat Punto 188 1.2 16V 80 к.с.
        Fiat Tipo 356 1.6 Multijet 120 к.с.

        Коментар


          #5
          Ако имаш аларма може тя да прави проблем... щом на място не можеш да установиш висока консумация, пробвай след заключване да видиш как стоят нещата.
          Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

          Коментар


            #6
            Ако имаш аларма може тя да прави проблем... щом на място не можеш да установиш висока консумация, пробвай след заключване да видиш как стоят нещата.
            Нямам аларма, само централно заключване. Консумацията 0,01 А е след заключване и изчакване няколко минути.
            Последна редакция от stockbroker; 15.05.2019, 15:40.
            Fiat Punto 188 1.2 16V 80 к.с.
            Fiat Tipo 356 1.6 Multijet 120 к.с.

            Коментар


              #7
              stockbroker написа: Преглед на мнението
              Преди да отворя темата го зареждах 16 часа на зарядно. После веднага го сложих на колата и запали от раз и не съм имал проблеми до сега
              Ако активната маса на някоя клетка е паднала на дъното,тя окъсява тази клетка.В такъв случай акумулатора се държи така както си го описал.Прочети и направи това което написах в предния си пост!
              OVB X18XE1 седан+ГИ

              Коментар


                #8
                ivan_pop написа: Преглед на мнението
                Ако активната маса на някоя клетка е паднала на дъното,тя окъсява тази клетка.В такъв случай акумулатора се държи така както си го описал.Прочети и направи това което написах в предния си пост!
                Направих както си написал. Напрежението на акумулатора беше 12,5 V, запали от раз и няколко дена не съм имал проблеми.
                Fiat Punto 188 1.2 16V 80 к.с.
                Fiat Tipo 356 1.6 Multijet 120 к.с.

                Коментар


                  #9
                  А примерно 10 дена след това,каква е ситуацията?
                  OVB X18XE1 седан+ГИ

                  Коментар


                    #10
                    Няма проблеми. Даже колата седя и няколко дена без да се кара.
                    Fiat Punto 188 1.2 16V 80 к.с.
                    Fiat Tipo 356 1.6 Multijet 120 к.с.

                    Коментар

                    Working...
                    X