Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на масло в ръчна скоростна кутия на Крома 1,9 mjet 2005г.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на масло в ръчна скоростна кутия на Крома 1,9 mjet 2005г.

    Здравейте колеги,
    Реших и аз да смена маслото на Кромата с прословутата проблемна кутия . Колата е Крома 1,9 mjet 150 к.с. 2005г.
    Четох в няколко теми,но всеки от колегите пише за различно масло и за различно количество което е налял в кутията.
    Моля нека пишат колеги които са сменили маслото и след това имат подобрение при включване на скоростите или кутията е станала по-тиха.
    Какво е маслото W75/90 или друго?
    Какво количество се налива в кутията за да е достатъчно/ясно е че това което е налято в завода е малко/?
    Колко масло остава в кутията след източване на старото масло?
    Нямам проблем с кутията,но искам да сменя маслото ,защото по километраж колата е на 230 000 км. а в действителност на колко е никой не знае.

    Предварително благодаря за всички отговори.

    Преместена.
    Модераторски екип на fiatforum.bg
    Ланча Капа 2,0 VIS
    Фиат Крома 1,9 multijet 185 к.с. ремап

    #2
    Аз миналата година реших да го сменя. Учудих се когато източихме старото се оказа че е малко над 2.5л. Явно простия жабар преди мен я е карал на сервиз, който е знаел детските болести на тая кутия и е налял повечко масло. Та старото беше червено, каквото е по спецификация. Аз обаче налях Tutela 75W80. Пълна синтетика, то е жълто на цвят (сигурно ще ме анатемосат сега, че не съм налял каквото трябва). Ами кутията нито стана по тиха нито по шумна. Сега когато е топло сутрин скоростите влизат нормално. Зимата и трябва малко време да вдигне градуса. До тогава първата влиза малко тегаво. Аз съм свикнал защото и с бравото беше така . По въпроса колко можеш да налееш, ами кутията ще събере и трите литра без да има проблем, отдушника и е доста високо. Но както пише по книгите 2.5-2.7 и е напълно достатъчно.
    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

    Коментар


      #3
      Благодаря колега.
      Ланча Капа 2,0 VIS
      Фиат Крома 1,9 multijet 185 к.с. ремап

      Коментар


        #4
        Здравейте,
        Смених маслото на скоростите.Източих около 1,5 литра.Налях 2,6 литра. След смяната минах около 350 км. и не усещам промяна при включване на скоростите,но аз и преди нямах проблем с включването ,нито имах шум и виене.Смених маслото профилактично с цел да запазя кутията.Надявам се сега като количеството масло е повече,да нямам проблеми.Ще видя как ще включва през зимата.Смяната става много бързо и лесно.
        Ланча Капа 2,0 VIS
        Фиат Крома 1,9 multijet 185 к.с. ремап

        Коментар

        Working...
        X