Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Относно електрически скутер, тип тротинетка.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Вече сме с близо 300км изминати, с подобен скутер /така му кажуваме в къщи/ ... реплика на Шаоми, т.е. ори марката на Плесио, а именно Турбо-х. Истински помошник в центъра на града. Най-голямото преимущество е компакността ... въпреки кретенския багажник на 207 се събира и в момента в който си в офиса, например ... изваждаш го и тръгваш по друмищата ... градски и централни. Очаквах тея 12кила до са по-малко, но се ядват при положение, че скутера се събира в кой да е асансьор или стълбище.
    Да, Джими. Незаменимо допълнение са към автомобила в големия град. Винаги е в багажника ми, когато ми трябва колата, въпреки че един зноен ден я оставих над 10 часа затворена в него и изглежда се напече "мозъкът" и. След рестарт се осъзна. Иначе да си призная, основните ми притеснения бяха, как ще изглеждам на това нещо. Изпитвах някакво необяснимо неудобство, че щом гоня 50-те, по-скоро бастунът ще ми отива повече пред тротинетката. Нищо подобно, преместих си го бързо и хич не ми пука, как изглеждам на това нещичко. В по-малките градчета явно си живеем комплексирано, но хората трябва да свикват, пък щом набори ме спират и разпитват, значи и те са били поблазнени.
    A17DTС/S
    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

    Коментар


      #17
      Я кажи от къде ги купи тези гуми без вътрешни, че ми писна да сменям вече. Трета гума за два месеца и все около вентила се цепят, мамка им китайска! Моят е Xiaomi m365, ама предполагам е стандартен размерът...
      Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150hp
      Alfa Romeo MiTo 1.3 JTDm 95hp
      Alfa Romeo ARNA 1.2 63hp

      Коментар


        #18
        Колега ntodorov, абсолютно прав си за първоначалният стрес и неудобство! Въпреки че често се опитвам да карам байка на синът ми, на задна гума ... пак изпитвах неудобство от втренчените погледи на всички в момента, в който се качих на скутера. Но да си призная, опита - разбирай километража си оказват влияние. В момента си карам на пълна гас и хич не ми пука, а най-якото е че все повече подобни скутери се забелязват.
        Само да си пожелаем тоя интерес да не стихва, защото в момента сме адската атракция и всички ни правят път и някак си ни пазят!? До кога?
        Ти с каска ли караш, щото аз си мисля и за подобно оборудване.
        Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
        Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
        http://www.keepfighting.ms

        Коментар


          #19
          la squadra azzurra написа: Преглед на мнението
          Я кажи от къде ги купи тези гуми без вътрешни, че ми писна да сменям вече. Трета гума за два месеца и все около вентила се цепят, мамка им китайска! Моят е Xiaomi m365, ама предполагам е стандартен размерът...
          На лични ще ти дам телефон. 8" са гумите. Приключение е поставянето им, но пък си струва. Вариш във вода, топлиш в микровълнова докато омекне гумата и надяваш грубо и със сила.
          Иначе склада в Бургас е в Славейков, в портала до този на Тих труд (като застанеш с лице към ТМТ хващаш дясната бариера). Складът е на рампата, има и упътваща табела на "vs sport". Обади им се първо по телефона. Иначе това е сайта им с резервните части за М 365 https://vssportbg.com/%D1%80%D0%B5%D...B0-xiaomi-m365
          ПС: Ако модератор сметне, че тази препратка е реклама, моля за извинение. Поместих този сайт, заради описа и цените на резервните части за всички модели скутери и марки.
          Ти с каска ли караш, щото аз си мисля и за подобно оборудване.
          Не Jimy, без каска съм, но си трябва, че още ми е пред очите колежката, която падна от скутера ми. Падна с не повече от 15 км/ч, ама се нарани, все едно от влак е скочила. Ужасно беше, а аз не можах 2 дена да си събера мандибулата от неочаквания за мен резултат от нараняванията. Явно шега не бива. Позицията на тяло и крака не предполагат много опции за "меко падане".
          Иначе, превантивно използвам раница с искрящо оранжево на гърба, пресичам пешком пешеходните пътеки и избягвам екстремното каране с висока скорост, но със сигурност не е достатъчно само това. Популяризират ли се у нас тези машинки, няма да се изненадам, ако попаднем под някое "задължително условие" в ЗДвП
          Последна редакция от ntodorov; 11.06.2019, 13:14.
          A17DTС/S
          Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

          Коментар


            #20
            Много полезен линк, още веднъж благодаря! Ако знаех, че складът е до нас, нямаше да карам 20 дни без спирачка и да я чакам от Алито...
            Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150hp
            Alfa Romeo MiTo 1.3 JTDm 95hp
            Alfa Romeo ARNA 1.2 63hp

            Коментар


              #21
              Радвам се, че съм помогнал. Проблем със спирачката ли си имал ?
              A17DTС/S
              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

              Коментар


                #22
                Явно стават яко популярни

                https://dnes.dir.bg/svyat/mazh-zagin...kuter-v-parizh

                Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                Коментар


                  #23
                  Аз май някъде бях писал, че стават напаст
                  FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                  Коментар


                    #24
                    Не че ми е жизненоважно но тва с каква категория и къде се кара-по вело алеите и тротоарите или при другите ППС?
                    LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                    ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                    Коментар


                      #25
                      Ако френската полиция беше обявила, колко пък пешеходци са блъснати за същото това време, щеше да
                      стане ясно, колко пресилена е тази информация. Иначе да, не са безопасни, но чак пък напаст ? В Амстердам всички автомобилисти и особено пешаци отдавна трябваше да си сложат въжето заради колоездачната "напаст".
                      A17DTС/S
                      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                      Коментар


                        #26
                        ntodorov написа: Преглед на мнението
                        Ако френската полиция беше обявила, колко пък пешеходци са блъснати за същото това време, щеше да
                        стане ясно, колко пресилена е тази информация. Иначе да, не са безопасни, но чак пък напаст ? В Амстердам всички автомобилисти и особено пешаци отдавна трябваше да си сложат въжето заради колоездачната "напаст".
                        Няма как в държава, където 1/3 от населението и 90% от учениците се придвижват с велосипед някой да си сложи въжето заради велосипедистите. Но там има инфраструктура за тези превозни средства. Това там си е култура и начин на живот. Трагичното при нас е, че сигурно под 1% от населението се придвижва с велосипеди или някакви алтернативни средства.
                        FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                        Коментар


                          #27
                          tambuhtaneca написа: Преглед на мнението
                          Няма как в държава, където 1/3 от населението и 90% от учениците се придвижват с велосипед някой да си сложи въжето заради велосипедистите. Но там има инфраструктура за тези превозни средства. Това там си е култура и начин на живот. Трагичното при нас е, че сигурно под 1% от населението се придвижва с велосипеди или някакви алтернативни средства.
                          Ами как да стане, като под 1% се придвижват с алтернативни средства, а останалите 99 % не слизат от колите си. Както писах - или не сме узрели достатъчно, или страдаме от комплексите си. Що се касае за Холандия и специално Амстердам. Как им е била разчетена преди инфраструктурата - не знам, но към днешна дата се задъхва. Няма място за пешеходци, особено в централната им част. Отнасят те, като куцо пиле - домат. Движиш се между захвърлени и паркирани на хаос колела, колоездачи, мотопеди и бензинови скутери. Мисля, че при колелетата няма собственост. Всеки грабва някакво колело, а повредените и опасните се изхвърлят. Захвърлят ги в каналите, като шлеп с огромен магнит ги събира и си ги товари на баржата за претопяване. Към днешна дата имат голям проблем. Имат огромни събирателни паркинги за колела на няколко етажа и въпреки това, тротоарите и велоалеите им са залети от ненужни и изоставени такива. Наистина е напаст, въпреки културата на тези хора и фактът, че от години те са основно средство за предвижването им. След колелетата на ред идват мотопедите им. Писах преди години тук, поместих и снимков материал от там. И тази година не бяха променени нещата. Конфликтът между всички превозни средства се случва на всевъзможни места - върху пешеходни зони, в/у тротоари, в/у алеи със специално преназначение, та дори в/у парковите алеи. Наблюденията са ми само от Амстердам, в по-малките градчета сигурно не е така. И все пак, манталитетът им е различен от нашия. Хората там живеят просто, в синхрон и в общество, в което прагматизмът надделява...За разлика от нас, за които е по-важно да демонстрираме фалшиви лукс и стандарт единствено и само чрез превозното си средство.
                          A17DTС/S
                          Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                          Коментар


                            #28
                            lubo_Y10 написа: Преглед на мнението
                            Не че ми е жизненоважно но тва с каква категория и къде се кара-по вело алеите и тротоарите или при другите ППС?
                            Мисля, че няма ограничения за подобно ППС в България ... по скоро се третира, като велосипед със съответните изисквания: светлини, предпазни средства и тн!
                            Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                            Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                            http://www.keepfighting.ms

                            Коментар


                              #29
                              ntodorov написа: Преглед на мнението
                              Ако френската полиция беше обявила, колко пък пешеходци са блъснати за същото това време, щеше да
                              стане ясно, колко пресилена е тази информация. Иначе да, не са безопасни, но чак пък напаст ? В Амстердам всички автомобилисти и особено пешаци отдавна трябваше да си сложат въжето заради колоездачната "напаст".
                              Малко статистика за Остин (Тексас):
                              https://lifestyle.bg/gadgets/elektri...tistikata.html
                              FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                              Коментар


                                #30
                                Явно тротките се превръщат в супер голям проблем на шибания ни модерен свят. И то, видиш ли, само и единствено заради собствената ни безопасност. Брейййй...Или щото няма кой да купува билетчетата на метрото и супер автобусите на БургасБус/визирам нашият най-добър град/ и да сипва бензинец по 2.50. Прав май ще излезе колегата ntodorov, който преди няколко поста писа, че ще им го хакнат на тарикатите с тея електрички с някоя хубава наредбица по нашенски!
                                Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150hp
                                Alfa Romeo MiTo 1.3 JTDm 95hp
                                Alfa Romeo ARNA 1.2 63hp

                                Коментар

                                Working...
                                X