Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Относно електрически скутер, тип тротинетка.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    la squadra azzurra написа: Преглед на мнението
    Явно тротките се превръщат в супер голям проблем на шибания ни модерен свят. И то, видиш ли, само и единствено заради собствената ни безопасност. Брейййй...Или щото няма кой да купува билетчетата на метрото и супер автобусите на БургасБус/визирам нашият най-добър град/ и да сипва бензинец по 2.50. Прав май ще излезе колегата ntodorov, който преди няколко поста писа, че ще им го хакнат на тарикатите с тея електрички с някоя хубава наредбица по нашенски!
    Точно това щях да напиша. Манипулирането и боравенето с прийоми, в които на първо място се поставя "загрижеността" за нашето здраве не е от вчера.
    Аз например ще напиша, какво печеля с тротинетката си за месец при преходи с нея от 12 км. на ден ( средно), шест пъти в седмицата. Изминавам близо 300 км., които преди изминавах с автомобил.
    За тези разстояния от типа пали - гаси, дизеловата ми кола, сега през лятото гори около 6-6.5 л./100 км., или за близо 300 км., аз трябва да изгоря около 20 литра нафта. Смятам литъра нафта по 2.30 и ми излизат едни 46 лв., тоест за двата месеца ми се случват едни 92 лв. задържани в моя джоб и НЕдадени за гориво. Само от мен. Другата ми алтернатива е обществения транспорт. За моята дестинация трябва да
    се кача на 3 автобуса ( няма да ползвам прикачвания). С карта ще ми струва 1.20 пътуването в автобус ( без карта 1.50), или 3.60 на ден и...86 лв. на месец !?!
    Да, ама не съм сам. Поне около мен познавам вече 5-6 човека, които си ползват машинките. С недомислената транспортна схема в Бургас, но с внедрените страхотни вело-алеи свързващи и опасващи всички комплекси в града, ВЕЧЕ съм убеден, че една такава придобивка е задължителна за всеки подобен на моя преход режим. Да, сметките са условни, защото имам цена на придобиване, закупих си и несменяеми гуми, ползвал съм няколко дена и колата си, но в Бургас това нещо може да се ползва поне 9 месеца в годината. Представи си, тази алтернатива на транспорт, която бие велосипеда ( предимствата са му само в мобилността, макар и тук да има една голяма условност) по компактност, лесна преносимост и удобство, че няма да въртиш педали и да се потиш по пътя към офиса си, колко други "бели" прави. Освен горе-описаните неща, аз съм си спестявал сини и зелени зони. Паркирам колата си в свободна зона ( повечето случаи в подземния паркинг на МОЛ-а) и с тротинетката си лашкам където искам. От там всичко ми е на 5-6 км. Случва ми се по-рядко, но някога ми се налага. Та с две думи, за сега пакостя не толкова на себе си, колкото ощетявам бензино-колонката, обществения превозвач, синьо-зелените ни зони и толкоЗ. И накрая ще напиша - проблемът никога не е в самото превозното средство, а в този който го управлява. И самолета са падали, и пешеходци са наранявани и загивали, и велосипедисти са наранявани и убивани ( еле в Бургас по едно време нямаше спирка), и работници са загивали, за автомобилни произшествия и жертви няма да споменавам. Така че съм убеден и сигурен, че интересът и бъдещето на тези машинки, някой иска да убие и унищожи още в зародиш, чрез истерия и страх.
    A17DTС/S
    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

    Коментар


      #32
      tambuhtaneca написа: Преглед на мнението
      Малко статистика за Остин (Тексас):
      https://lifestyle.bg/gadgets/elektri...tistikata.html
      Ако ще си подхвърляме статистики, ето още статистика, в която далеч не иде реч за наранявания и охлузвания. Смешно и нелепо е една такава статистика за тротинетки да претендира за
      нещо сериозно при положения, че в света всяка секунда се случва по една тежка катастрофа.
      https://www.mvr.bg/dokkpbdp/%D0%B1%D.../ubiti_do_dnes
      A17DTС/S
      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

      Коментар


        #33
        Реално колега, за теб това е идеално, тъй като ти пасва на всичко - разстояние 6 км, велоалеи и прочие. Задавам въпрос - ако нямаше велоалеи, би ли го ползвал? Би ли карал по тротоарите (които ги няма), по пътищата (дето са с дупки) и да правиш зиг-заг между колите на светофарите (които не те зачитат за участник в движението)? Просто явно Бургас е облагодетелстван в това да имате велоалеи. Колко от големите градове дават тази възможност? А за малките изобщо не става и дума. В един малък град целта ти е да отидеш до пазара, който ти е на 2км макс примерно, ама ми е много интересно с 10 кг торби как би се придвижвал? Просто имаш перфектните условия и затова ти е най-удобно. Всеки си прави някакви прости сметки - време/цена/комфорт. Всичко се върти около този триъгълник и всеки от ъглите е зависим от другите 2.
        Давам си и аз пример - за да отида до работа, която ми е на 12 км имам 4 варианта (за сега). Вариант 1 - личен а-л това са 500 км/месец с амортизацията 100 лв. Време за пътуване 25-30 мин. Вариант 2 - велосипед - около 40-45 мин, ама си е бая опасно. Градски транспорт автобус, метро и тролей - около час. от 36 до 50 лв на месец (зависи от картата). Вариант 4 - пеша 15 мин, метро и тролей - общо 50 мин / цена пак същата като вариант 3. Аз съм на последните 2 варианта.
        FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

        Коментар


          #34
          Не че ми е жизненоважно но бих добавил че на моя бизнес в навеса където са колелата на колегите има и некав контакт с 220 в. ток и ептен е далавера.Да обаче днес напрайх тест дриве с тротонеДката на чорбаджийката и се оказа че много трудно я карам /тя е крачна но е същата като тва дето го коментирате/
          LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
          ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

          Коментар


            #35
            tambuhtaneca написа: Преглед на мнението
            Реално колега, за теб това е идеално, тъй като ти пасва на всичко - разстояние 6 км, велоалеи и прочие. Задавам въпрос - ако нямаше велоалеи, би ли го ползвал? Би ли карал по тротоарите (които ги няма), по пътищата (дето са с дупки) и да правиш зиг-заг между колите на светофарите (които не те зачитат за участник в движението)? Просто явно Бургас е облагодетелстван в това да имате велоалеи. Колко от големите градове дават тази възможност? А за малките изобщо не става и дума. В един малък град целта ти е да отидеш до пазара, който ти е на 2км макс примерно, ама ми е много интересно с 10 кг торби как би се придвижвал? Просто имаш перфектните условия и затова ти е най-удобно. Всеки си прави някакви прости сметки - време/цена/комфорт. Всичко се върти около този триъгълник и всеки от ъглите е зависим от другите 2.
            Давам си и аз пример - за да отида до работа, която ми е на 12 км имам 4 варианта (за сега). Вариант 1 - личен а-л това са 500 км/месец с амортизацията 100 лв. Време за пътуване 25-30 мин. Вариант 2 - велосипед - около 40-45 мин, ама си е бая опасно. Градски транспорт автобус, метро и тролей - около час. от 36 до 50 лв на месец (зависи от картата). Вариант 4 - пеша 15 мин, метро и тролей - общо 50 мин / цена пак същата като вариант 3. Аз съм на последните 2 варианта.
            Писах, че това нещо си е за асфалт и в никакъв случай не е удобно да се кара на места предназначени за пешеходци. Със сигурност нямаше да я закупя, ако трябваше да се навирам между автомобили, дупки, хора, бордюри и тротоари. В предния си пост написах, че велоалеите ни предполагат тази алтернатива за придвижване. Широки са, споделяме си ги с колоездачите и поне за сега нямаме никакви конфликти, а и не виждам как биха могли да се случат. И да, ако ги нямаше тези условия, не бих си купил скутер, дори нямаше да си помисля за него.
            A17DTС/S
            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

            Коментар

            Working...
            X