Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стъкло на огледало - Bravo I

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Стъкло на огледало - Bravo I

    Колеги, как се сменя стъклото на страничното огледало? Опитах да го издърпам навън, но не става. Обикновено на повечето коли е така, но тук удрям на камък...

    #2
    По принцип правилният начин е да натиснеш с пръст долната част на огледалото и след това с права отвертка в горния край ползваш като лостче и избутваш, но става и с вандалско дърпане в повечето случаи. Възможно е някой да е счупил щипките и да е мацнал силиконче и сега няма сваляне. Бутни на една страна огледалото и виж дали някой е лепил, ако не е значи не се опитваш правилно.

    Коментар


      #3
      По принцип ще го сменям, защото някой е залепил второ стъкло върху оригиналното (вижда се, че е било счупено) и сега е двоен стъклопакет Искам да си сложа здраво ново стъкло както си му е реда - с щипките. Но не мога да погледна отзад за силикон на щипките, просто от тая дебелина сега на сглобката няма никакво място. Гледам, че долу на корубата на огледалото има един винт, както и още три на стойката му. Ако ги развия тях ще си улесня ли работата?

      Коментар


        #4
        Не, логиката на сваляне на огледалото е като всяко едно на 99% от марките. Няма винтове, само щипки.

        Коментар


          #5
          Прай троен стъклопакет ко си усложняваш живота? Аз на голфа също съм със двоен стъклопакет
          LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
          ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

          Коментар


            #6
            Щом ще го сменяш какво те притеснява? Нали е счупено вече? Иначе най-правилно е да свалиш цялото огледало. Сваляш капака от вътре и разкачаш буксата с кабелите. От вън в основата отдолу където се върти самото огледало развиваш трите болта измъкваш кабела като махаш уплтънението, излиза с буксата. После развиваш самата коруба, на два болта мисля че беше, и всичко излиза напред.
            Ако си с ел. огледала новото огледало трябва да има две жици, защото е с подгрев.
            00' Bravo 105 JTD

            Коментар


              #7
              Моето мнение е да не си усложняваш живота с ремонт. Както каза колегата по горе, махаш вътрешното капаче за да откачиш буксата. Отиваш на моргата, намираш огледало. Закачаш го и пробваш дали моторчетата работят. даваш 20 лв. и си заминаваш. После само подменяш пластмасата и напред. Ако имаш късмет ще вземеш и с твоя цвят.
              То да е 200 лв. че да го мислиш и ремонти и щуротии.
              Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
              Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

              Коментар


                #8
                Нещо не сте ме разбрали, исках да сменя само стъклото. Огледалото е от първите, чисто черна коруба, без подгряване е и е механично. Оказа се, че по принцип наистина стъклото си се дърпа навън и се отщипва. При мен някой го беше залепил с капчица Успях да го махна все пак и сложих ново стъкло срещу 14 бг лева Само се натиска новото и си щраква без проблем...

                Коментар


                  #9
                  Аз ти казах, че някой го е залепил. Бай Ганьо като не разбира как се прави и го счупи или за да не купува ново решава всичко с лепене, мазане и свински опашки. Виждал съм даже залепено с монтажна пяна огледало.

                  Коментар

                  Working...
                  X