Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем палене на Fiat Bravo TD100 - 1997г.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем палене на Fiat Bravo TD100 - 1997г.

    Здравейте, от известно време един проблем мъчи колата, а оттам и мен
    Проблема е с паленето на колата... Давам на контакт светва лампата за подгревните свещи
    завъртам и чувам как двигателя се мъчи припалва малко но не успява, понякога така по 15-20 пъти въртя докато запали.
    Когато запали няколко минути са необходими за да постигне нормална работа на двигателя просто се чува как се мъчи.
    Лампата за подгревните свещи свети на контакт и след 15секунди изгасва, обаче след като запаля продължава да мига около 20-30сек.,
    а понякога през цялото време докато се нормализира двигателя тя си свети(около 3-4мин.).
    Понякога когато колата е в движение внезапно придърпва и светва тази лампа, а за капак
    стрелката за оборотите започва да играе и пада на най-долната черта така няколко минути и после се оправя.
    Засега не се е случвало да ми изгасне двигателя в движение, но си е шашкащо. Светването на тази лампа за подгревните свещи е съпроводено и от обилен
    пушек с бял цвят от ауспуха. След запалване колата също пуши отзад докато не се нормализира работата на двигателя.
    Отделно преди този проблем след смяна на ГНП ми светва и лампата за умната дюза при работещ двигател, след като подам газ над 1500 оборота изгасва лампата за дюзата, а като отпусна газта пак светва. Но това
    дали свети или не лампата за дюзата не променя работата на колата.

    Ходих поне на 5 сервиза в Бургас и Поморие и никой не може да помогне, проблема е че като запаля колата и отида на сервиз,
    тя си пали от раз... Тоест проблема е само когато колата не е карана 5-6 часа и се опитал да я запалиш. Когато си я карал и я изгасил и опиташ да запалиш проблем няма... т.е. проблема е при първото палене...
    Скоро съм сменял ГНП, горивен филтър и гарнитура на капака на клапаните.

    За повече инфо прилагам и две клипчета които съм снимал. Клиповете са снимани след 20 минутно шофиране и внезапно появяване на проблема.

    https://youtu.be/MS7I7v2Y5qI

    https://youtu.be/ir5in870kho

    Та казуса е кое точно е за смяна откъде идва проблема със стрелката за оборотите, лампата за дюзата, лампата за подгревните свещи, белия пушек от ауспуха, ненормалната работа на двигателя, трудното палене, придърпването при движение и т.н.
    Благодаря много на всички отзовали се.

    Грешен раздел - преместена.
    Модераторски екип на www.fiatforum.bg

    #2
    За лампата на подгрева- имаш изгоряла подгряваща свещ/и, а за да свети чека- имаш записана грешка. Диагностика и трябва, и ще си каже болежката.
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

    Коментар


      #3
      Сменявай свещи,имаш поне 2 изгорели

      Коментар


        #4
        Колега имаш повече от проблем.Първо имаш изгорели свещи,лампата ти свети защото не е позициониран правилно тпс-а,стрелката на оборотомера играе заради датчика на к.в. и не на последно място този модел мрази въздуха и лошата центровка.
        Успех!!!

        Коментар

        Working...
        X