Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ELM 327 USB проблем

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ELM 327 USB проблем

    Колеги,имам кабел ELM327 USB https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1BqMOX...pg_640x640.jpg
    И Таблет с Андроид операционна система. Може ли да стане комбинацията между двете ? Пробвах една програмка Alfa OBD,но дава някаква грешка, че не може да се върже към УСБ порта.

    Ако не става,препоръчайте какво да си купя, и с моя таблет с андроид, да се вържа към колата,която е Стило, 1.6, 103 коня, ако има някакво значение.
    Последна редакция от dan4op5; 28.04.2019, 20:53.

    #2
    Аз използвам ЕЛМ327 с блутут,преходен кабел,АлфаОБД и телефон.Чете само двигател.
    Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
    ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

    Коментар


      #3
      eobd facile тази програмка се вързва на УСБ,но само чете.За триене иска да се закупи

      Коментар


        #4
        Аз в колата си държа едно китайско адаптерче за 10лв. , блутуут .
        Нещо като това https://www.amazon.com/KONNWEI-KW-90.../dp/B00Q5YRC4C
        Ако закъсам някъде.
        Работи с андроид и torque.
        Пробвал съм с ELM327 но не може да се свърже със Стилото.
        Фиат Стило 1.8 16V , с хладилна жабка.

        Коментар


          #5
          Поръчах ЕЛМ327 с блутут,явно че с USB интерфейс и Андроид не става.Иначе преди да си продам лаптопа с Windows ,съм го вързвал с Мултискан, и си трие грешките без проблем.

          Коментар


            #6
            Божа работа... аз имах един такъв китаец.. така и не можах да го накарам да работи добре под уиндоус, веднъж се връзва, после 3 пъти не ще. Ако е от Алиекспрес, най-добре питай продавача дали ще работи с андроид. Иначе аз ползвам хубав елм с преходниците и Мултиекускан, чета и влизам навсякъде.
            Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

            Коментар


              #7
              Аз пък Torque Pro не мога да го накарам да тръгне.
              Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
              ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

              Коментар


                #8
                По принцип имам хубав кабел с преходници и чета почти всичко с МЕС.
                Обаче си взех от АлиЕкспрес блутут джиджавка, за да си закача таблета и да седи постоянно там, за да си гледам параметрите в движение.
                С ТоркЛайт си работи перфектно, обаче нали все ме човърка нещо да експериментирам... взех, та си купих ТоркПро.
                И от как го ползвам - за една седмица, 2 пъти колата изпада в кома... При палене, теста казва, че имам проблем с паркинг спирачката (а такъв няма), и не работи почти нищо по таблото, нито седалките сработват, нито централното, нито отварянето на багажника. Диагностиката показва 3 грешки в комуникацията на боди компютъра. Обаче не искат да се изтрият...
                РАботата се оправя само с откачване и закачване на акумулатора.
                След втория случай в рамките на 2 дни, махнах блутут устройството и оттогава (засега) не съм имал проблем.
                Ще видим в следващите дни дали всичко е наред...
                Мисълта ми беше - да внимавате с тия блутут китайски джиджавки.

                Коментар


                  #9
                  Аз пък Torque Pro не мога да го накарам да тръгне.
                  Протоколът ОБД2 е задължителен за бензинови коли след 2001 и дизели след 2004 (вкл).
                  При мен на Ситроена не тръгва, щото е дизел 2003.
                  Ако говориш за колата от подписа ти, няма начин да тръгне.

                  Коментар

                  Working...
                  X