Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблеми със скоростите Grande Punto 1.3 multijet

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблеми със скоростите Grande Punto 1.3 multijet

    Здравейте ! От скоро съм собственик на Пунто Гранде 1,3 дизел 75кс. Хубава кола но ...! Какво гледах при огледа не можах и аз да разбера но като ми мина еуфорията се оказа че превключва много трудно някой скорости . Скоростният лост има много голям ход / вкл. на пета и може да го бутнеш на втора , първа и където си искаш другаде без да излиза от пета / първа влиза тегаво , задна с голям зор - рязко трябва да бутнеш лоста . Отворих маншона от горе и видях че където влиза лоста в ябълката има счупена час от ябълката около 1 -2 см. от там и свободният ход на лоста . Съединителя по хода си няма никакви скърцания и пукания , не е особено твърд и отделя около 1-3 см. след като почна да го пускам . Сменян е на 110 000 км. а сега е на 175 000 км. /километрите трябва да са истински / . Ще сменям лоста то се е видяло , само с поръчка / 300 лв. със всякакви отстъпки и 20 дена доставка / по каталог го търсиха и казаха номер - fiat 55349160 , само че аз като махнах маншона видях номер - fiat 553497090 та на кое да вярвам не знам ! Знаете ли някъде къде по номера на рамата да разбера коя е точната част ? И още малко въпроси !
    1. Дали ще се оправи включването със смяната на въпросната част ?
    2. Нормално ли е поведението на съединителя / като загрее колата имам чувството че по трудно включва 1ва , 5та , и задна до като с 2ра , 3та , и 4та всичко е почти гладко , майстор ми каза че бил добре съединитела /
    3. Мога ли да регулирам жилата от към скоростната кутия и ако да в каква посока ?
    Стана дълго но ще съм Ви благодарен за всякаква помощ че ми отиде на кино еуфорията от новата придобивка !
    Фиат Гранде Пунто 1.3 multijet 75кс

    #2
    Обади ми се да ти кажа какъв е проблема.. Имам същата кола от 5год. и много работи смених, докато вчера не се счупи точно прословутата част, която прави проблема.. Тел: 0896770061

    Коментар


      #3
      То мина два месеца и половина от тогава , явно почти никой е нямал такива проблеми и не можах да намеля евтино решение . Смених целият лост с нов оригинален + втулки на стругар от бронз вместо пластмаса на избирача на предавките който е на скоростната кутия + реглаж на жилата и сега нещата са нормални с изключение на това че е много плитък хода на лоста на дясно за пета и задна но и това може да е нормално за този тип кутия . Всичко 305 лв части и 30 лв труд .
      Фиат Гранде Пунто 1.3 multijet 75кс

      Коментар

      Working...
      X