Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Грешно отчитане на гориво - Grande Punto 1.3 2006

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Грешно отчитане на гориво - Grande Punto 1.3 2006

    Здравейте, колеги!
    Имам проблем при отчитането на гориво. Заредил съм резервоара до горе и след даване на контакт стрелката показва,че е пълен на 80 процента.
    Първоначално си мислих, че е проблем с колонката и отидох на друга бензиностанция. Там събра допълнително към 1,5 литра.
    От време на време показва реалното гориво, но искам винаги да показва точно.
    Имате ли идея какво може да е и как да го поправя?

    Поздрави!
    Grande Punto 1.3 75 hp
    Croma 1.9 Multijet 150 hp

    #2
    Искаш ама няма да стане. Глей лампата кога светва и колко км. минаваш докато изгасне колата.
    LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
    ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

    Коментар


      #3
      lubo_Y10 написа: Преглед на мнението
      Искаш ама няма да стане. Глей лампата кога светва и колко км. минаваш докато изгасне колата.
      Много компетентен отговор :D ...
      Grande Punto 1.3 75 hp
      Croma 1.9 Multijet 150 hp

      Коментар


        #4
        При пунто мк1 спортинг сус спортно окачвне( много стабилно при завои за колата) при наличние на 15 литра гориво в резервоара може да свети лампата все едно има 2 литра гориво или може да показва, че има 3/4 гориво в резервоара. Всичко в зависимост с каква скорост караш в ляв и десен завой.
        За тези литър- два колега просто не се занимавай. Различните колонки сипват гориво до различно налягане при излизащия кислород. По борд компютър винаги има някакъв процент относителност на разхода, така че си го засечи при твоето каране колко дава както ти писа колегата по- горе. Но като цяло соред мен да влиаш във филми, че показва 2-3 литра по малко или повече само се напрягаш за глупости. Е друг е въпроса ако ти дава 10+ разход и имаш проблем някакъв примерно.

        Коментар


          #5
          Става въпрос за 10 литра разлика.
          Grande Punto 1.3 75 hp
          Croma 1.9 Multijet 150 hp

          Коментар


            #6
            Ако искаш да ти отчита точно ще трябва да прегледаш първо поплавака на резервоара и ако няма гориво във него пиши да ти обясним следващите стъпки . Успех !
            koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

            Коментар


              #7
              Често срещан проблем. Явно има някъде дефект или в поплавъка или в таблото, защото при едни го има, при други не и то на различни марки Фиат-и. Първо с диагностика си тествай стрелката на горивото дали свободно стига чертичката до максимума, защото и това съм го срещал при 2005-та Стило. Стрелката стигаше до 80% и не мърда, явно нещо и пречеше механично. Но иначе и при мен понякога не отива на максимум, седи на 80-90%, обаче интересното е, че при дълго каране не мърда от там докато горивото не падне под тези проценти, тоест или поплавъка не успавя да се вдигне до край и нещо му пречи механично или самото ниво на горивото не успява да двигне поплавъка до край поради кофти форма на резервоара.

              Коментар

              Working...
              X