Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет за газ на 1.6 Мареа част 2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвет за газ на 1.6 Мареа част 2

    Понеже не намерих читава газова на течна фаза за толкова стара щайга, която няма OBD2 порт (или поне това разбрах, че бил проблема), реших да се ориентирам към обикновен ГИ. Препоръчайте ми някоя добра и надежна система, по възможност напишете и модел, не само марка. И втори въпрос, колко литра бутилка се събира на мястото на резервната гума на мареа?
    Мерси!
    Последна редакция от JTR; 24.04.2019, 13:17.

    #2
    Не търси марка и модел!Намери добър майстор,и му се довери!Каквото майстора ти предложи,това да е!
    А за бутилката,измери какъв е размера на легена за гумата и го напиши тук!
    OVB X18XE1 седан+ГИ

    Коментар


      #3
      ivan_pop написа: Преглед на мнението
      Не търси марка и модел!Намери добър майстор,и му се довери!Каквото майстора ти предложи,това да е!
      А за бутилката,измери какъв е размера на легена за гумата и го напиши тук!
      Майсторът съм аз, за това питам! Тук искат по 5-10 хиляди лева, взависимост от двигателя и вида газ, което просто няма как да стане.
      За легена на гумата ще пиша утре, че стана късно, пък и се опитва да завали дъжд.

      Коментар


        #4
        Не може да няма течна фаза за коли без ОБД. Но и е неоправдано скъпа, за да се монтира на бюджетна кола. Гласувам за обикновен Г.И. с висок клас инжектори. Къде живееш?
        1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

        Коментар


          #5
          Tempras написа: Преглед на мнението
          Не може да няма течна фаза за коли без ОБД. Но и е неоправдано скъпа, за да се монтира на бюджетна кола. Гласувам за обикновен Г.И. с висок клас инжектори. Къде живееш?

          Норвегия

          Коментар


            #6
            Tempras написа: Преглед на мнението
            Не може да няма течна фаза за коли без ОБД. Но и е неоправдано скъпа, за да се монтира на бюджетна кола. Гласувам за обикновен Г.И. с висок клас инжектори. Къде живееш?
            То че има, има! Но все са или изтекли обяви, или не е в наличност, или е по-скъпо от OBD система, за това се отказах от тази идея.
            Иначе благодаря за съветите!

            Коментар


              #7
              Майсторът съм аз, за това питам! Тук искат по 5-10 хиляди лева, взависимост от двигателя и вида газ, което просто няма как да стане.
              За легена на гумата ще пиша утре, че стана късно, пък и се опитва да завали дъжд.
              Аз ти предлагам 3 варианта:
              1.PRINS VSI-2
              2.LAndi Renzo EVO
              3.BRC SQ32
              OVB X18XE1 седан+ГИ

              Коментар


                #8
                ivan_pop написа: Преглед на мнението
                Аз ти предлагам 3 варианта:
                1.PRINS VSI-2
                2.LAndi Renzo EVO
                3.BRC SQ32

                Благодаря! Разгледах тези опции, но за първата намирам 2 варианта и не мога да разбера каква е разликата. Може би някой знае? Става въпрос за тези двете:
                https://www.lpgshop.co.uk/4cyl-kit-p...0-with-keihin/

                https://www.lpgshop.co.uk/4cyl-kit-p...hin-74cc-flex/

                По-евтиното изглежда идва с повече части, но тогава защо е по-евтино?

                И още един въпрос, разгледах насам, натам по форуми и клипове в youtube и попаднах на Lovato EasyFast системата. Чувал съм добри неща за Lovato, даже в един български сайт е обявена като "висок клас", интересно ми е каква е разликата между нея и тези трите? Коя е по-добра/надежна?
                Иначе за бутилката, проверих в един сайт и я дават 600 на 200, 42 литра за Мареа. Разбира се ще се мери преди да се поръчва!
                Отново благодаря за насоките до тук!

                Коментар


                  #9
                  Пиши на продавача и го питай за разликата между двата кита.
                  OVB X18XE1 седан+ГИ

                  Коментар


                    #10
                    ivan_pop написа: Преглед на мнението
                    Пиши на продавача и го питай за разликата между двата кита.
                    Айде до последно да е на моето! Защо?
                    1.Вземи си нещо за което имаш свободна програма за настройка на ГИ. Нали сам ще се справяш? То това ти е основата- базата.
                    2.На тази Мареа -някакви си 115кС -не си писал каква е , ама се подразбира що годе , какъвто и да ГИ да си вземеш , ще го подкараш , ама при горепосочените ограничения ! Т.е. т.1 ,но не е задължително условие , ако имаш финанси да се набучваш.Но не е така , уж ?
                    Не защото не можеш да си позволиш VSI (Програмата е платена) , но защото си тарикат.- Така де - питаш .
                    Помисли малко повече, прочети тук -там и сам, ще се справиш, да се надяваме.
                    Но зависи и от Теб най-вече.
                    Дано си ме разбрал ?
                    Айде , лека вечер.
                    [size=11]Croma 2000IE CHT,1991г./154C3.046/Компютър в колата с 3 операционни с-ми: Dos6.22 / WIN98/WINXP-SP3/Дъно-Canyon 6LEBMS-T.Процесор Пентиум 1G/Hz,Хард диск30G/лаптопски , Видео карта 64М/B,Ram 768М/B, Bтори акумулатор и UPS. Принтер Canon PIXMA TS305 на батерии . Хладилник на 12В. Соларен панел 3А/h.

                    Коментар


                      #11
                      2.На тази Мареа -някакви си 115кС -не си писал каква е
                      Написал съм каква е в заглавието, Мареа 1.6. С металния колектор, 103кс и 1AF ЕКУ, ако трябва да съм по-подробен.

                      Айде до последно да е на моето! Защо?
                      1.Вземи си нещо за което имаш свободна програма за настройка на ГИ. Нали сам ще се справяш? То това ти е основата- базата.
                      За това питам тук, защото по сайтовете, които продават АГУ, липсва подробна информация.

                      Не защото не можеш да си позволиш VSI (Програмата е платена) , но защото си тарикат.- Така де - питаш .
                      А, знаеш ли колко струва програмата? Евентуално, къде се продава?

                      Дано си ме разбрал ?
                      Горе-долу, ако има още нещо пак ще питам. Мерси до тук!

                      Коментар

                      Working...
                      X