Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странен проблем с охладителната система.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странен проблем с охладителната система.

    Колеги, вчера ми се случи нещо странно и едвам успях да се прибера.
    Накратко, нямаше ми два месеца и оставих колата за смяна на ангренажен комплект, ремъци, ролки, водна помпа и т.н.
    Запалих колата за да загрее, до като тръгна и в един момент буууум! Всичко в пушеци - и вътре в купето и отпред в коша. Веднага загасих двигателя. Щетите бяха експлоадирала (буквално) капачка на разшитителния съд и нещо около радиатора на парното. Казвам нещо, защото още не съм разглобил пластмасите, за да видя какво точно. Факт, че половината антифриз изтече в купето.

    Та, направих байпас на парното и се прибрах благополучно. По време на пътя всичко си беше нормално. Индикатора за температура си беше където трябва и не се колебаеше. Като пристигнах я оставих да работи на място и не загря. Степените на вентилатора се включват нормално.
    Още нещо. Няма масло в антифриза, не надува в охладителната система, като от гарнитурата на главата.
    Днес също я покарах и не видях нищо необичайно.

    Дайте предположения защо по дяволите се получи така?
    Alfa 159 SW 2.4 Ti
    Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
    "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

    #2
    Здравей колега на мен миналата година ми се случе нещо подобно.Спука ми се радиаторчето на парното и всичко изтече в копето така, че погледни радиаторчето на парното може да е от него

    Коментар


      #3
      Ако е само радиаторчето, то защо изгърмя и капачката на разширителния съд?
      Alfa 159 SW 2.4 Ti
      Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
      "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

      Коментар


        #4
        Защото е блокирало клапанчето и .
        Фиат Стило 1.8 16V , с хладилна жабка.

        Коментар


          #5
          И радиатора е гръмнал...
          Прикачени файлове
          Alfa 159 SW 2.4 Ti
          Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
          "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

          Коментар


            #6
            "Накратко, нямаше ми два месеца и оставих колата за смяна на ангренажен комплект, ремъци, ролки, водна помпа и т.н. "

            Според мен след смяната на водната помпа, системата не е обезвъздушена както трябва, или изобщо не е обезвъздушена.

            Радиаторчето на парното протича от старост, обикновено през уплътнението между пластмасовото казанче и металната пита.
            Може да просълзи, а може и да протече със струя, но не му се разцепва казанчето, както на снимката, ей така, просто от старост.
            1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

            Коментар

            Working...
            X