Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Клапа за външен въздух на Браво 2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Колега Димитров,клапата като я подкарам с копчетата от климатика и се чува че работи,но това е моторчето може самата клапа да се е прецакала,като се свали жабката нищо ли не се вижда,не съм разглабял до сега....

    Коментар


      #17
      Моторчето работи,но клапата не работи защото най-вероятно зъбните колелца са се износили или нещо е заяла.Намира се на гадно място.http://www.fiatforum.bg/showthread.p...%D0%B2%D0%BE-2
      STILO-2003-115 HP-JTD Power
      Преди ФИАТ БРАВА TD 75-98г.

      Коментар


        #18
        Ако натисна клапата и тя не поддава, и да се отвори както на клипчето от втория пост, това показва електрически проблем, нали? Щото, ако е счупена ос или зъбно колелце, би трябвало да се движи свободно, нали така?

        Не намерих отделен бушон за тая клапа. Без бушон ли е, или какво?
        Последна редакция от slonikon; 11.02.2021, 15:59.
        браво 1,6/90 - 09 г.

        Коментар


          #19
          slonikon написа: Преглед на мнението
          Ако натисна клапата и тя не поддава, и да се отвори както на клипчето от втория пост, това показва електрически проблем, нали? Щото, ако е счупена ос или зъбно колелце, би трябвало да се движи свободно, нали така?

          Не намерих отделен бушон за тая клапа. Без бушон ли е, или какво?
          това е клапата според мен - намира се под кората на чистачките
          https://www.youtube.com/shorts/c07MPReAs-A

          При мен проблема е че изчезна студеното сякаш климатика е забил на топло. Всички клапи минават успешно тестове. Въпреки че тази за рециркулация дава грешка. При пуснат климатик перката на радиатора не работи. Аварийно през диагностика тръгват и двете степени. Исках да проверят за налягане и фреон, но в сервиза за климатици казаха, че машината им не работи при сегашните външни температури. Къде може да е проблема?
          Последна редакция от Optimst5; 11.05.2023, 12:24.

          Коментар


            #20
            проблема е решен след дозареждане на фреон. Вече няколко месеца имам климатик. Според майстора тези системи се пълнели всяка година за да можели да работят. Следващото лято ще искам да сложат оцветител да видим губи ли се някъде

            Коментар

            Working...
            X