Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати 11 до 16 от 16

Тема: Необичайно висока температура

Цитат eacan написа: Преглед на мнението
    Здравейте, пиша това понеже ми се е случвало колеги да пишат по подобни на мойте проблеми и това доста ме ориентира. Проблемът се реши. Понеже пунто ТД не дъртичка и не толкова масова кола но все пак може това да ориентира някого за в бъдеще..... Та оказа се комплексен проблем... 1 Запушен голям радиатор. 2 От някаква добавак слагана не от мен се беше образувало пластмасово топче заседнало в термостата. 3 реостата направо разпаднал се и вклщчващ перката САМО след средата на скалата и то на най-бърза ( така я взех и мислех, че е нормално). Спукано казанче в резултат на надуване от досегашното запучване. Понеже колата е имала удар не при мен а при някой от миналото гредаат на маската е огъната заедно с двата радиатора ( големият + този на климатика) и сега новият като се сложи и не може да влезне и се наложи махане на радиатора на климатика. КОйто се оказа и празен..явно е бил спукан тъй като е най-отпред и е изткъл. Сега се разбра защо клата се държеше неадекватно прои пуснат климатик и от както я имам ( 8 години вече) съм го пускал 4-5 пъти. Та сега преди средаат се пуска едната перка лекичко, после и вторара пак лекичко. Развъртат и темоературата веднага пада. до максимална степен на перките не съм я тествал. Само ме притеснява сега като я пусна тна пфрав участък температурата пада много явно се обдухва много добре, но нер зная без радиатора за климатика , който един вид прави завет на водния радиатор, дали няма да имам проблемн с парното зимата и да се налага да слагам картони, както едно време на ладите...

Може термостата да ти е заминал. На Фиатите от тези години редовно им се скапват термостатите и много хора не разбират ведната, защото те и като са здрави температурата не е стабилна.

За парното, можеш да го тестваш още сега. Качваш се някоя сутрин рано към 5-6 часа и тестваш как ще духа.

Кара Фиат Аватарът на eacan
    Регистр. на
    13.10.2011
    Към JTR : Колега, направих това с парното. Макар,че температурата едва е помръднала на таблото малко след стартиране на двигателя, парно си има и то не слабо. След триста зара каране и натискане стрелката на уреда се покачва с малко и като я настъпя на прав участък пак се охлажда рязко и температурата намалява. А парно си има.... Дали небе от прецакан датчика дето е на самия термостат име за уреда на таблото ?!. И още нещо колеги: Този проблем с ниската Т изчезва при работа на място..Температурата се вдига чак до включване на перка....Но тръгна ли с колата пак се изстудява рязко... Да не гризна дървото зимата..Малко мнения няма да са ми излишни )

Фиат фанатик
    Регистр. на
    11.11.2010
    Термостат колега това и е болката. Зимата няма да има загряване. Имах подобен на проблем на пунто, в града всичко е наред и навън стрелката пада ниско долу особено на спускане.

Регистр. на
    13.10.2011
    Да, точно както го описа е и при мен. Вероятно ако се вземе чисто нов трмостат , ще се реши всичко. Саамо да добавя. Сега вече е далеч по-добре.. температурта си се вдига и то дори до средата в задръстванията и ако се настъпи примерно по Цариградско си пада до 1/4 от скалата. Но колегата todorakiggg вероятно ще се окаже прав и зимата ще се види реално как е положението. А иначе това което той описа ми се случи преди 3 г на слизане от Копитото беше зима и температурата падна много. Но вероятно тогава е имало проблем с топлообмена ( яко е загрявала ) и затова не се е усещало толкова усезаемо това , че термостатаът е бил зле. Колата е за основен ремонт на ДВГ ( друг е въпроса дали е рентабилно )

Фиат фанатик
    Регистр. на
    31.03.2012
    100% си за термостат. На равен път трябва да си кове средата 85-86 градуса и да не мърда. Не знам колко струва оригинален такъв, ама принципно на доста от фиатите става да сложиш един от Рено 5 в маркуча към радиатора. Проблема се решава за 10 лв и малко антифриз Досега на 2 фиата съм карал така - никакви проблеми над 100 000 км общо за двата.
    FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

Регистр. на
    13.10.2011
    Нов е 90-160лв.. То по-добре от новото няма но за сега тези пари са ми нанагорно. Чел съм теми и тук пък и във форума на Алфа, че се слага от Рено но за този специално мисля,че не става замяната.За точно това Пунто е много крив този термостат. Нека по-опитни ако има да кажат но аз мисля, че за моя мотор няма да стане от Рено 5

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Тема: Необичайно висока температура

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •