Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвместими ли са фаровете?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвместими ли са фаровете?

    Здравейте, имам стило комби от началото на 2004-та и искам да сменя предните фарове. Гледах в мегапартс, но ляв и десен фар от същия тип нямат. Имат от дизелов хечбек 2004-та и от бензинов 2002-а. Та въпроса е някой знае ли дали ще станат и има ли значение годината и типа двигател?
    Fiat Punto 1.9 JTD 2000 - ex
    Fiat Stilo 1.9 JTD 115 - now

    #2
    Колега, би трябвало да станат. Погледни дали са същите като секции и видове крушки. На пунто спедиално има варианти без фарове за мъгла и със, също така има и разлика във цокъла на крушките има и с H1 и с H7. Бих те посъветвал обаче да разгледаш за колко би могъл да си намериш чисто нови фарове. Едната причина е, че новия фар свети 3 пъти по- ярко и хубаво отколкото 15-20 годишен фар, независимо колко хубаво се почисти с разглобяване. Втората причина е, че от време на време разглеждам мегапартс, махнаха безплатните доставки за дадени неща, плаща се доставки и цените на повечето им неща втора употреба са много близки до неща, които се купуват нови от магазина. Зарибиха хората преди 4-5 години и има народ по инерция си пазарува там без да е наясно, че някои неща са с егати цените.

    Коментар


      #3
      ПП: Влезнах да разгледам в мегапартс-а и общо взето всички фарове са яко матирали за Стило, които се предлагат. Тези които са за кофата са по 55-70 лева. тия по 100 лева не знам как да ги коментирам. 110 лева почват оригиналните фарове за вграждане на TYC чисто нови. Да вярно с порчка от Германия. Ако решиш да ги търсиш тук се намират по 130-тина лева. Понеже за мен си купух само един нов за проба и ще купя втория края на лятото, понеже сега не ми трябва, но все не ми остава време да снимам разликата от двата фара с азлика в годините от 20 години. Компромис освен със спирачки и с видимост не се прави според мен. Помисли си добре и прецени дали си заслужава да набиеш 120-50 лева за фарове с помътнели пластмаси и изгорели рефлекроти или да дадеш 220-30 и да знаеш, че ще виждаш.

      Коментар


        #4
        Колега не желая да звучи като реклама,но при италианеца има доста чисти фарове по 50 кинта парчето.Отиваш и избираш.Еднакви са според тези норми на твоя избор,има разлика в 3риврато и 4риврато стило.Матирали отвън е бял кахър,оправя се с шкурка 2000 и пастиране(има обяви и във форума има инфо).Ако са мътни вътре просто пропускаш и търсиш читави
        198mjet Bravo

        Коментар


          #5
          Още един глас за иаталянеца. Отиваш, гледаш, избираш си.
          00' Bravo 105 JTD

          Коментар


            #6
            Мерси за отговорите! Бях забравил за италианеца.
            Fiat Punto 1.9 JTD 2000 - ex
            Fiat Stilo 1.9 JTD 115 - now

            Коментар


              #7
              За това е форума
              198mjet Bravo

              Коментар


                #8
                За да рекламираме Италианеца? :D

                Между другото, преди време ми се наложи да взема два фара за Мареа от него. За 60 лева двата в топ-състояние. Е, те са стъклени все пак, но мисля, че матирал плексиглас е нещо съвсем нормално за която и да е кола. Веднъж годишно или на 2 години да се полира за по 10-15 лева на фар, ми се струва допустимо. Пластмасата не е стъкло, а си е пластмаса, дори да е като стъкло. (Божинката) Иска си своя начин на поддръжка.

                Коментар


                  #9
                  Аз днес минах през "италианеца" и не си намерих нито един читав стоп за Бравото. Вярно, че е много стара кола, но с такова нахвърляне един върху друг няма как да останат здрави...

                  Коментар

                  Working...
                  X