Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Брава прекъсва

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Брава прекъсва

    Здравейте колеги колата е Фиат Брава 1.6 16v 103 коня. Сутрин когато е студена прекъсва и работи на 3 цилиндъра когато загрее този проблем го няма. Не го прави винаги имам чувството,че го прави когато е влажно сменени са бобина,кабели и свещи.Проблемът когато го прави го има и на бензин и на газ.
    Последна редакция от Alfa tuner; 14.04.2019, 01:47.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

    #2
    Според мен проблема е някъде там,в това което си сменил!А тези неща които си сменил,дали работят?
    Другия вариант е дюза!
    OVB X18XE1 седан+ГИ

    Коментар


      #3
      Пробвах със старите свещи и пак го има и със старите кабели.Но проблемът го има и на газ и на бензин и не го прави винаги.
      Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

      Коментар


        #4
        Вакуумния регулатор, погледни него.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Ако го прави на бензин и газ е възможно ремъка да не е зацепен като хората. Може да е зацепен през един зъб, ако е зацепван без пети. Най-лесно се разбира дали е зацепен правилно с хартия на ауспуха (ако я засмуква не е зацепен, ако я издухва е зацепен правилно) Ако се оправя като загрее се насочвай към бобина. Ако купуваш бобина само нова, можеш да намериш онлайн на megacar.bg
          Последна редакция от svk; 02.05.2019, 05:34.

          Коментар


            #6
            Да, бе като загрее и се оправя центровката, как да стане това?
            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

            Коментар


              #7
              Мойто браво 1.6 имаше същото поведение при влажно време и не ми пукаше особенно докато не закъсах в една локва с размерите на малко езеро, и понеже се налагаше да преминавам през това езеро ежедневно му смених блока с бобините и се оправи. Ако твойта нова бобина е втора ръка започвай да се съмняваш в нея.

              Коментар


                #8
                Благодаря за мненията колата сега не прекъсва,но се появи нов проблем колата гасне когато е загряла не го прави винаги.Възможно ли е от датчик температура на инжекциона. Почистено е стъпково моторче.
                Последна редакция от Alfa tuner; 02.05.2019, 09:06.
                Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

                Коментар


                  #9
                  Колкото до гасненето на загряла кола аз патих от датчика на коляноваия вал. Като го свалих и го закачих на мултицета показваше към 900 ома, границите по спомен са 840-920, след загряване със сешоар съпротивлението му взе да се покачва и в един момент прекъсна, като се охлади пак си влезе в нормите.
                  FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                  Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                  Коментар


                    #10
                    Alfa tuner написа: Преглед на мнението
                    Здравейте колеги колата е Фиат Брава 1.6 16v 103 коня. Сутрин когато е студена прекъсва и работи на 3 цилиндъра когато загрее този проблем го няма. Не го прави винаги имам чувството,че го прави когато е влажно сменени са бобина,кабели и свещи.Проблемът когато го прави го има и на бензин и на газ.
                    И аз го имам този проблем но нямам газ и не се оправя дори и да загрее

                    Коментар


                      #11
                      Проблемът беше в ламбда сондата смених я и всичко се оправи.
                      Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

                      Коментар


                        #12
                        Пак ще се появят проблемите, защото и двата, които си описал, не са свързани с ламбда сондата.
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          #13
                          Кабелите бяха се протрили и допираха един в друг изолирах ги но сондата беше изгоряла сложих нова и вече половин година няма проблем така че се надявам проблема да е отстранен
                          Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

                          Коментар

                          Working...
                          X