Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за Фиат Браво 2009 Мултиджет 1.6-120 коня

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за Фиат Браво 2009 Мултиджет 1.6-120 коня

    Здравейте, колеги.
    Преди дни си взех Фиат Браво 2009 Мултиджет 1.6-120 коня.
    Колата е джанти 17 цола и с гуми 225/45.
    Въпроса ми е, какъв трябва да е нормалният разход, за градско каране, без климатроник, с нормални задръствания на пътя. При мен, по борд компютър показва 13/100. Това нормално ли е? Все още не съм я карал извънградско. Консумативите са сменени.
    Благодаря предварително.

    #2
    За мен лично не е нормално.Аз съм с 1.9мжет 120кс. Сутрин за работа 10 км с около 60км/ч по борд 8,вечер в трафика 9 но е ад от задръствания.Мюнхен франкфуртер ринг.Който е бил тук знае за какво иде реч.И аз съм с 225/45/17.Може и борда да те бъзика,най добре резервоара до горе и засичаш.Все пак и направи една диагноза при разбиращ такъв майстор.Успех с новата придобивка
    198mjet Bravo

    Коментар


      #3
      Благодаря. Ще се ходи на диагноза, скоро.
      Последна редакция от RoPa; 11.04.2019, 23:21.

      Коментар


        #4
        Страница 30, средна колона, най-отдолу.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #5
          Благодаря, ще погледна.

          Коментар


            #6
            Колеги, да попитам още нещо. Днес е първият ми як дъжд с Фиата. Климатроника работи, филтъра на купето го смених, клапата за въздуха беше отворена, но стъклата се запотяваха. Това нормално ли е? Днес почистих стъклата с препарат за стъкла. Не съм я карал след това. Оставих климатроника да духа известно време на 26 градуса. Няколко дни преди това, карах колата със затворена клапа за въздуха на купето. При вас запотяват ли се стъклата при дъжд. Когато гася двигателя, клапата за въздуха се затваря, така ли да я оставям?

            Коментар


              #7
              Малко, обновяване по темата. Изчетох материали по темата във форума и ми се изясни въпроса относно запотените стъкла. Ако някой знае къде се намират одушниците в задната част на купето при Бравото, за да погледна и тях дали са чисти.
              Днес пътувах извън града и засякох за първи път разхода извън градско и смесен разход.
              По борд компютър за 100 км растояние със скорост 100 км в час на шеста, с круиз контрол, смесен разход 14.6/100, извънградско 20.6/100. Някой има ли предложения или предположения? Колата работи перфектно, единствено ми направи впечатление стрелката на температурата на водата, че заспива в това положение и не мърда, ще приложа снимка. Благодаря предварително на всеки, който сподели идеи, от къде да започна с проверката. Може ли да е чисто софтуеерен проблем?Click image for larger version

Name:	P_20190413_103502.jpg
Views:	1
Size:	120,5 KB
ID:	2098419

              Коментар


                #8
                Това трябва да са километри с литър гориво,а не разход на 100км.Две мнения над твоето колегата Во е пуснал линк как може да си смениш показанията на борда,но явно не четеш.Ако не вярваш на разхода вземи си напълни резервоара,карай няколко дена и после го допълни и тогава смятай.
                Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

                Коментар


                  #9
                  Благодаря на колегата ВО и milen11. Не знаех за тази опция. На старото ми Стило никога не съм я виждал. Колата беше настроена да показва километри с литър гориво, сега я настроих на - литра на 100 км. Всичко с разхода на гориво е наред.
                  Последна редакция от RoPa; 14.04.2019, 20:01.

                  Коментар


                    #10
                    На първо време и смени филтъра на купето ако не си го сменил вече.Отдушниците се намират в багажника но не е в тях проблема защото трудно могат да се задръстят.Трябва да е карана само офроуд и пак е почти невъзможно да ги запуши с кал и всякаква друга гняс.За смяна на филтъра на купето има клип в тубата.Сменя се по идентичен начин като на стило
                    198mjet Bravo

                    Коментар


                      #11
                      Филтъра го смених, с активен въглен е. Въпроса с изпотяването се реши, явно колата не беше карана дълго време преди да я взема.
                      Последна редакция от RoPa; 17.04.2019, 00:33.

                      Коментар


                        #12
                        Ами пожелавам ти да и се кефиш максимално дълго и безпроблемно.Успех
                        198mjet Bravo

                        Коментар


                          #13
                          Колеги, някой може ли да даде линк по тема - почистване на ЕГР - на Браво2. Търси, но не намерих. Ако някой го е правил вече, ще се радвам да сподели. Благодаря предварително.

                          Коментар


                            #14
                            Имаш два варианта.Първи вариант с една химия на вюрт мисля че беше се пръска в механичната част но колко е ефективна не коментирам.Втори вариант е като го демонтираш от колата,развиваш с торкс механичната част и я почистваш с меглио или друг обезмаслител.Електрическата част която създава истинските проблеми с егр клапана е малко по специфична но постижима операция и в дом.условия.Отзад точно при буксата се пробива една дупка с 3мм бургия.през тази дупка се вкарва едно дорниче(стоманен пирон на който му се изпилва леко връхчето)и се чука докато не излезе буталцето на електромагнитния клапан.Там се пипа внимателно защото има малка пружинка и една ос която реално отваря и затваря ЕГРа.Всичко което извадиш след тази операция го почистваш,смазваш с тънка грес и по обратния път с чукане го връщаш в оригиналния му вид.За обратното вкарване на цилиндъра от клапана може да използваш патрон 13.По този път съм минал и те уверявам че след тази операция ЕГРа работи като нов.!00% проверено.Успех с начинанието иначе 130лв и нов,ти избираш
                            198mjet Bravo

                            Коментар


                              #15
                              Благодаря за изчерпателният отговор. А за водородното чистене на двигателя, някой може ли да сподели впечатления.

                              Коментар

                              Working...
                              X