Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем след чукане на повдигач

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем след чукане на повдигач

    колеги колата е фият стило 1.6 16в появи се чукане характерно за нередовен повдигач продължих да карам така но само след 10 дена чукането спря и колата започна да тресе характерно за работа на три цилиндъра свалих свещите и открих че на последния цилиндър свеща е зацапана смених я проверих дали хвърля искра и я поставих но това не промени нищо тоест колата си работеше на три цилиндъра или свеща и бобината са изправни а цилиндъра не работи същевременно от аспуха започна да излиза бял пушек въпроса ми е възможно ли е това да е от блокирали повдигачи на 4я цилиндър или е по сериозно ясно че ще се ходи в сервиз но поне да съм запознат с евентуалните щети та да ме лъжат по малко и бихте ли ми препоръчали сервиз или маистор за този проблем притесняваме белия пушек но маслото си е наред не е измешано с антифриз.

    #2
    По принцип всичко е възможно да бъде но започнете с измерване на компресията
    koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

    Коментар


      #3
      прогоряла гарнитура на главата. чукането на повдигачите просто е съвпаднало по същото време но няма общо , сега търся маистор за ремонта -смяна на гарнитурата на главата цените са фрапиращо различни от 400-500 до 800-900 а на места 1000 лв, в ауто плюс ми искат 500-600, като им казах че съм редовен техен клиент,-сменял съм при тях съединител,незнаино защо ми вдигнаха цената на 600-700 над този сервиз има друг, там искат за същата работа 1000лв изчетох раздела в форума за препоръчани маистори и сервизи но не можах да се ориентирам а и мисля че много от сервизите сами се рекламират с измислени доволни клиенти,смятам че реалната цена е 500лв ако някои може да помогне нека даде телефони или адреси .ще бъда благодарен

      Коментар


        #4
        Работата не е малко, особено за 1.6-цата. Ако говорим за 500лв. без материалите тогава съм съгласен, но иначе не си мисли че само се сваля и се слага друга, има си процедура през която трябва да се мине за да нямаш претенции после: "ама то много бързо се скапа", "егати майсторите са в България, нищо не правят като хората", "ама аз дадох 500лв пък те нищо не направиха". Както се вика - "Уважавай труда на другия, за да уважават след това твоя."

        Коментар


          #5
          Преди 8год 300 лева,преди 4 год в съседния сервиз пак толкова или малко повече защото имаше и друг ремонт.Какво се прави по колата; почиства се остатъците от гарнитурата по цилиндровия блок.главата се носи да и направят едно челосване и това е! Всичко това може да стане за 2 дена /16 работни часа/ и треа майстора за това да получи 250 лв. надница? Я ми кажете кои специалисти са на 250-300 лева надница или 5-6 000 лв. заплата?
          LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
          ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

          Коментар


            #6
            lubo_Y10 написа: Преглед на мнението
            Преди 8год 300 лева,преди 4 год в съседния сервиз пак толкова или малко повече защото имаше и друг ремонт.Какво се прави по колата; почиства се остатъците от гарнитурата по цилиндровия блок.главата се носи да и направят едно челосване и това е! Всичко това може да стане за 2 дена /16 работни часа/ и треа майстора за това да получи 250 лв. надница? Я ми кажете кои специалисти са на 250-300 лева надница или 5-6 000 лв. заплата?
            Затова винаги може да пробваш сам да го направиш
            koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

            Коментар


              #7
              lubo_Y10 написа: Преглед на мнението
              Преди 8год 300 лева,преди 4 год в съседния сервиз пак толкова или малко повече защото имаше и друг ремонт.Какво се прави по колата; почиства се остатъците от гарнитурата по цилиндровия блок.главата се носи да и направят едно челосване и това е! Всичко това може да стане за 2 дена /16 работни часа/ и треа майстора за това да получи 250 лв. надница? Я ми кажете кои специалисти са на 250-300 лева надница или 5-6 000 лв. заплата?

              Браво, щом си намерил колега. Много зависи и от двигателят какъв е. На малолитражките под 1.4 е по-лесно и взимат по-малко. Точно на 1.6 е трън в гъзО. Аз просто ти казвам как седят нещата.

              Коментар


                #8
                Константинов,не виждам за кво са хилиш,пробвал съм на всичките от подписа ми. А на колегата горе, щом на 1.4 двигател му викаш че е малолитражка и са прай по лесно и са зима по малко а на 1.6 било по скъпо щото по трудно то какво да кажем за двигатели с по 2 разпределителни вала? Даже са подминават 1 000лева?
                LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                Коментар


                  #9
                  Чудно колко ли разпределителни вала има 1,6
                  koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

                  Коментар


                    #10
                    lubo_Y10 написа: Преглед на мнението
                    Преди 8год 300 лева,преди 4 год в съседния сервиз пак толкова или малко повече защото имаше и друг ремонт.Какво се прави по колата; почиства се остатъците от гарнитурата по цилиндровия блок.главата се носи да и направят едно челосване и това е! Всичко това може да стане за 2 дена /16 работни часа/ и треа майстора за това да получи 250 лв. надница? Я ми кажете кои специалисти са на 250-300 лева надница или 5-6 000 лв. заплата?
                    На зададения въпрос кой взима по 300-400лв ще ти отговоря как се взимат. Ако механика работи качествено и дава гаранция на неговата услуга за която ще платиш,трябва да се извърши услугата по следния начин. Разглобяването се прави внимателно за да не се потроши колата, щипки скобички капаци и т.н. за да можеш после да я събереш както е била. Да кажем че е за гарнитура на глава, нито един разбиращ си от работата механик не челосва само главата, проверяват се дали няма пропаднали клапани,износени водачи, износени клапани сменят се гумичките защото колата пак ще работи ма не както трябва.Ако в някой сервиз ти предложат само челосване бягай далече. Ако при мен дойде клиент който иска да му претупам колата за по малко пари,аз го пращам на друго място защото не си заслужават после проблемите в последствие, а те ще са сигурни. та да се върнеме на събирането, главата е готова чисти се не само блока, а и на всякъде където има гарнитури уплътнения и т.н. Обезмаслява се и се мият частите за да няма течове което е доста време. От 16 повдигача после не си чустваш ръцете докато ги изпразниш, работи се с динамо метричен ключ на всякъде а не да се стяга на усет и после да има изпуснали резби или скъсани болтове. Зацепва се колата с инструменти а не на око,че тя пак ще работи ма как.....
                    всички кабели, букси, щипки планки и т.н. са си по местата а не да висят някъде. След цялата тази процедура се мие мотора за да няма стари течове,мръсотия вследствие на работата и накрая двигателя не се личи че е докосван някога. При така свършена работа се дава гаранция да това дето си свършил .Ето за това се взимат 400лв. Ако си в лицензиран сервиз тези 400лв се разделят за работника, шефа, данъци,осигуровка който като ги разделиш колко печалба се получава? А ти си работил два дена. Така че Вие най–вероятно си цените труда и искате да ви се плаща адекватно, Ценете труда и на другите А ако не го правите си правете колите в къщи, но не коментирайте кой колко трябва да получава.
                    Последна редакция от bobi_bravo; 12.04.2019, 21:25.
                    Ex: Alfa Romeo 156 1.8ТS
                    Ex: Fiat Bravo 1.4 12V 80 к.с.

                    Коментар


                      #11
                      Хидрокомпенсаторите, или инак казано повдигачи, се изпразвам много лесно, като ги нагрееш до работна температура.
                      Инак с останалото съм съгласен.
                      Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                      Коментар


                        #12
                        Дойдохме си на думата. Само човек с умения, които знае как се прави правилно, процедура по процедура може адекватно да каже, защото то е ясно, че на българина всичко му е скъпо, ако може пари да му дават.

                        Коментар


                          #13
                          Константинов написа: Преглед на мнението
                          Чудно колко ли разпределителни вала има 1,6
                          Верно ли?
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            #14
                            Боби от Перник. ако приемем че постинга ти е мойта сметка за смяна на гарнитура на мойта кола моля не ми пиши 3 пъти ремонта на клапаните. Не трябвало да коментирам кой колко да получава, ми дай тогава да не питам предварително и колко ще ми струва. Като казах пак за струването, взех жената с мен да питам колко ще струва смяна на водна помпа на тва от подписа ми-човека каза 40 лева помпа, 50 труд и около2 часа работа. Жената взе да смята и по едно време ме пита; ти не можеш ли да я смениш? Отговарям и че мога обаче ще я правя в събота цял предиобед и няма да мога да и помагам с прахусмукачката. Нали се досещаш че твоя колега ни изтърва. Бил съм в този бизнес преди 30 год, но за съжаление много кратко ,знам кви кинти се вадят и какво се плаща а и че сега трябва да направиш и баня и тоалетна на работниците си също го знам.
                            LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                            ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                            Коментар


                              #15
                              lubo_Y10 написа: Преглед на мнението
                              Боби от Перник. ако приемем че постинга ти е мойта сметка за смяна на гарнитура на мойта кола моля не ми пиши 3 пъти ремонта на клапаните. Не трябвало да коментирам кой колко да получава, ми дай тогава да не питам предварително и колко ще ми струва. Като казах пак за струването, взех жената с мен да питам колко ще струва смяна на водна помпа на тва от подписа ми-човека каза 40 лева помпа, 50 труд и около2 часа работа. Жената взе да смята и по едно време ме пита; ти не можеш ли да я смениш? Отговарям и че мога обаче ще я правя в събота цял предиобед и няма да мога да и помагам с прахусмукачката. Нали се досещаш че твоя колега ни изтърва. Бил съм в този бизнес преди 30 год, но за съжаление много кратко ,знам кви кинти се вадят и какво се плаща а и че сега трябва да направиш и баня и тоалетна на работниците си също го знам.
                              Какво общо има това което писах с това дали да питаш колко ще ти струва ремонта по колата? Ако ти изнася ползваш услугата, ако не по живо по здраво. Това че някой те е изтървал като клиент, ако е читав механик не си му накривил много. Няма значение кой какво работи, монтьор, строител, дърводелец или каквато и да била професия. Всеки работи за пари и ако си цени труда няма да се трогне особено ако някой не му ползва услугата. В България не е проблема само че хората нямат нормални доходи но и ще всеки разбира от всичко. Колко пари е трябвало да ти вземе за смяна на помпата колегата според теб?
                              Ex: Alfa Romeo 156 1.8ТS
                              Ex: Fiat Bravo 1.4 12V 80 к.с.

                              Коментар

                              Working...
                              X