Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати 11 до 17 от 17

Тема: проблем след чукане на повдигач

Фиат идол Аватарът на muns61
    Регистр. на
    15.11.2011
    Хидрокомпенсаторите, или инак казано повдигачи, се изпразвам много лесно, като ги нагрееш до работна температура.
    Инак с останалото съм съгласен.
    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

Дойдохме си на думата. Само човек с умения, които знае как се прави правилно, процедура по процедура може адекватно да каже, защото то е ясно, че на българина всичко му е скъпо, ако може пари да му дават.

Фиат идол Аватарът на S_BANKOV
    Регистр. на
    29.05.2011
    Цитат Константинов написа: Преглед на мнението
    Чудно колко ли разпределителни вала има 1,6
    Верно ли?
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

Фиат фанатик Аватарът на lubo_Y10
    Регистр. на
    07.05.2009
    Боби от Перник. ако приемем че постинга ти е мойта сметка за смяна на гарнитура на мойта кола моля не ми пиши 3 пъти ремонта на клапаните. Не трябвало да коментирам кой колко да получава, ми дай тогава да не питам предварително и колко ще ми струва. Като казах пак за струването, взех жената с мен да питам колко ще струва смяна на водна помпа на тва от подписа ми-човека каза 40 лева помпа, 50 труд и около2 часа работа. Жената взе да смята и по едно време ме пита; ти не можеш ли да я смениш? Отговарям и че мога обаче ще я правя в събота цял предиобед и няма да мога да и помагам с прахусмукачката. Нали се досещаш че твоя колега ни изтърва. Бил съм в този бизнес преди 30 год, но за съжаление много кратко ,знам кви кинти се вадят и какво се плаща а и че сега трябва да направиш и баня и тоалетна на работниците си също го знам.
    LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
    ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

Фиат маниак Аватарът на bobi_bravo
    Регистр. на
    02.09.2009
    Цитат lubo_Y10 написа: Преглед на мнението
    Боби от Перник. ако приемем че постинга ти е мойта сметка за смяна на гарнитура на мойта кола моля не ми пиши 3 пъти ремонта на клапаните. Не трябвало да коментирам кой колко да получава, ми дай тогава да не питам предварително и колко ще ми струва. Като казах пак за струването, взех жената с мен да питам колко ще струва смяна на водна помпа на тва от подписа ми-човека каза 40 лева помпа, 50 труд и около2 часа работа. Жената взе да смята и по едно време ме пита; ти не можеш ли да я смениш? Отговарям и че мога обаче ще я правя в събота цял предиобед и няма да мога да и помагам с прахусмукачката. Нали се досещаш че твоя колега ни изтърва. Бил съм в този бизнес преди 30 год, но за съжаление много кратко ,знам кви кинти се вадят и какво се плаща а и че сега трябва да направиш и баня и тоалетна на работниците си също го знам.
    Какво общо има това което писах с това дали да питаш колко ще ти струва ремонта по колата? Ако ти изнася ползваш услугата, ако не по живо по здраво. Това че някой те е изтървал като клиент, ако е читав механик не си му накривил много. Няма значение кой какво работи, монтьор, строител, дърводелец или каквато и да била професия. Всеки работи за пари и ако си цени труда няма да се трогне особено ако някой не му ползва услугата. В България не е проблема само че хората нямат нормални доходи но и ще всеки разбира от всичко. Колко пари е трябвало да ти вземе за смяна на помпата колегата според теб?
    Ex: Alfa Romeo 156 1.8ТS
    Ex: Fiat Bravo 1.4 12V 80 к.с.

Фиат фанатик Аватарът на lubo_Y10
    Регистр. на
    07.05.2009
    Щом за смяна на гарнитура на главата на същия двигател е нормално 500 лв. труд то едно 100 лева за помпата е ОК щото нали се плащат данъци, осигуровки на реалната заплата /4-5 000лв/, евентуално наеми...
    LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
    ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

Фиат маниак Аватарът на bobi_bravo
    Регистр. на
    02.09.2009
    Цитат lubo_Y10 написа: Преглед на мнението
    Щом за смяна на гарнитура на главата на същия двигател е нормално 500 лв. труд то едно 100 лева за помпата е ОК щото нали се плащат данъци, осигуровки на реалната заплата /4-5 000лв/, евентуално наеми...
    Приятелю, първо темата е за 1,6 бензинов мотор с два вала който ако ти поне веднъж си докоснал да ремонтираш ще ти се стори че 500лв са малко. Никой не говори за твоята кола за нея разбира се че не е 500лв. Понеже си писал че преди 8 години са ти взели 300лв, ми то преди 8години хляба беше 60ст. ма сега е 1,40 нали?Правиш ли разлика от живота сега? И понеже теб явно много те интересува един механик не взима 5000лв заплата, щото просто повече от 4 двигателя на месец е трудно да се направят, примерно през това време аз друго не работя. С тия заплати дето казваш че взимаме сега всеки дето чете ще вземе да става монтьор.... Попитах те колко трябва според теб да платиш за смяна на водна помпа? Спирам да пиша че достатъчно осрахме темата.
    Ex: Alfa Romeo 156 1.8ТS
    Ex: Fiat Bravo 1.4 12V 80 к.с.

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Тема: проблем след чукане на повдигач

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •