Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с първоначалното палене на Браво2 1,4lpg

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с първоначалното палене на Браво2 1,4lpg

    Сутрин 3,4 въртенета нищо След като запали после стабилизира эа5сек,припатква и угасва така няколко пъти докато заработи стабилно Смених цялата кошница на бензиновата помпа,,Bosch ,,МАП сенэора, датчик на охл течност и нищо След това цял ден няма проблеми Гаэта е заводска всяко палене е първо на бензин.Чекът не светва и,,майсторите,,не намират нищо Разхода е перфектен върви нормално и на бензин и на гаэ.

    #2
    Имам няколко въпроса... При външна температура над 20 градуса колата пали ли от първия път при положение че не е палена примерно от 8 часа (работен ден или като цяло лятото работи ли по добре
    ).? На газ аварийно пали ли безпроблемно без отношение към темп. на въздуха.?Случайно да имаш някакви проблеми със изпускателния колектор, примерно да е спукан?
    Последна редакция от banski starec; 07.04.2019, 02:26.

    Коментар


      #3
      Аварийно на гаэ не мога да паля ,фабричниагаэ е или поне не знам Когато престои около 6часа даже и да е топло проблема е налице а эа иэпускателите не съм забелязал, аэ притежавам колата от 2месеца това се появи от 10дена

      Коментар


        #4
        Моите проблеми продължава с пълна сила Почиствах дросела,направиха ми адаптацията с точната техника във В арна и на сутринта непаленето още по эле

        Коментар


          #5
          Помагате ако можете

          Коментар


            #6
            При мене ситуацията е почти същата като при теб, с разликата че мога да запаля на газ от първия път и мотора работи стабилно и след като поработи минута да речем и я пусна на бензин, няма проблем вече и с бензина. след първото палене мога да я запаля на бензин още 100 пъти безпроблемно. когато изстине мотора обаче, пак се появява проблема. На две диагностики я карах и единственото което разбрах е цитирам "Бате тва върви на утрепия, нищо му нема".Аз имам съмнения за нещо с горивото примерно налягяне или някой темп. датчик. Пиши тука ако я оправите. Аз мойта така си я взех и си мислех че пали лошо защото не е палена дълго време, ама не. сменил съм свещи и една бобина че беше пукната

            Коментар


              #7
              Спри газта от крана на бутилката или изгори газта докрай.След това покарай само на бензин 50-100 км. и виж какъв ще е резултата.Ако резултата е положителен,ела да ти оправя газовата!
              OVB X18XE1 седан+ГИ

              Коментар


                #8
                Колега ако си от Варна отиди при Иво от Аутотех 1 ... за мен те са едни от малкото, които знаят какво правят, особенно по италианките. Координатите им ги има в интернет.
                Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

                Коментар


                  #9
                  Freshko69 написа: Преглед на мнението
                  Помагате ако можете
                  Отиди да ти сменят газовия филтър, който е преди редуктора. Вероятно той е запушен и не затваря добре.
                  Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                  Коментар


                    #10
                    Freshko69 написа: Преглед на мнението
                    Разхода е перфектен върви нормално и на бензин и на гаэ.
                    Ако му меша бензина и газта, не би ли следвало да работи постоянно зле на бензин, а не само при първото палене

                    Коментар


                      #11
                      Филтъра на газта преди редуктора е сменен а редуктора е нов В Аутотех1 бях наистина ми направиха много добро впечатление ,направиха ми адаптации като мислеха че там е причината но уви Проблема сякаш отива на недостиг на бензин защото като пръсна спрей за карбуратори преди палене и колата заработва от раз

                      Коментар


                        #12
                        Вчера бях и при майстора за бензиновите дюзи тества ги ,каза че нямат проблем но пак ги пусна за почистване и отново същият резултат сутринта

                        Коментар


                          #13
                          Дави се от течна газ
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            #14
                            Газовата е заводска Тартарини с изпарител не е с течна газ Изпарителя е нов

                            Коментар


                              #15
                              Има ли друг температурен датчик освен този на термостата и МАП сензора които могат да лъжат беззиновия комп при първоначалното студено палене

                              Коментар

                              Working...
                              X