Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Светва лампата на ESP Крома 1,9 150 к.с.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Светва лампата на ESP Крома 1,9 150 к.с.

    Здравейте,
    От известно време без видима причина ми светва жълтата лампа и изписва че няма налични ESP и системата за подпомагане при потегляне по наклон.
    Не мога да разбера от какво се получава.След гасене и палене лампата изгасва и така до следващия път който може да е и след месец.
    Забелязах че се получава ако продължително държа натиснат педала на спирачката когато колата е на място,но може и да си внушавам.
    Не е от преминаване през дупки,тогава не съм забелязал да светва.Сигурно има хлабава връзка,но не знам къде е датчика за наклон.Започна да прави така откакто махнах DPF и катализатора,което ме насочва че някъде там отдолу е датчика,но не го виждам.
    Моля ви ако някой е имал такъв проблем да сподели.
    Ланча Капа 2,0 VIS
    Фиат Крома 1,9 multijet 185 к.с. ремап

    #2
    А реално работи ли системата за подпомагане в наклон ?
    koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

    Коментар


      #3
      Когато свети лампата,системата не работи.
      Ланча Капа 2,0 VIS
      Фиат Крома 1,9 multijet 185 к.с. ремап

      Коментар


        #4
        Прилича на хлабава връзка - провери дали всички букси са добре щракнати като начало
        koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

        Коментар


          #5
          Напръскай машинката на спирачката.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Щом ти светва ЕСП значи нито ЕБД нито АБС нито хилхолдъра ти работят. Масов проблем на тия кроми са кабелите от датчиците за АБС. Ядох го същия дядов с мойта крома. Закарай колата на канал и проследи много внимателни кабелите от задните дачици на абс-а като ги изваждаш от кожуха, в който са поставени. На мен ми даде, че всички системи са аут. С диагностиката проверих, че задно ляво колело е невидимо за компа и воала викам си нов датчик и съм в джаза. Да ама новия датчик върви с нова главина. Хайде 180лв за главина с датчик ама нъцки пак всичко по стария сценарии. Накрая както ти казах слязох под колата и на задно ляво колело единия кабел беше прекъснат все едно съм го резнал с ножица и то точно вътре в кожуха без видимо кожуха да е наранен. Мястото на прекъсване е по средата на една от гредите на задното окачване където ако случайно има удар, който да прекъсне кабела значи и колата трябва да е тотал щета. Първите симптоми при мен бяха безпричнно светване на лампата за ЕСП с надпис "хилхолдер фаил" и след време тотално отказване на системите.
            FIAT STILO 1.9JTD 2002

            Коментар


              #7
              И при мен го имаше това скъсване на кабел на задно дясно колело.Според мен кабелите са къси ,без никакъв аванс и поради това се късат.Тогава удължихме кабела и всичко си дойде на място.Сега мисля че проблема е по-скоро от хлабава връзка,но ще погледна кабелите на канал.Ако е скъсан кабел ще свети постоянно а при мен след гасене и повторно палене грешката изчезва и лампата угасва.
              Ланча Капа 2,0 VIS
              Фиат Крома 1,9 multijet 185 к.с. ремап

              Коментар

              Working...
              X