Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кола под наем в Италия - общи въпроси.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Сменяй кредитната карта.
    Валят глоби от всякакво естество, ама всякакво.
    Почти няма човек да не му е дошла.
    Говорим строго за рент-а-кар в Италия.
    За всяка отделна глоба има и административна такса на рент-а-кар-а, затова че са пратили копие от шоф.книжка на издателя на глобата.
    1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

    Коментар


      #17
      Ами колата стоеше само на платени паркинги и не съм карал извън ограниченията, както и много внимавах да не влизам в така наречените "zona traffico limitato", но въпреки това я деактивирах временно щото четох, че хора масово се оплакват за платени несъществуващи глоби. :D
      Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

      Коментар


        #18
        А ако ти е издадена истинска глоба, то смяната на кредитната карта помага ли?
        Щото у нас - не.
        Ако са ви издали глоба, то бъдете сигурни, че с или без кредитна карта, ще си я платите, и то с лихвите.
        Аз не съм ползвал рент-а-кар, карал съм си моята кола и глоба не съм имал.
        Явно това, за което говорите си е някаква врътка на рент-а-кара.

        Коментар


          #19
          От преди 6 години имам 2 глоби за по 45 евро в Италия, рентала си взеха парите от кредитната ми карта веднага, но глобите НЕ са платени. Случайно намерих писмо на стария ми адрес ...
          Мизерници са си жабарите с колите под наем...
          От познат италианец разбрах, че давноста е 10 години и мисля да изчакам.

          Коментар


            #20
            Имортале,глоба не може да нямаш ако си пообиколил из Италия, особено, щом си карал по националите.
            Ако минеш само по магистралата със 130 на темпомат, по-може да ти се получи.
            Карайки обаче през 84 села, имайки всяко по 3 камери, е няма начин да не те снима поне една.
            Често пъти са точно след табелата на селото, на дълга празна права, на която дори още няма къщи.
            Тъкмо виждаш табелата, намалявайки от 90 на 50 плавничко, камерата те снима още в процеса на намаляване и готово.
            Просто някой път не идват глобите с БГ номера. Те затова италианците се убиха да карат с такива, допреди декември 2018г.
            1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

            Коментар


              #21
              Също много важно:
              българското законодателство не допуска лихва върху глоба, нито лихва върху лихва!
              Дори да изпратят глобите до съответния окръжен съд в България, който евентуално, да ги признае, по съответната процедура в изпълнение на ЗАКОН ЗА ПРИЗНАВАНЕ, ИЗПЪЛНЕНИЕ И ИЗПРАЩАНЕ НА РЕШЕНИЯ ЗА КОНФИСКАЦИЯ ИЛИ ОТНЕМАНЕ И РЕШЕНИЯ ЗА НАЛАГАНЕ НА ФИНАНСОВИ САНКЦИИ, няма да признае абсолютно никакви лихви.
              1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

              Коментар


                #22
                Tempras написа: Преглед на мнението
                Имортале,глоба не може да нямаш ако си пообиколил из Италия, особено, щом си карал по националите.
                Бях предупреден за камерите в селата предварително.
                Карал съм навсякъде с ограниченията. От 2016 досега глоба не ми е дошла.

                Коментар


                  #23
                  Какво представлява предупреждението?
                  И ако си караш по правилата, защо има такива притеснения?
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #24
                    Устно предупреждение от приятел
                    А и като минах през първото село, ми беше ясно за следващите - на входа и на изхода - камери. Ей тая оранжевата кутия.
                    Click image for larger version

Name:	WP_20160718_10_25_10_Pro.jpg
Views:	1
Size:	244,8 KB
ID:	2098433

                    Коментар


                      #25
                      Добре де, ама предупреждението какво представлява, а не от кой?
                      Защото ми звучи стил "спазвай правилата".
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #26
                        "Внимавай в селата, на входа и на изхода има камери за скорост"

                        Коментар


                          #27
                          Добре де, ама предупреждението какво представлява, а не от кой?
                          Защото ми звучи стил "спазвай правилата".
                          Предупрежденията, които аз видях в Италия са следните:
                          1) две табели за указване на камера на около 1000м и около 100м преди камерата

                          2) табела закрепена непосредствено до камерата, а понякога и на самата камера:
                          Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                          Коментар


                            #28
                            А оранжевите камерки през нощта постоянно премигват в бяла светлина, и се виждат супер отдалеч.
                            Конкретно те са наистина сложени с цел превенция.


                            В момента има нова тесла.
                            За да минеш през една камара градчета и курортчета през деня, колата трябва да покрива, примерно
                            Евро 4 ако е дизел
                            Евро 2 ако е бензин
                            Околовръстно, разбира се, няма.
                            Карам Евро 1 бензин нон стоп в нарушение и нямам избор.
                            Ето един такъв знак:
                            1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                            Коментар


                              #29
                              Забравих и най-лошото което може да се случи на един турист:


                              Засичане за скорост по стар балкански метод - радар+палка.
                              За над 40 отгоре - книжката на трупчета.
                              За под 40 само глоба, като ако не я платите, и нямате местожителство, вземат колата до заплащане на глобата.
                              Това струва още доста пари за превоз до паркинг + такса паркинг, докато съберете парите за глобата.
                              Повечето хора не знаят за тези радари, и мислят, че има само камери.
                              Отделно има и коли с Provida радари.
                              https://www.youtube.com/watch?v=kVJzZdNui9s
                              Аз тези неща ги проучих наскоро.
                              Докато не ги знаех ми беше доста по-спокойно. :D
                              1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                              Коментар

                              Working...
                              X