Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кола под наем в Италия - общи въпроси.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Кола под наем в Италия - общи въпроси.

    Здравейте колеги. След две седмици с жената ще летим до Милано и имаме идея да си вземем кола под наем та да прескочим до Арезе (музея на Алфа Ромео) и до Флоренция, но изчетох всякакви мнения за застраховките в Италия и вече се обърках, не знам каква ми трябва. Ако може някой минал през това да сподели мнение и за компаниите, за сега сме се спрели на Чентауро, какви са най-изгодните условия за кола, имат ли ограничения за километри и т.н.
    Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

    #2
    Наемал съм доста пъти коли в Италия и ето го моя опит:

    - Гледам да наемам коли от големи фирми (Europcar, Hertz, Dollar, Alamo и други), а не от местни малки фирми на тарикати въпреки, че понякога при тях може да е по - евтино.
    - В момента на наемането гледам да си взема застраховка от сайта от който наемам, която покрива всичко. Разбира се застраховката е от някой голям застраховател.
    - Много важно, ако си вземеш застраховка която покрива всичко, НЕ казваш за това на фирмата от която наемаш колата - защото после може да си измислят щетички тук и там. Познати са се опарвали от това и повярвай ми може да ти излезе много солено ако не вземеш правилните мерки
    - Винаги можеш да си вземеш застраховка от фирмата на място ама цената няма да ти хареса - обикновенно е поне 2-3 по скъпа в сравнение с онлайн застраховка. Имал съм случай местната застраховка е 3 пъти по скъпа от наемната цена на колата.
    - Като вземеш застраховка гледаш да няма така наречения excess иначе казано това е сума по щета, която застрахователя няма да покрие при застрахователно покритие. Демек ако excess-а е 500 евро, първите 500 евро от щетата е за твоя сметка и после ще плати застрахователя.
    - Ако колата, която наемаш е доста учукана (последната ми беше такава) вадиш си прилежно телефончето и почваш да снимаш щетите и караш работника от фирмата да отбелязва нещата на документа за наем (документа прилича много на документа за щетите на гражданската)
    - Ако колата като я вземеш е мокра, туко що измита, още по прилежно гледаш, защото някои драсканици не си личат като е мокра колата.

    А и да, внимавай с камерите, има и такива за средна скорост, че аз още се разправям с две билетчета от 2013 година. Фирмата директно си дърпа парите от кредитната ти карта и няма искам, не искам...

    Като цяло е това, реално не е страшно, но трябва да си много внимателен да не се опариш, че някои от тези тарикати правят пари само от щети по колите, които никога не оправят, но разбира се си вземат парите за тях.

    Коментар


      #3
      Благодаря за изчерпателната инфрмация. Със сигурност ще си закупя пълната застраховка, но нали тя затова е пълна, не би трябвало да плащам нещо допълнително при щета... Иначе пишат, че ако не си закупиш от тяхната пълна застраховка, която е 10 евро на ден, тогава ти слагат тоя ексесс който е от 1050 до 2800 евро. Явно повече от застраховките печелят..
      Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

      Коментар


        #4
        10 евро на ден е добра цена според мен.
        Зависи какви са условията по застраховката...
        Иначе колата обикновено се взема пълна и се връща пълна, ако не е пълна направи си една снимка...
        В Европа не съм вземал кола с ограничени километри ама все пак трябва да видиш внимателно каква е офертата.
        Трябва да имаш кредитна карта на името на шофьора в момента на вземането защото ще ти блокират някакви пари по нея според зависи колата, която си си харесал. Като я върнеш без проблеми, ти ги освобождават.

        Коментар


          #5
          Да не стане само рент-а-кар-ът да излезе по-солено, отколкото да си пътуваш от България с колата?
          Аз така направих и не съжалявам ни за миг.

          Евтини самолетни билети, ала-бала, и накрая като теглиш чертата - все същото.
          Пали си фиатчето и го разкарай до родината му, ще се зарадва!

          Коментар


            #6
            О, със сигурност ще излезе по-скъпо.
            На мен не ми е за парите, по скоро сме притиснати в кратък времеви интервал а и жената ще и за пръв път със самолет... и тръпне в очакване. :D
            Горе-долу се насочихме вече, след като се върнем ще напиша отзиви как е минало всичко. Ще е полезно за хора, които решат да изберат такъв вариант за пътуване.
            Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

            Коментар


              #7
              А как стои въпроса с пътните такси? На изминато разстояние, на винетен принцип и плащането как става, с карта, кеш, на терминал, на гише?
              Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

              Коментар


                #8
                Като се качиш на магистралата и минаваш през кабинка (toll boot) плащаш/вземаш си билет и продължаваш. Вариант да платиш имаш с карта и в брой.

                Коментар


                  #9
                  Вземал съм кола под наем в Гърция и Австрия,не съм имал никакви проблеми,но знае ли човек ! И да с твоята си кола е най-добре,пътувал съм доста с моята из Европа, най-доброя вариант е,откъдето и да го погледнеш.Чакането ,чекирането по летищата отнема доста време,за това време с автомобила ще си стигнал Загреб.

                  Коментар


                    #10
                    В Италия пътните такси са едни от най-солените в Европа, след тези във Франция. Да не се изненадаш.
                    Иначе са само за магистралите, аз като цяло ги избягвах, обаче поне в Северозападна Италия (от Торино до Модена), пътищата са доста лоши - много нагънати и неравни и много натоварени с камиони - точно заради скъпите такси на магистралите. Като цяло, едни от най-лошите пътища в Западна Европа.

                    Коментар


                      #11
                      Тодораки е дал напълно изчерпателно инфо.

                      От мен можеш да провериш този застраховател - https://www.worldwideinsure.com/car-...JJUk-2yDTmboMw
                      Вземаш премиум застраховката и си ок - ще ти покрият всичко без допълнителни самучастия и прочие тъпни.

                      Ако имаш някак и щети си ги поемаш и после застрахователя ти възстановява всичко. Т.е трябва да имаш някакъв свободен ресурс.Проверено няколкократно от приятел.
                      Аз си правих при тези миналата година за Шотландия, но нямах застрахователни събития....

                      Но колата като я вземаш - гледаш все едно я купуваш и всички забележки си ги опиши и снимай.
                      Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                      ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                      Коментар


                        #12
                        Immortal написа: Преглед на мнението
                        В Италия пътните такси са едни от най-солените в Европа, след тези във Франция. Да не се изненадаш.
                        Иначе са само за магистралите, аз като цяло ги избягвах, обаче поне в Северозападна Италия (от Торино до Модена), пътищата са доста лоши - много нагънати и неравни и много натоварени с камиони - точно заради скъпите такси на магистралите. Като цяло, едни от най-лошите пътища в Западна Европа.
                        Вярно по-ниските класове пътища са ужасни, дори на север, където е богатата част.
                        Не съм виждал такива нито в Словения, нито в Швейцария - двете съседни държави на севера.
                        Отделно, често се случва да се редуват кръгово - съвсем къса права - кръгово - къса права - кръгово.
                        Пътуването става изключително времеемко, а накрая стигаш до някой мост, затворен за ремонт, пътя свършва, псуваш, махаш отметката "без магистрали" на навигацията и плащаш.
                        Случи ми се точно два пъти това с мостовете. Общо взето,хващайте магистралата, и бъдете бели хора, нищо че е солено - около 15лв за всеки 100км.
                        1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                        Коментар


                          #13
                          Мостовете ги ремонтират масово, за да не вземе да падне някой пак, както се случи край Торино. Ама той май беше на магистрала, така че и те не са много сигурни. Затова основният транспорт в Италия е с влак. Но там , за разлика от тук, са много и много удобни и се ползват масово. Изключително полезен и бърз транспорт от който и аз се възползвах.

                          Коментар


                            #14
                            Ползвал съм и влака. Най-бавният влак движеше със 130+ по GPS, и аз съм доволен. Има и скоростни влакове. Понякога с влак се стига по-бързо от колкото с колата по магистралата.
                            1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                            Коментар


                              #15
                              Благодаря на всички за насоките, завърнахме се вчера. Нямахме проблеми с наемането на колата, от най-евтините оферти взех на гореспоменатите Чентауро, взимането на колата беше много бързо и момичето беше много изчерпателна в обясненията, като минус само слагам това, че задължително трябва да се огледа колата преди да я вземе човек, защото за нашата казаха че има одраскано на предната броня и на лявото огледало, но като влязох в гаража видях и голяма драскотина на задната броня, която няма как да не са я видели, но не я споменаха... та отбелязоха и нея. Закупих си премиум застраховката която Райънеър предлагаха, неудобството е само че ти блокират голяма сума като депозит за колата 1200 евро, но като я върнах ми ги отблокираха веднага, все още чакам да ми отблокират и сумата за горивото която беше 64 евро. Пътните такси са мноого солени.... повече пари дадохме за магистрала отколкото за наема на колата за 5 дни, но кефа беше голям.
                              Като цяло не очаквах да ми дадат някаква кой знае каква кола, но ни дадоха новото Типо 1,6 дизел 120 коня, на 1 година и 38000км. и имах удоволствието да му навъртя още 1000 в Италия. А музея на Алфа Ромео в Арезе е уникален... струва си да се види.
                              Последна редакция от angels; 22.04.2019, 16:48.
                              Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

                              Коментар

                              Working...
                              X