Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати 11 до 20 от 29

Тема: Кола под наем в Италия - общи въпроси.

Фиат фанатик Аватарът на pr_00f
    Регистр. на
    14.09.2006
    Тодораки е дал напълно изчерпателно инфо.

От мен можеш да провериш този застраховател - https://www.worldwideinsure.com/car-...JJUk-2yDTmboMw
    Вземаш премиум застраховката и си ок - ще ти покрият всичко без допълнителни самучастия и прочие тъпни.

Ако имаш някак и щети си ги поемаш и после застрахователя ти възстановява всичко. Т.е трябва да имаш някакъв свободен ресурс.Проверено няколкократно от приятел.
    Аз си правих при тези миналата година за Шотландия, но нямах застрахователни събития....

Но колата като я вземаш - гледаш все едно я купуваш и всички забележки си ги опиши и снимай.
    Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

Фиат фанатик Аватарът на Tempras
    Регистр. на
    12.07.2009
    Цитат Immortal написа: Преглед на мнението
    В Италия пътните такси са едни от най-солените в Европа, след тези във Франция. Да не се изненадаш.
    Иначе са само за магистралите, аз като цяло ги избягвах, обаче поне в Северозападна Италия (от Торино до Модена), пътищата са доста лоши - много нагънати и неравни и много натоварени с камиони - точно заради скъпите такси на магистралите. Като цяло, едни от най-лошите пътища в Западна Европа.
    Вярно по-ниските класове пътища са ужасни, дори на север, където е богатата част.
    Не съм виждал такива нито в Словения, нито в Швейцария - двете съседни държави на севера.
    Отделно, често се случва да се редуват кръгово - съвсем къса права - кръгово - къса права - кръгово.
    Пътуването става изключително времеемко, а накрая стигаш до някой мост, затворен за ремонт, пътя свършва, псуваш, махаш отметката "без магистрали" на навигацията и плащаш.
    Случи ми се точно два пъти това с мостовете. Общо взето,хващайте магистралата, и бъдете бели хора, нищо че е солено - около 15лв за всеки 100км.
    1990 TEMPRA SX 1.4 Weber GPL

Фиат фанатик
    Регистр. на
    25.04.2015
    Мостовете ги ремонтират масово, за да не вземе да падне някой пак, както се случи край Торино. Ама той май беше на магистрала, така че и те не са много сигурни. Затова основният транспорт в Италия е с влак. Но там , за разлика от тук, са много и много удобни и се ползват масово. Изключително полезен и бърз транспорт от който и аз се възползвах.

Регистр. на
    12.07.2009
    Ползвал съм и влака. Най-бавният влак движеше със 130+ по GPS, и аз съм доволен. Има и скоростни влакове. Понякога с влак се стига по-бързо от колкото с колата по магистралата.

Фиат маниак
    Регистр. на
    18.03.2008
    Благодаря на всички за насоките, завърнахме се вчера. Нямахме проблеми с наемането на колата, от най-евтините оферти взех на гореспоменатите Чентауро, взимането на колата беше много бързо и момичето беше много изчерпателна в обясненията, като минус само слагам това, че задължително трябва да се огледа колата преди да я вземе човек, защото за нашата казаха че има одраскано на предната броня и на лявото огледало, но като влязох в гаража видях и голяма драскотина на задната броня, която няма как да не са я видели, но не я споменаха... та отбелязоха и нея. Закупих си премиум застраховката която Райънеър предлагаха, неудобството е само че ти блокират голяма сума като депозит за колата 1200 евро, но като я върнах ми ги отблокираха веднага, все още чакам да ми отблокират и сумата за горивото която беше 64 евро. Пътните такси са мноого солени.... повече пари дадохме за магистрала отколкото за наема на колата за 5 дни, но кефа беше голям.
    Като цяло не очаквах да ми дадат някаква кой знае каква кола, но ни дадоха новото Типо 1,6 дизел 120 коня, на 1 година и 38000км. и имах удоволствието да му навъртя още 1000 в Италия. А музея на Алфа Ромео в Арезе е уникален... струва си да се види.
    Последна промяна от angels : 22.04.2019 в 15:48
    Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

Регистр. на
    12.07.2009
    Сменяй кредитната карта.
    Валят глоби от всякакво естество, ама всякакво.
    Почти няма човек да не му е дошла.
    Говорим строго за рент-а-кар в Италия.
    За всяка отделна глоба има и административна такса на рент-а-кар-а, затова че са пратили копие от шоф.книжка на издателя на глобата.

Фиат маниак
    Регистр. на
    18.03.2008
    Ами колата стоеше само на платени паркинги и не съм карал извън ограниченията, както и много внимавах да не влизам в така наречените "zona traffico limitato", но въпреки това я деактивирах временно щото четох, че хора масово се оплакват за платени несъществуващи глоби. :D
    Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

Почетен член на форума Фиат идол Аватарът на Immortal
    Регистр. на
    21.11.2004
    А ако ти е издадена истинска глоба, то смяната на кредитната карта помага ли?
    Щото у нас - не.
    Ако са ви издали глоба, то бъдете сигурни, че с или без кредитна карта, ще си я платите, и то с лихвите.
    Аз не съм ползвал рент-а-кар, карал съм си моята кола и глоба не съм имал.
    Явно това, за което говорите си е някаква врътка на рент-а-кара.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    11.11.2010
    От преди 6 години имам 2 глоби за по 45 евро в Италия, рентала си взеха парите от кредитната ми карта веднага, но глобите НЕ са платени. Случайно намерих писмо на стария ми адрес ...
    Мизерници са си жабарите с колите под наем...
    От познат италианец разбрах, че давноста е 10 години и мисля да изчакам.

Регистр. на
    12.07.2009
    Имортале,глоба не може да нямаш ако си пообиколил из Италия, особено, щом си карал по националите.
    Ако минеш само по магистралата със 130 на темпомат, по-може да ти се получи.
    Карайки обаче през 84 села, имайки всяко по 3 камери, е няма начин да не те снима поне една.
    Често пъти са точно след табелата на селото, на дълга празна права, на която дори още няма къщи.
    Тъкмо виждаш табелата, намалявайки от 90 на 50 плавничко, камерата те снима още в процеса на намаляване и готово.
    Просто някой път не идват глобите с БГ номера. Те затова италианците се убиха да карат с такива, допреди декември 2018г.

Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Тема: Кола под наем в Италия - общи въпроси.

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •