Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет за газ на 1.6 Мареа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Е така де нали за това говоря и аз! Ще може ли да ми отговориш и на другите въпроси от предишния и първия пост? Мерси!
    Малко трудно се ориентирам в този форум, много ми е обърана подредбата на постовете, кой псоледне, кой пръв. Както и да е

    По-икономично е, НО като обслужване е по-скъпо. Помпата е КОНСУМАТИВ и се според зависи каква е ( обикновено всеки слага китайска ) се сменя на определен период. Запазва мощноста на мотора, подобно на качествен газов инжекцион. Китайските помпи са от около 60 до 180 лв. ,според системата, смяна от 60 нагоре, отделно ще ти вземат и за смяна на филтъра на помпата плюс твърдия филтър, като и тях да си заплатиш освен труда. Доста по-скъпа е от ГИ, като цена. Проблеми може да имаш пак зависи от марката и изпозлваните компоненти, както и от автомобила, а всичко това зависи от джоба ти преидмно. Настройките зависят от модела на автомобила но приницпно са самоадаптивни като при ГИ.
    Освен Viale има Prins, DirectBlue, на Viale има и друга марка или модел се води, точно не съм сигурен - LiquidSi, Gasitaly

    Няма такова нещо да продават само на производители. Напротив, самите производители си имат собствени системи за техните си автомобили.

    Система от друг модел автомобил, ако имаш в предвид от такъв, който заводски е излязъл, абсолютно НЯМА да стане, освен ако авотмобила ти не е същия модел, като този от който си взел системата или съответно потърсиш някой който продава свален от заводски излязла с газово, като твоята кола. Имай в предвид, че поддръжката на заводски излезлите автомобили с такава система е драстично по-скъпа.

    --- Поставянето на дюзите е като при ГИ, но зависи коя система ще се монтира и по-точно газаджията каква конфигурация ще ти предложи. При тея работи няма искам, не искам. И аз искам колата да я направя хеликоптер, ама не става...


    П.П. Наистина държа на течна фаза, не желая да навлизам в спорове за обикновенни системи. Знам, че си имат много заклети фенове, но просто не е за мен. Да не говорим, че тук е студено и ако трябва всеки път да се чака да загрее преди да превключи на газ се губи малко смисъла от газта.
    Не бих казал че се губи, имаш 2-3 минути изчакване до работна температура, принципно е хубаво при много студ да се изчака толкова, дори и на бензин да шофираш, много е относителна темата. Инак при ГИ имаш повече неща за преглеждане и като консумативи, но е по-евтино ( зависи от класа де ).
    Последна редакция от газажийта; 29.03.2019, 02:01.

    Коментар


      #32
      газажийта написа: Преглед на мнението
      Малко трудно се ориентирам в този форум, много ми е обърана подредбата на постовете, кой псоледне, кой пръв. Както и да е

      По-икономично е, НО като обслужване е по-скъпо. Помпата е КОНСУМАТИВ и се според зависи каква е ( обикновено всеки слага китайска ) се сменя на определен период. Запазва мощноста на мотора, подобно на качествен газов инжекцион. Китайските помпи са от около 60 до 180 лв. ,според системата, смяна от 60 нагоре, отделно ще ти вземат и за смяна на филтъра на помпата плюс твърдия филтър, като и тях да си заплатиш освен труда. Доста по-скъпа е от ГИ, като цена. Проблеми може да имаш пак зависи от марката и изпозлваните компоненти, както и от автомобила, а всичко това зависи от джоба ти преидмно. Настройките зависят от модела на автомобила но приницпно са самоадаптивни като при ГИ.
      Освен Viale има Prins, DirectBlue, на Viale има и друга марка или модел се води, точно не съм сигурен - LiquidSi, Gasitaly

      Няма такова нещо да продават само на производители. Напротив, самите производители си имат собствени системи за техните си автомобили.

      Система от друг модел автомобил, ако имаш в предвид от такъв, който заводски е излязъл, абсолютно НЯМА да стане, освен ако авотмобила ти не е същия модел, като този от който си взел системата или съответно потърсиш някой който продава свален от заводски излязла с газово, като твоята кола. Имай в предвид, че поддръжката на заводски излезлите автомобили с такава система е драстично по-скъпа.

      --- Поставянето на дюзите е като при ГИ, но зависи коя система ще се монтира и по-точно газаджията каква конфигурация ще ти предложи. При тея работи няма искам, не искам. И аз искам колата да я направя хеликоптер, ама не става...



      Не бих казал че се губи, имаш 2-3 минути изчакване до работна температура, принципно е хубаво при много студ да се изчака толкова, дори и на бензин да шофираш, много е относителна темата. Инак при ГИ имаш повече неща за преглеждане и като консумативи, но е по-евтино ( зависи от класа де ).
      Мерси за подробния отговор!

      Само да доуточня, както споменах в първия пост, не съм в БГ, седователно "газаджия" няма, всичко от монтаж то настройка ще сме аз и познати. Може би за настройката ще има малко помощ, но и тя ще е от самоук. Та за това попитах как е най-добре да се поставят дюзите и настройката достатъчно лесна ли ще е за някой, който е работил по коли и знае кое къде е и какво е, но никога до сега не е пипал газ?
      Мерси отново!

      Коментар


        #33
        Става въпрос за газ на течна фаза, като съм се насочил към Vialle LiquidSi, но съм отворен за идеи. Въпросите ги има в първия пост, но ето ги и тук:

        1. Някой имал ли е нещо подобно и как е като обслужване, надежност, разход и мощност на мотора?
        2. Знаете ли, как стоят нещата с настройването, не съм в България и има вероятност аз да си я настройвам. Четох, че повечето настройки сам си ги прави компютъра и само малко трябва да се пипне допълнително.
        3. Има ли някакви алтернативи на Vialle на системите?
        4. Възможно ли е да се пренастрои заводска система от друг модел да работи на този мотор и струва ли си? Примерно от Мултипла или те бяха само със заводски метан?
        5. По какъв начин се монтират дюзите на колектора? Като го огледах мотора, единствените начини, които виждам е или на долу с главата или с маркучи. Попринцип предпочитам да са директно на колектора, не с маркучи.
        1.За надеждност в България,помпите се скапват бързо и в този смисъл никаква надеждност.
        2.За настройките не зная как стоят нещата.На старите Виале,компа на газовата е направен за всяка кола/мотор конкретно.
        3.По принцип има и други системи на течна газ ICOM,LPI-TECH-Корейска сиатема.
        4.От друг мотор няма да стане за твоя.
        5.Дюзите се монтират според указанията на производителя.
        Писал си че не си в България.Там където си как ще минава колата на преглед след като нямаш документи на газовата от сервиз?
        OVB X18XE1 седан+ГИ

        Коментар


          #34
          ivan_pop написа: Преглед на мнението
          Писал си че не си в България.Там където си как ще минава колата на преглед след като нямаш документи на газовата от сервиз?
          Отива се на специален преглед след монтажа, вкарва се в талона, че е добавена газова уредба и с новия талон отиваш на нормалния телнически преглед.
          Мерси за информацията!
          Последна редакция от JTR; 30.03.2019, 02:16.

          Коментар


            #35
            Това супер, ама ще признаят ли монтаж от не оторизирано лице? За Германия знам, че не става и за това там не слагат нашите хора газова ако колата е с немска регистрация. Или пък излизало 2-3 хиляди евро и реално не се знае къде е по - евтината част...

            Коментар


              #36
              todorakiggg написа: Преглед на мнението
              Това супер, ама ще признаят ли монтаж от не оторизирано лице? За Германия знам, че не става и за това там не слагат нашите хора газова ако колата е с немска регистрация. Или пък излизало 2-3 хиляди евро и реално не се знае къде е по - евтината част...
              До колкото съм запознат не изискват документи за монтаж от сервиз.

              Коментар


                #37
                todorakiggg написа: Преглед на мнението
                Това супер, ама ще признаят ли монтаж от не оторизирано лице? За Германия знам, че не става и за това там не слагат нашите хора газова ако колата е с немска регистрация. Или пък излизало 2-3 хиляди евро и реално не се знае къде е по - евтината част...
                Миналата година поработих малко в Германия в сервиз за газови.Става номера в Германия,но газовата трябва да мине през сервиз сервиз за газови.Там се прави преглед на газовата и ако отговаря на изискванията се издава документ.Всичко това се плаща.Ако не отговаря се привежда към изискванията,и пак се плаща.
                Според мен за западна европа,най-добре е газовата да се монтира в сервиз,че да има всичките му салтанати!
                Най-добре е там където се намира колегата,да проучи как стоят нещата!
                OVB X18XE1 седан+ГИ

                Коментар


                  #38
                  ivan_pop написа: Преглед на мнението
                  Най-добре е там където се намира колегата,да проучи как стоят нещата!
                  Проучил съм до толкова, че знам, че одобряват монтаж направен от български сервиз. Така че, ако се наложи ще побългаряваме нещата и ще замажем положението, това за сега ми е последната грижа!

                  Коментар


                    #39
                    ivan_pop написа: Преглед на мнението
                    Миналата година поработих малко в Германия в сервиз за газови.Става номера в Германия,но газовата трябва да мине през сервиз сервиз за газови.Там се прави преглед на газовата и ако отговаря на изискванията се издава документ.Всичко това се плаща.Ако не отговаря се привежда към изискванията,и пак се плаща.
                    Според мен за западна европа,най-добре е газовата да се монтира в сервиз,че да има всичките му салтанати!
                    Най-добре е там където се намира колегата,да проучи как стоят нещата!
                    Стана ми интересно, за какви цени говорим в Германия за различните варианти. Не че съм тръгнал да слагам газова там, ама да видим дали са лъгали разни познати.

                    Коментар


                      #40
                      todorakiggg написа: Преглед на мнението
                      Стана ми интересно, за какви цени говорим в Германия за различните варианти. Не че съм тръгнал да слагам газова там, ама да видим дали са лъгали разни познати.
                      Ами първата газова дето монтирах там беше на Golf-3,1.4l,97година.Клиента плати 1800 евро,газова Prins!След това не съм се интересувал за цените какви са за клиента!
                      Ама там карат Швабите.След монтажа идват за контролен преглед на 3000км.Е този преглед е някъде 2-3 месеца след монтажа.
                      OVB X18XE1 седан+ГИ

                      Коментар

                      Working...
                      X