Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунтото ме предаде!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пунтото ме предаде!!!

    Здравейте! Става дума за Пунто 1.2 60 кс v8 2002 година.
    Преди два дни сутринта си запали нормално потеглихме на път и след няма и 1 километър колата умря.
    По никакъв начин не иска да запали. Добре че бяхме в квартала и ме изтеглиха до блока. По време на тегленето пробвах да запаля но НЕ. Днес пробвах с друга свещ имаше искра т.е. бобините работят (едната е сменена с нова). Пробвах бензиновата помпа работи идва бензин до шината с дюзите. Пробвах с нов датчик на коляновия вал също не запали. Направи ми впечатление че при завъртане от дросела от време на време излизаше пушек с лек пукот. В този момент се опитваше да запали ама НЕ. Четох компютъра нямаше никаква грешка. Преди години си спомням ми правеше същите номера спира и не ще да запали но след време палеше. Оказа се едно от релетата при бушоните в двигателния отсек. Май беше за помпата. Вече не помня кое беше само ги размених и си тръгна без проблеми до онзи ден. Моля споделяйте какво още да гледам че ми писна? Четох за клемореди и стартери но при мен май си работят. И най лошото заминало ЕКУ. Ако някой знае читав сервиз в София да казва? Благодаря предварително за мненията.

    #2
    Остави ECU не е от него
    друго е
    Може да загрееш свещите със сушоар и да пробваш да запали като са топли е трудно се слагат но има ефект
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Много ми е странно това изпушване от дросела. Да ли не е запушено нещо по генерацията а има още и катализатор. Слагах ръка от зад на ауспуха духаше.
      По руските форуми гледах за грешни стойности на температурния датчик при, което пак не палеше. Като изключиха буксата от датчика запали. Този номер не съм го пробвал.

      Коментар


        #4
        Бензиновата помпа работи ли?
        "Без сърца, сме просто машини"
        Toyota Prius 1.5 Hybrid
        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

        Коментар


          #5
          Работи! Откачах маркучите на две места - до помпата и гумения към шината за дюзите и църкаше бензин.

          Коментар


            #6
            Този пукот може да идва и от разместена центровка, т.е. прескочил зъб на ангренажния ремък, тогава искрата не се подава когато трябва.
            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

            Коментар


              #7
              Ники като каза ангренаж, да питам, цял ли е?
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                Ангренажа си е цял и е там. Но дали е прескочил ще трябва да се погледне от специалист. Аз не знам къде са му белезите на този дзвер.
                Ако е прескочил зъб как се движеше преди да спре?

                Коментар


                  #9
                  Да неби пък сензора на разпределителния вал да е бъгнал.

                  Коментар


                    #10
                    Ангренажа си е цял и е там. Но дали е прескочил ще трябва да се погледне от специалист. Аз не знам къде са му белезите на този дзвер.
                    Ако е прескочил зъб как се движеше преди да спре?
                    Ами той може да е прескочил и затова да е умрял. Най-простото което можеш да направиш да провериш дали няма липсващ зъб и това съм го патил. А кога си сменял ремъците за последно?
                    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                    Коментар


                      #11
                      Ремъка е сменян като я купих 2012г. от тогава до сега не е навъртяла много километри. Кара се рядко само в града и по някога до вилата.
                      Може да го сменя сега. Когато я купувах ми я обслужиха от автокъщата и предполагам че са сложили най евтиния на пазара ремък.
                      Къде в София могат качествено да ми сменят ремъка и да направят центровката?
                      За зъба благодаря за съвета ще ги прегледам всички дано се види нещо.
                      Последна редакция от paaco; 27.03.2019, 14:38.

                      Коментар


                        #12
                        Колега това са 7г. Доста над ресурса на ремъка. Ако изобщо са го сменили, тези от автокъщата!
                        1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                        Коментар


                          #13
                          Така е колега ще се сменя само къде? С ремъка какво още се сменя?
                          Последна редакция от paaco; 27.03.2019, 20:32.

                          Коментар


                            #14
                            Сменяш всички ремъци, някой сменят и водната помпа, лично аз не съм привърженик на смяната й защото по-хубаво от оригинала няма. Също така сменяш и ролките, щом ще в даваш в сервиз те знаят какво точно, но за помпата се допитай до специалист нужна ли е смяната й.
                            Последна редакция от NikMar; 27.03.2019, 21:27.
                            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                            Коментар


                              #15
                              Такааа, колата е в сервиз. След оглед майстора каза че зъбното колело на коляновия вал е превъртяли. Болтовете са се разхлабили и затова стартера е въртял всичко без коляновия вал. Ако съм разбрал правилно. Ще се сменя всичко ангренажен ремък, ролки, водна помпа, ремък за алтернатора, зъбно колело, семеринги колянов и разпред вал че текат здраво и гарнитура капак. Всичко с работата без точна проверка около 350-400 лв. Защо ми се вижда множко. Дано не е ударила клапани че ще я купя пак.

                              Коментар

                              Working...
                              X