Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с MES и грешка в ABS - Стило

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с MES и грешка в ABS - Стило

    Здравейте, имам проблем със мес който се изравява в това, че наскоро закупих elm327 wi-fi с който абсолютно веднага се свързвам с компютъра на колата, но с програмата torque. Правих всякакви опити да се свържа с мес но неуспешни.Става еъпрос за Стило 1.2 16v.
    Поздрави!

    #2
    А ми то хубаво ама поне кажи грешка ли ти изписва, инсталирани ли са драйверите, в настройките на МЕС посочено ли е да търси obd wi-fi,... за да се помогне е добре да се опише проблема.
    Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

    Коментар


      #3
      В ръководството което дойде с elm-a пише че за wi-fi не се изискват драйвъри. В настройките на програмата е посочено че е wi-fi .Правя тест и накрая ми изписва, че програмата или нещо подобно не поддържа версия 1.3 и няма да мога да ползвам can свързване.Иначе при опит да се свърже с ecu-то на дисплея на таблото се изписа свързване, но връзката се разпада и мес дава неуспешно сеързване.

      Коментар


        #4
        В инструкциите на адаптера пише ли изрично, че може да работи с ОС Windows? Досега не съм виждал такъв, който да работи едновременно с Windows и с Android, което не значи, че няма де. Не ги проверявам всеки ден.

        Иначе с моя по подобен начин се свързвам успешно с Торк-а за Андроид, но в WIndows не работи. Пише си, че е само за Android. Един път опитах, видях, че не става и не съм се мъчил повече. Обаче пък пише, че не е съвместим с дизелови коли, но си работи на дизелова съвсем нормално и правилно. Ама само през Торк за Андроид.

        Коментар


          #5
          Нямам идея защото дойде само с един диск с няколко pdf-a и няколко линка и програми.Купуван е от склада.След 2-3 дена ще пробвам с друг лаптоп да не би проблема да е при мен нещо, защото за да тръгне на телефона изискваше да спра мобилния интернет, независимо че бях се вързал през Wi-fi с ELM-a.

          Коментар


            #6
            Търговецът дава ли отговор на въпроса дали може да работи с МЕС и с ОС Windows? МЕС има ли списък с одобрени wi-fi адаптери и този адаптер има ли го в списъка?

            Коментар


              #7
              Нямах много време да се занимавам, но ето какво изкарва мес при опит за тест на устройството:
              Click image for larger version

Name:	elm.jpg
Views:	1
Size:	238,8 KB
ID:	2098408
              Нямам представа къде е проблема защото пробвах с поне 10 програми от GooglePlay и с никоя освен с Torque не успявам да се свържа с мес пък устройството дори не мога да свържа.С другите програми като се опитам да се свържа и на таблото излиза loose connection светват всички лампи и стрелките падат на нула, след което се оправят и програмата ми казава че няма връзка с ECU.

              Коментар


                #8
                Има едно приложение в Google Play - "ELM327 Identifier". Вкарваш в колата ЕЛМ-то пускаш приложението и то ще ти каже кой команди от коя версия подръжа твоето ЕЛМ. Повечето долнопробни ментета подържат предимно v1.0, v1.2 и то частично. За да работиш с МЕС ти трябва 1.3 или 1.4 да са напълно съвместими всички команди. В БГ повечето са боклуци, аз лично не можах да намреря нито един качествен и си поръчах. Тука всеки поръчва от тея за 2-5$ и иска да вземе 20 лева да прекара някой.

                Коментар


                  #9
                  Ето какво изкара програмата:
                  Click image for larger version

Name:	Screenshot_20190408-165009.jpg
Views:	1
Size:	109,3 KB
ID:	2098410Click image for larger version

Name:	Screenshot_20190408-165014.jpg
Views:	1
Size:	82,4 KB
ID:	2098411Click image for larger version

Name:	Screenshot_20190408-165018.jpg
Views:	1
Size:	83,4 KB
ID:	2098412Click image for larger version

Name:	Screenshot_20190408-165022.jpg
Views:	1
Size:	80,6 KB
ID:	2098413Click image for larger version

Name:	Screenshot_20190408-165026.jpg
Views:	1
Size:	77,9 KB
ID:	2098414
                  Click image for larger version

Name:	Screenshot_20190408-165623.jpg
Views:	1
Size:	74,4 KB
ID:	2098415
                  Успях да се свържа и с друга програма има напредък някакъв.

                  Коментар


                    #10
                    Пробвай с кабел, не с Bluetooth, като се вързваш с MES (ако имаш), понеже е малко претенциозен откъм това. Иначе аз лично не виждам проблем да не може да се свържеш.

                    Коментар


                      #11
                      Пробвай с кабел, не с Bluetooth, като се вързваш с MES (ако имаш), понеже е малко претенциозен откъм това. Иначе аз лично не виждам проблем да не може да се свържеш.
                      Устройството ми е wi-fi но мисля да взема един с кабел да пробвам, проблема ми е че сменях задна лагер главина и докато ревизирах апаратите датчика за abs го заля спирачна течност, напръскайте го с brake cleaner ама при първото вдигане на 20км/ч изкара някаква грешка и затова ми трябва мес.Иначе ако беше само двигателя и от телефона става.

                      Коментар


                        #12
                        Та ето и развитието, взех си един KKL и се свързах от 1-ви опит и ето къде е проблема:
                        Click image for larger version

Name:	abs-1.jpg
Views:	1
Size:	228,7 KB
ID:	2098418
                        Утре остана да погледна дали съм скапал датчика докато търках с телената четка и после го залях със спирачна течност или проблема ще да е в новата лагер главина на FAG, но ме съмнява да е там.
                        Поздрави!

                        Коментар


                          #13
                          Е трябваше с това да започнеш. Щом си подменил някаква част и има проблем - първо търси проблема при подменената част. Лагер без магнитна гривна, например

                          Колкото до проблема, за който е направена темата - така и не стана ясно дали си говорил с търговеца за какво точно е предвиден този адаптер. Почти съм сигурен, че освен на Андроид, няма да тръгне с никоя друга ОС. А дори и като казваш, че си се свързал с друга програма, освен с ТОРК-а - доколкото разбрах, пак е през телефона, т.е. през Андроида?

                          При внимателен прочит на темата, мога твърдо да заложа на грешна или дефектна резервна част. Датчикът вероятно не е повреден, щом минава първоначалната проверка. После обаче не отчита нищо, а не отчита нищо, защото покрай него не минава променливото магнитно поле, което се върти с лагера. Така го виждам. Пиши като разбереш какво е.

                          Допълних заглавието.

                          Коментар


                            #14
                            Е трябваше с това да започнеш. Щом си подменил някаква част и има проблем - първо търси проблема при подменената част. Лагер без магнитна гривна, например

                            Колкото до проблема, за който е направена темата - така и не стана ясно дали си говорил с търговеца за какво точно е предвиден този адаптер. Почти съм сигурен, че освен на Андроид, няма да тръгне с никоя друга ОС. А дори и като казваш, че си се свързал с друга програма, освен с ТОРК-а - доколкото разбрах, пак е през телефона, т.е. през Андроида?

                            При внимателен прочит на темата, мога твърдо да заложа на грешна или дефектна резервна част. Датчикът вероятно не е повреден, щом минава първоначалната проверка. После обаче не отчита нищо, а не отчита нищо, защото покрай него не минава променливото магнитно поле, което се върти с лагера. Така го виждам. Пиши като разбереш какво е.

                            Допълних заглавието.
                            По принцип Wi-Fi модула би трябвало да работи със МЕС, (самият модул дойде с премахнато съпротивление и т.н. но така и не тръгна) както и да е ще си го държа в колата за зор заман, с телефона го подкарах с няколко програми, ама с компютъра греда.След като не стана с него си взех един ККЛ и един с bluetooth.KKl тръгна веднага и нямам проблеми, чете всичко което може да се чете с него, другия нямам време да се занимавам с него сега(ама ще трябва за да мога да рестартирам сервизния интервал). Колкото до проблема може и да е в датчика защото май го драснах 2-3 пъти с телената четка, а докато правих ревизия на апаратите с буталца и всички гумички, яко се наля със спирачна течност и може да е заминал ще го измеря и погледна тези дни, че вчера много валя и не ми се занимава.Може и да го разменя с другия и ще стане ясно дали в главината или датчика е проблема.Впрочем главината е FAG 713 6907 10 дават я с магнитен пръстен уж, ама до края на седмицата ще трябва да го оправя.
                            Друго искам да попитам ей така: В мес ми изкарва че колата е на 187***км. а на таблото е 196***км. малко е повече от 3-та процента разлика която е допустима.Та може ли да е от това че колата преди да я взема в Австрия са я карали с грешен размер гуми?
                            Поздрави!

                            Коментар


                              #15
                              Ако е била такси задължително се слагат по малки гуми-личен опит!
                              LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                              ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                              Коментар

                              Working...
                              X