Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати 11 до 20 от 20

Тема: Фиат добло 1.9JTD 8v 105hp

Фиат идол Аватарът на S_BANKOV
    Регистр. на
    29.05.2011
    Забрави за Тия апарати, че за да ги монтира тях трябва бая неща да смениш - шенкел, полуоска, вътрешно каре, СК, Двигател и захват на темпоните .
    Май не си струва.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

Бута детска количка
    Регистр. на
    20.03.2019
    Точно затова се обръщам към вас. Защото не знам какви апарати стават bolt on без всички тези преправяния. Нали затова са форумите - знаещите да помагат на тези, които не са в час. Моля ви дайте обяснения, препоръки...кажете къде и какво става, кое е много чанч и кое е без преправяния. Имам желание, но нямам информацията..

Регистр. на
    29.05.2011
    Върши работа с Добрлото и си купи расов жребец за удоволствие.

Бута детска количка
    Регистр. на
    20.03.2019
    Влизаш в руски форум и задаваш въпрос-никой не ти отговаря
    Влизаш в английски форум и задаваш въпрос-в твоята тема друг човек задава въпроси за своя проблем
    Влизаш в български форум и задаваш въпрос-все се намира някой, който да ти обясни колко си в грешка и как той е прав.

Не искам да съм груб, дойдох с добри намерения и зададох въпроси, които за повечето от вас със сигурност са елементарни. Попитах за рецепта за малко над 200 коня и се изредиха хора да пишат как не бива Доблото да се бута, трябвало друга кола. Казах, че след това ще мисля за етапа със спирачките и пак си задавам 1вия въпрос - намери се колега, който да говори за спирачките... моля ви хора, дойдох за помощ, защо просто не ми кажете къде и как да направя пък дали Доблото е колата за това и колко голяма грешка ще направя да си бъде моя работа...не знаете дали имам място, време или бюджет за 2ра кола..."е да ама за тия пари ще си вземеш 2ра кола" е да бе така е ама след това има 1000лв за обслужване, после още ремонти, понеже ще е на 16-17 години и някой я продава със сигурност с проблем и после имам 2 данъка, 2 граждански, 2 прегледа, чифтове гуми и къде въобще ще я паркирам....а кога и ще я карам като споменах, че от сутрин до вечер карам доблото и НЯМАМ време за "кеф на 2рата кола". Да не говорим, че темата ще се чете и от други хора в бъдещето, на тях също ли да убиваме ентусиазма и кефа ? Питам ви като човек и ви моля учтиво да ми споделите опит и информация за тази цел. Благодаря

Регистр. на
    29.05.2011
    Виж сега, доблото си е добло, създадено е да пренася товари, не да се прави бегачка. Шасито не е пригодено за това. Задвижването и СК също не са удачни за 200 коня. На това нещо съединителия не е достатъчно издръжлив. Ако щеш горивната система няма капацетета да храни мотор 200 коня. За тях трябва и достатъчно въздух. А турбината му и кулера няма да издържат на 1,5 бара.
    Аз лично въпреки алфата и всичките и кончета си търся добло. Именно заради основната му идея и зел а именно транспортиране на товари. Алфата не ми събира екипировката. Та така не се сърди. Даваме ти практични съвети и то основно от опит. Повечето от нас сме тука от времето където подобни пикапчета нямаше а ни трябваха.

Бута детска количка
    Регистр. на
    20.03.2019
    Разбирам това и ми е ясно, че се опитвате да ми дадете правилния съвет, но ако ще се слага кутия от алфа (не знам дали полуоските са същите и дали разстоянието между гумите на 2те коли е еднакво и дали става болт он), кулерът разбира се се сменя заедно с турбината от 2.4, а съединителя също ще е от 2.4 (маховик, притискател, феродо), както каза един колега по-долу и ГНП-то пак ще е от 2.4....а че купето не е предвидено за 250км/ч ясно, аз нямам и намерение да ги вдигам, колата е за градско каране и да има мощност в резерв....видях на едно кади в Англия му бяха присъдили 3.2 от А3ка и си ги дървеше го магистрала без да се обръща по таван...аз по магистрала нямам намерения да се състезавам, а се "сърдя" на това, че просто искам няколко изречения с обяснения и напътствия, а в отговори хората ме разубеждават и ми казват колко лоша идея е. Не виждам какво толкова, но вие сте експертите...

Аз мисля, че кутията няма смисъл да я сменяш и ще издържи 200+, ако не я напъваш много рязко постоянно. Другите неща са ти bolt-on, стига да не ти опира турбината в перките отпред, понеже Доблото е с по-малък кош, че тогава ще береш ядове с наместването и ще трябва нов колектор и нещата стават закучени. Иначе за начало виждаш дали турбината от 2.4 ще пасне добре без да опира никъде, ако стане купуваш и слагаш, сменяш съединител, маховик, притискател, изпускателната система, кулер по голям, маслен радиатор ( иначе ще ти вдига темпаратури лятото), дюзи от 2.4 или 1.9 150 и ходи на настройка. Мисля че и без ГНП-то може да минеш.

Бута детска количка
    Регистр. на
    20.03.2019
    А как да разбера дали се събира ? Предполагам да вдигна колата на подемник и да видя колко място има около стоковата - ако е доволно, взимам смело. Маховик, притискател и феродо и 3те от 2.4ка (има ли значение кой мотор ? предполагам по-големия мотор ще е с по-издръжлив съединител ?). Виждам, че има алфи 2.4 136кс та чак до над 200 коня, да гоня такава турбина от алфата с най-много коне ? изпускателната система от 2.4 става ли или да отида в Крафт София да ми направят такава ? И последен въпрос - как ще разбера дали ГНП-то моето е достатъчно или ще трябва да се взима друго ? Благодарности !
    ПП. четох в английски форуми, че 8в мотора носи до 200 коня, 16в мотора е този, който издържа до 300 (това беше за пунто 2004та с 8в мотор, не знам при добло 2007 как е). Има ли как да се провери това ако ви кажа номера на мотора ? Благодарности !

Няма как да разбереш дали се събира. Трябва да пробваш, защото съм виждал 145-ца 1.9JTD 105 на която опираше в генерацията и в перката на радиатора и смениха генерация от 1.9JTD 115 коня и местиха радиатора нагоре и после пречеше на масления филтър и беше абсолютно мазало. Иначе от 2.4 175 или от 1.9 mJet 150 (мисля, че този ще ти е по-евтин и лесен за намиране) взимаш съединителя и дюзи или от 2.4 или от 1.9 mJet, а за ГНП ще видиш при настройка, ако след като сложиш дюзите не може да подържа налягане в рейката, значи трябва и него да смениш (става и от 136 коня версията на 2.4). Също така турбото няма да е лесно да го направиш да управлява променливата геометрия, защото твоята кола е без, затова взимаш клапана от стоковата турбина и го пренасяш на новата може Garret 2256 или Garret 2260. Общо взето си е пипкава работа и бая време проба-грешка. Не съм присъствал на направата на 105 коня версията, защото при 115 става доста по-лесно всичко това, понеже всички неща там са bolt-on и става за нула време, а тук няма как със сигурност да ти кажа кое и как става, просто съм си говорил и съм чувал преди доста време за такъв проект и малко опит със 115-ката и го споделям.

Фиат фанатик Аватарът на Tempras
    Регистр. на
    12.07.2009
    Ми не, нито брембото, нито турбината от 175 к.с са директен монтаж.
    Откажи се,докато е време. Концепцията за тунинг на добло за мен се изчерпва с ремап.
    1990 TEMPRA SX 1.4 Weber GPL

Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Тема: Фиат добло 1.9JTD 8v 105hp

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •