Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Крома 1.9 120кс разход на гориво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Крома 1.9 120кс разход на гориво

    Сега изчетох мненията от темата за 150кс автомата и се включих малко и там както и други колеги със 120кс но все пак искам малко по точно да уточним някой неща.....Продължава мойта болка със разхода на тази кромичка.....Зиме и лете под 10 не пада че и 12 си утива без грешка.......Сега от както се стопли времето разлика няма в разхода варира межу постоянно .Колата спрях да я натискам,карам я по булеварди където няма толко трафик.Сипвам само от 1 бензиностанция Poewer Oil от около 2 год постоянно там....като проблеми с несъм имал. Колата я усещам доста жива и върви със леко натискане на педала сиреч като с по хубава нафта така да кажем. Забелязвам че само когато настъпа педала до ламарината тогава изпушва доста Сиво или сурова нафта......Това се появи от както махнаха ДПФ-а механично и софтуерно. Преди това колата харчеше към 14-15л. Свалях дюзите карах ги на стенд казаха ми че 1-вено имам 1 дюза която не и работела електрониката и не връщала почти никакво гориво. Това е след махането на ДПФ-а.Та съвкупноста от неработещата електроника на дюзата леко неточно изпълнение на софтуерното премахване на дпф-а (тъй като колата почна да върви доста повече от преди това) ако има такова е възможно да похарчва малко повечко си мисла?

    #2
    Сипвам само от 1 бензиностанция Poewer Oil от около 2 год постоянно там....като проблеми с несъм имал. Колата я усещам доста жива и върви със леко натискане на педала сиреч като с по хубава нафта така да кажем. Забелязвам че само когато настъпа педала до ламарината тогава изпушва доста Сиво или сурова нафта......Това се появи от както махнаха ДПФ-а механично и софтуерно. ...

    Свалях дюзите карах ги на стенд казаха ми че 1-вено имам 1 дюза която не и работела електрониката и не връщала почти никакво гориво. Това е след махането на ДПФ-а.Та съвкупноста от неработещата електроника на дюзата леко неточно изпълнение на софтуерното премахване на дпф-а (тъй като колата почна да върви доста повече от преди това) ако има такова е възможно да похарчва малко повечко си мисла?
    Задължително веднага смени бензиностанцията. Единственият път, в който рискувах да заредя на друга бензиностанция освен моето си Еко, на което зареждам по принцип - заредих на Круиз в Слатина, София и веднага имах проблеми. За около 350 км колата изхарчи близо 40 литра. Половината от прехода ми беше извънградско. Не магистрала, а извънградско (скорост около и под 90). Веднъж пробвах и на зам-шефа на парламента на неговите бензиностанции - нямах забележки.

    Това за "неработеща електроника на дюзата" и все пак - работеща дюза ми звучи странно, но кой знае вече какви дюзи правят... Едно време какви дюзи имаше - без електроника и си работеха милиони цилкли без проблем.

    Засичал ли си разход по метода " пълнене до ръба"? Тая кола колкото и да е тежка - ако се движи с 90 км постоянна скорост, за 100 км да изхарчи повече от 5.5 литра е нереално. Притеснително е това, че като настъпиш изпушва доста, което не би трябвало да е така. В движение много трудно трябва да се вижда пушек от кола със заводски софтуер на нея, най-много да го видиш на фаровете на кола зад теб.

    Коментар


      #3
      Проблема е градския разход...на дълго си харчи нормално....по магистралата с 2ма човека без климатика до 130 км 5.5л си гори супер.Но види ли баири почва да гори като змей незнам защо. Пълно пълно само на дълго съм я засичал.Градско сипвам някви литри и докато не светне лампатат я карам. Горе долу 50км ми дава разлика някой път. Но със 55литра едвам 500км и то я карам по булеварди без задръствания дето има по малки. Сега сменям бензиностанцията и ще кажа какво става.

      Коментар


        #4
        Съветвам те да започнеш от проверка на турбина и турбопътища, започни с ниското налягане от дебитомера до турината
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Всичко е ок проверил съм всичко. Няма грешки.Даже нали ви казвам че върви малко повече от стокова.Сега като се стопли почна пък леко на черно да пропушва с лек сив утенък. Зимата си беше само сиво.

          Коментар


            #6
            Колега тези 10-12 /100 разход при каква средна скорост ти ги прави? Дай да започнем от там преди да търсиш под вола теле
            Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

            Коментар


              #7
              Еми относително е.......да кажем по булевардите макс 80км. нали но средната си е малко над 50км. Значи или хората лъжат че им горат под 10л.Понеже доста теми четох за Кромата и едва ли не такъв разход имаме 2 ма човека едва ли не......Възможно е да да си гори толко за това разастояние която я карам. 11км в посока като до половината е студена след половината загрява и после я гаса. Но разликата в яко натискане и лежерно каране е 1.5 макс някъде.....а разликата градско и извънградско стига 5-6 литра разлика което ми се струва доста.

              Коментар


                #8
                Колегата пита за средна скорост на един резервоар, а не средна скорост за една отсечка от пътя.
                Ама евалла за тая средна скорост. Аз из младостите основно повече от 25-30 и то лятото като е празна София не съм правил, ама това щото сигурно на пунто, кромата е друга бира.

                Коментар


                  #9
                  Еми от бояна като се пусна по българия и ц.йоана е толко средната макс 60км. Средна около 50. Немисла че някой кара с по малко по булевард. Като за начало сипах 10л на петрола и колата умря веднага под 2к оборота. Се едно е 50градуса вънка и няма кислород.

                  Коментар


                    #10
                    Колега нали имаш борд компютър. Нулирай го и засечи за поне 200-300 км градско колко ти е средната скорост и колко разход ти отчита борда. Средната ако ти е 50 км/ч :D то направо си е извънградско.
                    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                    Коментар


                      #11
                      Моята със същия мотор не ми е качвала над 9/100 дори и зимата градско.Средна скорост не съм засичал,но в Плевен градското си стана тегаво одавна.
                      Извън града средно 5,5 е нормално.

                      Коментар


                        #12
                        Според компа средна скорост е 25км. Разход 9 закова и не мръдна. А аз минах с 11.5л 90км. Бордовия е 200% грешен. Това е без грам натискане на колата и нафта от петрол. Сега минавам на еко да видя.

                        Коментар


                          #13
                          Резултата е ясен от 3-те вида бенз. харчи еднако колата....значи проблема не е в горивото ами другаде. А най вероятно няма проблем а толко си харчат в София говорим. Като лятото слиза зорлем на 10 което е супер много за тази колица.....но здраве да е.

                          Коментар


                            #14
                            Компа е точен може да се обзаложиш, ревизирайте всукателния колектор и турбината и проверете защо не и стига въздуха на колата.
                            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                            Коментар


                              #15
                              Всичко е проверено одавна.....дебитомера не му помна какви стойности даваше,но исканото налягане и реалното беха равни.....надуваше си и турбината.Колектора сие е чист няма нагари и гнусотий.Колата си върви повече от колкото трябва според мене. Нямам забележки към вървежа а към разхода. Ето нов пример че бордовия е пълна измама......Средна скорост 22км среден разход 8.3л. Реално ми изхарчи 11л за 100км само градско. Неможе при една и съща средна скорост градско да пише на борда от 8.3 до 9.5,а реално колата под 11л неможе да падне. Нито я ръчкам нито нищо. Според мен са я осрали със махането на дпф-а нещо по софта......мисла друг вариант да я чипна при някой и да видим какво ще се получи?

                              Коментар

                              Working...
                              X