Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Пунто мк2 монтаж на прагове

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Пунто мк2 монтаж на прагове

    Здравейте закупих си прагове от Пунто мк2 спортинг и имам питания свързани с монтажа им.<br>Фабрично праговете имат от долната страна дупки за захващане към купето със специални крепежи. Моето пунто се води модификация E(най-базовата). При проверка отдолу на купето забелязах няколко(6-7) гумени капачета, които покриват дупки в купето, които обаче не съответстват с местоположението на дупките на праговете. За да не залепвам праговете само със монтажния силикон искам да пробия дупки в пластмасовия праг, така че да съответстват на тези от купето.
    От тук обаче идват няколко въпроса:
    1. По схемата от EPER не мога да се ориентирам колко типа захващане има отдолу на прага. Струва ми се че в дупките които имам аз може да влезе дюбел с номер 4 от схемата.
    2. Номер 3 от схемата до колкото разбирам е за страничните жлебове в прага. Там мисля вече остава варианта за залепване със черния силикон.
    Ще съм благодарен за насоки отностно монтажа. Прилагам снимки на дупките. Не съм замерил диаметъра за сега, но ще го направя тези дни.
    Благодаря!
    Прикачени файлове
    ===/////===
    Fiat Bravo 198 T-Jet 120 - Bellissima
    Фиат Пунто 188 Литър и двеста, 60 градуса - Точката

    #2
    Щипки и болтове са, само че може да нямаш дупките за стягане от горната страна и тогава няма да прилепнат хубаво, затова се слага силикон или двойна залепваща. Иначе ще разбереш какво ти трябва, ако имаш самия праг го погледни и ще се ориентираш веднага. Ето още една снимка:

    Коментар


      #3
      Едно време надупчих праговете на колата според пластмасовите прагове, за да паснат. Освен това сложих доста черен силикон. Засега не са мръднали, поне 6-7 години вече. В началото си мислех, че е голяма простотия да надупча праговете и че ще изгният, но за сега никакви проблеми.

      Коментар


        #4
        Добре то се е видяло че нещо от двете ще се дупчи С какви крепежи обаче да ги захвана. Имате ли идея фабричните части от системата дали се продават някъде по магазините или е по-лесно в магазин за крепежи да взема нещо стандартно, което ще свърши работа. А за силикона е ясно, с такъв лепих крилото отзад.
        Благодаря за отговорите!

        П.С. И все още не ми е ясно за какъв чеп са направли дупки в купето, които са затапени с тапички и в същото време не съответстват на тези от праговете Да не би да са предвидени за Абартовите прагове
        Последна редакция от Hypnotical; 18.03.2019, 15:42.
        ===/////===
        Fiat Bravo 198 T-Jet 120 - Bellissima
        Фиат Пунто 188 Литър и двеста, 60 градуса - Точката

        Коментар

        Working...
        X