Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с пръскалката на предното стъкло, Браво 2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с пръскалката на предното стъкло, Браво 2

    Здравейте колеги, не пръскат предните пръскалки за стъклото. На казанчето има само едно моторче. Когато натисна лошчето на волана за да измия предният прозорец нищо не се случва. Но когато натисна за задният помпичката действа. От помпата излизат две мъркучета.
    Та въпроса ми е:как действа помпата, една помпа за двете стъкла но захранващи те кабели са само два. Как разбира на кое стъкло искам да пръска?

    #2
    Чрез лоста обръщаш поляритета на помпата. Я завърти маркучите и виж дали ще се промени ситуацията с предното стъкло.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Здравей колега, миналата седмица смених моето моторче, защото беше блокирало (не изгоряло). Колегата Банков правилно е писал, само сменя поляритета на кабелите, и така пръска отпред или отзад. Като искаш да пръска отпред чува ли се моторчето, ако се чува може да имаш скъсано маркуче някъде и затова да няма нищо отпред.
      Fiat Multipla 2005 1.9 jtd 115

      Коментар


        #4
        Най-вероятно е спукан или задръстен маркуча за предните . Има един пластмасов тройник който много често се чупи
        koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

        Коментар


          #5
          Така, моторче то е здраво, върти в двете посоки. Обаче не ми обръща поляритета. На позицията предно стъкло не ми идва никакво напрежение. Някой да има Ел. Схема, да проследят веригите. Възможно е някоя букса да прави индел. Ама щом на една позиция работи значи всички връзки са нормални. Което ме навежда на мисълта, че е заминал лоста

          Коментар


            #6
            А зощо не тръгват чистачките, при подаване на сигнал за измиване на прозорец? Възможно ли е някое реле или бушон да умре ли?

            Коментар


              #7
              При Марея електрониката на моторчето е в самото моторче. Няма предпазител за чистачките. Другите положения на чистачките работят ли? Може и нещо по електрониката да е е изгоряло.
              Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

              Коментар


                #8
                Димо1636 написа: Преглед на мнението
                А зощо не тръгват чистачките, при подаване на сигнал за измиване на прозорец? Възможно ли е някое реле или бушон да умре ли?
                Това че не тръгват чистачките не беше казано досега което само по себе си говори че има проблем с контактните пластини на лоста
                koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

                Коментар


                  #9
                  dobrujanetza написа: Преглед на мнението
                  При Марея електрониката на моторчето е в самото моторче. Няма предпазител за чистачките. Другите положения на чистачките работят ли? Може и нещо по електрониката да е е изгоряло.
                  Да всички положения работят. Само пръскалката за предното стъкло.

                  Коментар


                    #10
                    Щом при натискане не пръска на стъклото и не се движат чистачките- за мен проблема е в лоста.
                    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                    Коментар


                      #11
                      Ето това е общо взето най-масовата използвана схема за лост. В по-стари модели цялото управление минава през лоста и ако в червения кръг не контактува добре - ще се получава като при теб.

                      В по-новите модели автомобили много рядко минава голям ток през ключета и лостове. Те се използват само за управление, а има отделен контролер, който според положението на ключетата и лостовете командва устройствата. Т.е. може лостът да е здрав, но да имаш проблем в контролера, който подава големия ток.

                      Не знам на този модел как е устроено, само споделям принципно какви изпълнения има. Но твърде вероятно е проблемът ти да е в лоста, щом не работи нито помпа, нито чистачки при подръпване. А управлението от врътката си е отделно, щом то работи - дори и колата да е оборудвана с контролер - явно той работи. Аз бих проверил лоста.

                      Click image for larger version

Name:	Untitled.png
Views:	1
Size:	7,2 KB
ID:	2098376

                      Коментар


                        #12
                        Благодаря за мненията, най вероятно е лоста. Ще бъде разглобен тези дни

                        Коментар


                          #13
                          Димо1636 написа: Преглед на мнението
                          Благодаря за мненията, най вероятно е лоста. Ще бъде разглобен тези дни
                          Ооо купи си друг лост. Или поне се снимай докато го сглобяваш
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            #14
                            Колега и аз имам същият проблем.Фиат Браво 2 1.4-90к.с.Установихме,че е лостовата система,но има един голям проблем-не можем да извадим волана с еърбега.Няма никъде болтчета,пружини,копчета. Ако някой е свалял волана и има снимки или видео,моля да сподели.
                            STILO-2003-115 HP-JTD Power
                            Преди ФИАТ БРАВА TD 75-98г.

                            Коментар


                              #15
                              Колега,на волана от ляво и от дясно има по едно кръгче или по точно място от производител през което се мушкат едновременно два шестограма 4мм или 6мм.Самия еърбег се повдига на горе и го откачаш от буксите.Тези две точки се виждат като погледнеш от дветв страни на волана.Просто се получава една перфорация на волана и това е общо взето гадната част.Волана вече не е" девствен".Преди тази процедура откачи батерията(акуто)на колата.Толкова от мен и дано съм помогнал
                              198mjet Bravo

                              Коментар

                              Working...
                              X