Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос от "Стани богат"

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос от "Стани богат"

    Колеги, искам да се консултирам по един въпрос. Ето го на картинката:

    Click image for larger version

Name:	IMG_20190313_221044.jpg
Views:	1
Size:	110,8 KB
ID:	2170123

    В играта верният отгвор e "C". Ако обаче това ми се падне на мен, ще вдигна скандал там на място. Вие смятате ли, че има нещо нередно?

    Ред.: Самият водещ уточнява въпроса: "... България да се намира по средата..."

    #2
    Ами правилно е С. Какво те тормози?

    Коментар


      #3
      Може да е всеки отговор, без А.
      Във всички останали България ще се намира в средата, защото една от държавите започва с буква В, която се пада след Б. А всички държави започващи с Б, са преди България, защото втората им буква се пада винаги преди втората буква Ъ на България.
      Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

      Коментар


        #4
        Ако подредим по азбучен ред изброените във въпроса държави, верният отговор е С. Може би въпросът трябва да бъде зададен така: "...кои две от изброените биха се намирали точно преди и след България в списъка?" Добавил съм и "изброените", защото не претендирам, че знам имената на всички държави в света. И едва ли някой ги знае наизуст. Теоретично може да има и други, които да се наместят между Бутан и Вануату (последната никога не бях я чувал). Но по-важното в случая е "точно преди и след...". Защото ако не е точно, то тогава и отговори B и D също са верни.

        Click image for larger version

Name:	Burundi-murundi.png
Views:	1
Size:	71,6 KB
ID:	2098375
        Последна редакция от snake; 14.03.2019, 08:39.
        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

        Коментар


          #5
          stilo_new написа: Преглед на мнението
          Ами правилно е С. Какво те тормози?
          Тормози ме това, че при така зададен въпрос, верни отговори са B, C и D. Всяка държава, започваща с Б е преди България, заради Ъ-то на България. Всяка държава, започваща с В е след България.

          Например Буркина Фасо намира ли се преди България в списъка и Ватикана намира ли се след България в списъка? Може да го видиш в картинката на snake.

          Коментар


            #6
            При еднакви 1-ви букви се сравняват 2-рите, ако и те са еднакви, тогава 3-тите и т.н. Това е логиката при повечето алгоритми сортиращи думи. В случая, единственият правилен отговор е "C". Също така имай в предвит че подредбата е възходяща.
            Последна редакция от yeksuh; 14.03.2019, 11:05.

            Коментар


              #7
              E, те преди два дни във въпрос бяха написали "паштеиш де ната"

              Като цяло търпят критики по формулировката на въпросите, но това ШТ ми дойде в повече.
              like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

              Коментар


                #8
                В случая, единственият правилен отговор е "C".
                В случая ми написа нещо, което всеки знае и това не аргументира, че верният отговор е C по никакъв начин.

                Буркина Фасо намира ли се преди България в списъка и Ватикана намира ли се след България в списъка? Този отговор отговаря ли на условието във въпроса?

                ===

                Извън темата:

                имай в предвит
                Пише се "имам предвид", имай го предвид.

                Коментар


                  #9
                  Пич, чудиш се с какво да се заядеш. Въпросът е добре зададен. Също така "преди" и "след", след като е уточнено, че е подредба е ясно, че става дума за най-близките до думата. Може би за теб специално трябваше да добавят "непосредствено преди и след".
                  Последна редакция от yeksuh; 14.03.2019, 15:14.

                  Коментар


                    #10
                    Пич, защо не отговориш на въпроса ми, а отклоняваш? Не се заяждам, а те питам нещо съвсем ясно и точно (за разлика от авторите на въпроси в "Стани богат"), и видимо не е нужно за мен специално да добавят някакви неща, след като и други разумни хора, които познавам лично и участват в темата, са разбрали въпроса така, както е зададен. На теб ти се струва добре зададен, защото направих грешката да кажа кой е верният отговор, а не го оставих така. Тогава какво ли щеше да отговориш.

                    Повтарям си въпроса точно към теб:

                    Буркина Фасо намира ли се преди България в списъка и Ватикана намира ли се след България в списъка? Този отговор отговаря ли на условието във въпроса?

                    (Иначе не е нужно да преминаваш в заядлив тон, само поради факта, че в няколко поредни мнения съм ти показал къде и какво точно грешиш. Тук не сме фейсбук, където само се "харесва" и се "одобрява". Тук е форум и за много хора е източник на информация, съответно - грешките е добре да се посочват веднага. Извинявай, че ти посочих как се пише думата "предвид" и това те е засегнало, но вината не е у мен, че знам как се пише, а ти не знаеш.)

                    Коментар


                      #11
                      При еднакви 1-ви букви се сравняват 2-рите, ако и те са еднакви, тогава 3-тите и т.н. Това е логиката при повечето алгоритми сортиращи думи. В случая, единственият правилен отговор е "C". Също така имай в предвит че подредбата е възходяща.
                      И къде видя, че вторите букви са еднакви?
                      Точно по вторите букви, България е винаги след дадените държави започващи с Б и няма как да е след тези, започващи с В
                      Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                      Коментар


                        #12
                        Пич, защо не отговориш на въпроса ми, а отклоняваш? Не се заяждам, а те питам нещо съвсем ясно и точно (за разлика от авторите на въпроси в "Стани богат"), и видимо не е нужно за мен специално да добавят някакви неща, след като и други разумни хора, които познавам лично и участват в темата, са разбрали въпроса така, както е зададен. На теб ти се струва добре зададен, защото направих грешката да кажа кой е верният отговор, а не го оставих така. Тогава какво ли щеше да отговориш.

                        Повтарям си въпроса точно към теб:

                        Буркина Фасо намира ли се преди България в списъка и Ватикана намира ли се след България в списъка? Този отговор отговаря ли на условието във въпроса?

                        (Иначе не е нужно да преминаваш в заядлив тон, само поради факта, че в няколко поредни мнения съм ти показал къде и какво точно грешиш. Тук не сме фейсбук, където само се "харесва" и се "одобрява". Тук е форум и за много хора е източник на информация, съответно - грешките е добре да се посочват веднага. Извинявай, че ти посочих как се пише думата "предвид" и това те е засегнало, но вината не е у мен, че знам как се пише, а ти не знаеш.)
                        Обаче ти умишлено или не изпускаш"..по азбучен ред..".Което води до това,Иван да е преди Ивон.
                        1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

                        Коментар


                          #13
                          Колега, и ти да отогвориш, моля! Добавям думите, които смяташ, че липсват, за да видя как това променя отговора ти. Опростявам въпроса:

                          В списъка по азбучен ред, Буркина Фасо намира ли се преди България?

                          Или още по просто:

                          В подредбата на числата, кое число се намира преди 18?

                          А) 11
                          Б) 13
                          В) 15
                          Г) 17
                          Д) 19

                          И моля да ми кажеш, ако числата 11, 13 и 15 не са преди 18, то къде са?

                          Това заприличва на въпроса, който задават на дечицата за забавление: кой месец в годината има 28 дни? Хайде ще го задам и в темата със задачките, да видим какво ще стане.

                          Коментар

                          Working...
                          X