Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 10 от 14

Тема: Има ли разлика във возията на Стило след фейслифта?

Кара Фиат
    Регистр. на
    22.06.2012

Има ли разлика във возията на Стило след фейслифта?

Здравейте, Имам дизелово Стило комби преди фейслифта. Возията обаче му е доста странна. Мека и приятна е, но на завоите много се накланя и човек има чувството, че колата ще се обърне.
    Разглеждал съм и други теми, където хората също се оплакват от това и смяна на амортисьори и пружини с нови не помага, просто такова си му е окачването.
    Въпросът ми е след фейслифта 2004-та или след смяната на окачването с опелското(доколкото знам то върви с белите километражи) има ли разлика във возенето. Все така ли се накланя по завоите?
    Fiat Punto 1.9 JTD 2000 - ex
    Fiat Stilo 1.9 JTD 115 - now

Фиат маниак
    Регистр. на
    19.01.2008
    Моето е 2006г.Не се накланя във завой,но е триврато което според мен е от значение.А не дали е от преди или след фейслифта.Казвам го от гледна точка на предходен опит със браво и марея.
    STILO 1.4 16v.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    11.11.2010
    Или има изпуснали амортисьори...

Член на СФФБ
    Модератор
    Фиат идол
    Аватарът на Слав
    Регистр. на
    22.06.2006
    Моето е двуврато 2001 година и няма проблем с наклон на завои.
    Даже е доста стабилно.

Може би проблем се явява стабилността само при комбито заради повечкото килограми отзад?
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

Фиат фанатик Аватарът на Tempras
    Регистр. на
    12.07.2009
    Така е комбито,пълен ужас в завои.
    Проблемът е в твърдият заден мост (гредичка), и никакъв фейслифт не е в състояние да го спаси.
    Не съм карал хечбек,може би е доста по-добре.
    1990 TEMPRA SX 1.4 Weber GPL

Фиат идол
    Регистр. на
    03.06.2005
    Цитат Tempras написа: Преглед на мнението
    Проблемът е в твърдият заден мост (гредичка), и никакъв фейслифт не е в състояние да го спаси.
    като им разправяхме за гредичката отзад, поведението им беше перфектно, сега искала да се обърне
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

Кара Фиат
    Регистр. на
    22.06.2012
    Цитат pakumba написа: Преглед на мнението
    Цитат Tempras написа: Преглед на мнението
    като им разправяхме за гредичката отзад, поведението им беше перфектно, сега искала да се обърне������
    Нямаш усещането, че ще поднесе или ще излетиш от пътя или нещо подобно, но просто толкова се накланя, че все едно си в кораб люшнат от поредната вълна и се чудиш кога ще се прекатури на една страна. Е, не й се е случвало, и на мен не ми пречи когато карам сам.
    Когато возя други хора обаче, почвам почти да спирам преди всеки завой за да не се чудят къде да се хванат, че да не изпаднат от седалките си.

Фиат идол
    Регистр. на
    03.06.2005
    Цитат hsf написа: Преглед на мнението
    Нямаш усещането, че ще поднесе или ще излетиш от пътя или нещо подобно, но просто толкова се накланя, че все едно си в кораб люшнат от поредната вълна и се чудиш кога ще се прекатури на една страна. Е, не й се е случвало, и на мен не ми пречи когато карам сам.
    Когато возя други хора обаче, почвам почти да спирам преди всеки завой за да не се чудят къде да се хванат, че да не изпаднат от седалките си.
    Абе на Хемус като минеш със 140 реална скорост по гпс на завой и има неравност/бабунка, а то такива не съм виждал, работата е драма, иска да хване канавката. Има и друго, тези коли са леки, а двигателите са мощни за класа й, моята е 140 коня, предразполага към скорост, но ходовата част не е пригодена за това. Така е комбата, просто по-кротко караш. Либрата ми, която е в значително по-амортизирано състояние се държи къде-къде по-добре
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

Кара Фиат
    Регистр. на
    22.06.2012
    Цитат pakumba написа: Преглед на мнението
    Абе на Хемус като минеш със 140 реална скорост по гпс на завой и има неравност/бабунка, а то такива не съм виждал, работата е драма, иска да хване канавката. Има и друго, тези коли са леки, а двигателите са мощни за класа й, моята е 140 коня, предразполага към скорост, но ходовата част не е пригодена за това. Така е комбата, просто по-кротко караш. Либрата ми, която е в значително по-амортизирано състояние се държи къде-къде по-добре
    140? Стило? Завой? Магистрала? Аз за градско говоря На магистралата завоите 120,130 макс. Сигурно ще ги вземе и с повече но май не съм се престрашавал да пробвам
    Прибираш се от морето по Тракия, караш си по правата и си свиркаш. И стигаш до завоите след Пазарджик и искаш, не искаш, почваш да отпускаш газта
    Последна промяна от hsf : 12.03.2019 в 11:23

Фиат идол
    Регистр. на
    03.06.2005
    Цитат hsf написа: Преглед на мнението
    140? Стило? Завой? Магистрала? Аз за градско говоря На магистралата завоите 120,130 макс. Сигурно ще ги вземе и с повече но май не съм се престрашавал да пробвам
    Прибираш се от морето по Тракия, караш си по правата и си свиркаш. И стигаш до завоите след Пазарджик и искаш, не искаш, почваш да отпускаш газта
    еее, не, чак толкова зле не е. И с доста повече съм карал. За 120-130 няюа грижи
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Тема: Има ли разлика във возията на Стило след фейслифта?

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •