Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кабел от датчика за износени накладки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Кабел от датчика за износени накладки

    Здравейте Колеги,

    Карам Фиат Крома 2006, 1.9 - 150 к.с.

    Светна лапмата за износени накладки, но те не са износени.
    До сега не съм имал фиат и държанието на тази лампа ми е странно.
    Когато дам на контакт НЕ свети, когато запаля колата НЕ свети, когато натисна спирачката НЕ свети, когато тръгна малко след това светва.

    Свалих този кабел https://drive.google.com/file/d/1kUY...Xp2IBowgQ/view и го замерих оказва се пречупен, или в някакво положение не работи.

    Въпросите са:
    - това държание на лампата нормално ли е (не би ли трябвало когато светне лампата постоянно да си свети и дори и да дам само на контакт да си свети пак, а не чак когато тръгна...)
    - някой има ли такъв кабел или да се мъча с поялника.

    Благодаря предварително.

    П.п. В момента кабела е свален и е в багажника, а пустата лапма продължава да си свети по същият начин .... само когато колата е вече в движение..
    Последна редакция от georgikirow; 06.03.2019, 17:25.
    Fiat Croma, 2006, 1.9 MultiJet, 150 hp

    #2
    Може да е от нивото на спирачната течност. Ако е по-ниско, премигва този индикатор.

    Коментар


      #3
      Мерси колега, ще погледна нивото, но лапичката не мига, а си свети постоянно...
      Fiat Croma, 2006, 1.9 MultiJet, 150 hp

      Коментар


        #4
        Датчика раегира при замасяване, възстанови пречупванетоище се оправи.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Въпросния кабел с датчик ,който влиза във накладката от едната страна и е 60 см.си купих от колегата Митак 71 за около 10 лв.Този на снимката изглежда по различно от моя.Свързването към купето е същото,но другия накрайник при мен беше като графитена пластина 10 мм.и влиза в горния край на поставената накладка
          Последна редакция от vilika; 07.03.2019, 12:46.
          Fiat CROMA 1.9 MJet 2009-150 hp.
          Ex:Alfa Romeo CROSSWAGON Q4 2007-16V 150 hp.

          Коментар


            #6
            Мисля, че трябва да бъде качена снимка на светещата лампа, за да видим какво точно свети.

            Коментар


              #7
              Ето това е въпросната лампа.
              https://www.autobild-bulgaria.com/wp...2016/02/10.jpg
              Кабелчето е свалено и замерено - прекъснато е.
              Събота и неделя ще се опитам да го възстановя, защото не мога да намеря такова...
              Чудно ми е че лапата свети още, нали трябва да замасява някъде - освен да има и др. проблем по-нагоре по кабела...
              Fiat Croma, 2006, 1.9 MultiJet, 150 hp

              Коментар


                #8
                Лампата ще продължава да свети докато не се смени или запои кабела
                Fiat CROMA 1.9 MJet 2009-150 hp.
                Ex:Alfa Romeo CROSSWAGON Q4 2007-16V 150 hp.

                Коментар


                  #9
                  Ами аз на моето Стило, като му въртях накладките, че свиреха и без да искам скъсах кабелчето и нищо не ми свети... може би нещо по трасето някъде ти замасява? Щото и аз си помислих, че сега ще ми светне нещо, но не светна, което ме кара да мисля, че свети само като опре кабелчето на маса, съответно ако е прекъснато или изключено не трябва да свети.
                  Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

                  Коментар


                    #10
                    В момента търся кабел. След това ще пиша за резултата.
                    Fiat Croma, 2006, 1.9 MultiJet, 150 hp

                    Коментар


                      #11
                      Намерих здрав кабел, сложих го и лампата изгасна.
                      Fiat Croma, 2006, 1.9 MultiJet, 150 hp

                      Коментар


                        #12
                        georgikirow написа: Преглед на мнението
                        Намерих здрав кабел, сложих го и лампата изгасна.
                        Здрасти колега колко пари е кабела и от къде го купи , че и аз го имам същия проблем още от както купих колата Крома 1.9 жтд 2011г. Абсолютно същото е и на камиона Ивеко Дейли Но там свети постояно . Може и за датчика ако имаш информация . И да те питам как замери кабела ( тоя който е на датчика или е друг към ел. инсталацията )

                        Коментар


                          #13
                          Здрасти колега колко пари е кабела и от къде го купи , че и аз го имам същия проблем още от както купих колата Крома 1.9 жтд 2011г. Абсолютно същото е и на камиона Ивеко Дейли Но там свети постояно . Може и за датчика ако имаш информация . И да те питам как замери кабела ( тоя който е на датчика или е друг към ел. инсталацията )
                          Принципно "датичка" в накладките е парче метал, като се износят - стърже по дисковете и свети лампата. Аз на Мареа-та като бях маниак го възстанових с кабел от морга (работещ, здрав), но след някакви храсталаци ли какво ли съм го скъсал и понеже при мен свети само ако наистина са изтрити накладките - спрях да се занимавам.
                          Ако свети без кабел или с повреден кабел - може да са измислили друга схема за "диагностика", знам ли.
                          Steliyan's Life!
                          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                          Коментар


                            #14
                            jenshen73 написа: Преглед на мнението
                            Принципно "датичка" в накладките е парче метал, като се износят - стърже по дисковете и свети лампата. Аз на Мареа-та като бях маниак го възстанових с кабел от морга (работещ, здрав), но след някакви храсталаци ли какво ли съм го скъсал и понеже при мен свети само ако наистина са изтрити накладките - спрях да се занимавам.
                            Ако свети без кабел или с повреден кабел - може да са измислили друга схема за "диагностика", знам ли.
                            То за Мареята ясно имал съм. Там е един кабел тук са два и на Кромата и на Ивекото. За Ивекото каквото и да съм пробвал си свети лампата. Дачик ще е но трябва да се гледат един по един, те не са в наклатките а отделно се монтират, също имат разлика предни и задни.

                            Коментар


                              #15
                              Не знам на Крома какво са измислили, но модерните системи следят от една страна дали накладките са износени, като по кабела стане свързване към маса (затворена верига към маса), а от друга - дали самият кабел е цял (през контролно съпротивление, например 8К). Само че за това е нужен двупроводен кабел. Ако има пречупване и веригата на контролния кабел е отворена, вместо да е през 8К съпротивление, светва контролна лампа.

                              Дали на Крома е така обаче - не знам.

                              Коментар

                              Working...
                              X