Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да махам ли акумулатора при заваряване на гърне?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Да махам ли акумулатора при заваряване на гърне?

    Здравейте,имам малка дупка на задното гърне и утре ще го правя.Трябва ли да откача акумулатора,защото си спомням че при заварки със ЦО по автомобила май се откачаше акумулатора.Колата е fiat stilo 1.4 бензин.


    Редактирано заглавие.
    Модераторски екип на fiatforum.bg
    Последна редакция от ivan77; 01.03.2019, 20:34.
    STILO 1.4 16v.

    #2
    Чак да го махаш!
    Откачи само буксите.
    Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

    Коментар


      #3
      Да точно това имам и аз в предвид.
      STILO 1.4 16v.

      Коментар


        #4
        Що се откача акумулатоора?
        Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

        Коментар


          #5
          Носят се слухове че така се прави.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Чак и на мен ми стана любопитно.
            Някой ще обясни ли логиката ?
            == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

            На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

            Коментар


              #7
              Понакога се случва да има нещо като статично електриество да развали ECU
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар


                #8
                То, статичното електричество, може да нанесе поразии и по кабелите (ел. мрежата) и в този случай ако акумулатора е свързан, той ще филтрира евентуални напрежителни пикове. Така че, ако ще се пазим от статично електричество, ще е по-добре да не откачаме акумулатора, а да заземим шасито на автомобила.
                Последна редакция от Flow; 02.03.2019, 23:21.
                FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                Коментар


                  #9
                  Откача се клема задължително!Преди години при заварки на полуремаркето на камион,думна единия от акумолаторите му.Бяхме изключили ключ масата,но се оказа че тя не е действала на цялата ел. инсталация.

                  Коментар


                    #10
                    Опасност представлява офазяване от телоподаващото. Затова трябва купето да е заземено и да се откачат всички предпзители. Да се прекъснат плюсовите вериги.
                    Заземяването е достатъчно. Свалянето на акумулатора е за друго - ако се реже, или заварява близо до него, има опасност от взрив на водород, който излиза през отдушниците на батерията. Бил съм свидетел как от искри от флекса се взриви новичък акумулатор, капака му се нацепи на парчета.
                    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                    Коментар


                      #11
                      Човек се учи докато е жив
                      Благодаря!
                      == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                      На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                      Коментар


                        #12
                        АБ и да е откачена ако има искри... покрай нея пак може да гръмне. А иначе и аз съм чувал, че се получават разни неща които могат да изгорят ел. частите по автомобилите и затова се откача.

                        Коментар


                          #13
                          Какво направихте бе Колеги, превърнахте акумулаторите във водородни бомби! Я по-полека, да го е страх човек да запали цигара около колата си - вземе да гръмне акумулатора
                          FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                          Коментар


                            #14
                            Какво направихте бе Колеги, превърнахте акумулаторите във водородни бомби! Я по-полека, да го е страх човек да запали цигара около колата си - вземе да гръмне акумулатора
                            Че нямам снимките на един клиент да покажа какво става като гръмне 700Va UPS, в който има една батерия 12 волта 7.2 Амперчаса. 25 квадрата офис унищожен, съседните 2 компютъра стопени до неузнаваемост, потрошени шкафове и мебели. Добре че е имало противопожарна система, че папките с документи половината само са изгорели, не че другите нещо ще свършат работа. Тавана( окачен) целия избит над UPS-a... Картинката беше весела. а в колата си всеки има от 45 амперчаса нагоре.
                            Специално момчето при което ходя отказа акумулатора докато заварява под предтекста, че може да изгори компа на колата ако даде късо нещо.

                            Коментар


                              #15
                              Че нямам снимките на един клиент да покажа какво става като гръмне 700Va UPS, в който има една батерия 12 волта 7.2 Амперчаса. 25 квадрата офис унищожен, съседните 2 компютъра стопени до неузнаваемост, потрошени шкафове и мебели. Добре че е имало противопожарна система, че папките с документи половината само са изгорели, не че другите нещо ще свършат работа. Тавана( окачен) целия избит над UPS-a... Картинката беше весела. а в колата си всеки има от 45 амперчаса нагоре.
                              Специално момчето при което ходя отказа акумулатора докато заварява под предтекста, че може да изгори компа на колата ако даде късо нещо.
                              Това с UPS-а е друго - там взрива е от инвертора така че няма база за сравнение колега
                              koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

                              Коментар

                              Working...
                              X