Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да махам ли акумулатора при заваряване на гърне?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    dobrujanetza написа: Преглед на мнението
    Прав си , Колега, но Лада 1500С и Лада 1600, както и други автомобили от тяхното поколение нямат ЕКУ-та.
    Имали, нямали - "минало бешело" време.
    И темата е вече такава за мене........
    FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

    Коментар


      #32
      Ти кога последно си видял в реномиран сервиз да заваряват по кола с електрожен?
      С електрожен се заварява и до ден днешен, просто всеки апарат си има предназначение. Като се скъса нещо по багера нали се сещате, че никой не мъкне CO..... отива човека с електрожена и заварява на място. А предполагам се сещате, че един багер може да има доста повече електроника от един автомобил.
      Относно кълването на електродите, има електроди и електроди и не всичките се разпалват лесно с не подходящата техника. Съвсем случайно в къщи имам техника за всякакъв вид заваряване и ми е ясно кое как се разпалва.
      И аз ще продължавам да си откачвам АБ докато заварявам.

      Коментар


        #33
        Багерът, ако е верижен, е добре заземен. Ако е колесен и инверторчето пуска фаза, може да стане много весело. Агрегатите като Триодин са много по-безопасни за електрониката. И класическите трансформатори, без автотрнсформаторите. И няма да те спаси откачването на акумулатора.
        Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

        Коментар

        Working...
        X