Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати 21 до 30 от 33

Тема: Да махам ли акумулатора при заваряване на гърне?

Фиат фанатик
    Регистр. на
    18.02.2006
    Цитат chaveto написа: Преглед на мнението
    Умрял кон на 100 пъти веднъж рита. Това, че ти си палил огън.... не означава нищо.
    Има акумулатори и акумулатори, в повечето случай когато всичко е ОК няма кипене. Обаче проблемен акумулатор кипи без причина и тогава човека със запалката го отнася.
    Относно заваряването и безопасност, препоръчително е масата да се слага близо до мястото където ще се заварява. Като я сложиш от зад на автомобила и заваряваш отпред и със сигурност ще има нещо изгоряло.
    Ееее, ти пък като се нашиеш на "майстор", който не знае къде да си закачи масата, за откачането на какъв акумулатор става въпрос - по-добре си викай пожарната
    100 пъти, един път, философски постановки, но така да бъде
    FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

Фиат фанатик
    Регистр. на
    18.02.2006
    Цитат muns61 написа: Преглед на мнението
    Повече водород отделят стари сулфатизирали акумулатори. Преди години, като настройвах изпарител на карбураторна кола сам, без помощник да ми пали и стартирах не знам колко пъти, при поредното стартиране акумулаторът гръмна и изхвърли капачката. Щети нямаше, за щастие беше бял монтански с обща капачка.
    Мой приятел, живеещ на село, донесе при мен в гаража нов акумулатор да го позаредим. Продавачът му казал да го зареди няколко часа, щото не се знае колко е седял в склада. Та Санди го сложи на зарядното, нагласи го на 5 ампера и отиде да си купува винкел. Връща се с вързани на багажника на покрива 2 винкела по 6 метра, сваля ги и взема флекса да ги реже. Аз си бачкам, не го гледам какво прави и изведнъж нещо гръмна. Новият акумулатор, намиращ се на 5-6 метра от рязането, цъфнал отгоре. Санди натиснал яко и искрите стигнали до акумулатора. А не беше още слаган...
    Нови, стари --> бараки.

Някой да е имал проблем с Exide, да речем?

Фиат фанатик Аватарът на Tempras
    Регистр. на
    12.07.2009
    Абсолютно недоволен от Ексайд.
    Единият умря точно след приключването на 3 годишната гаранция.
    Лятото,както въртях на стартер, просто прекъсна и tutto finito.
    Вторият и той преждевременно замина.
    Това не може да бъде премиум акумулатор!
    3 години и малко, е смях.
    Имам Банер от 5 години, който не знам на колко е общо, защото съм му втори собственик.
    Ето това е акумулатор!
    Ако ще купувам акумулатор сега, бих взел най-най евтиният възможен, без оглед марката, ако не мисля в дългосрочен план.
    Ако търся такъв, който да ползвам дълго време, категорично Банер.
    1990 TEMPRA SX 1.4 Weber GPL

Фиат фанатик
    Регистр. на
    18.02.2006
    Банер, карах мареята с такъв, 74-75 Ah, нещо такова. Вярно, изкара точно 5 години, като в началото на 6-тата ме остави на един паркинг. Явно прекъсна клетка и - никой. Беше обслужваем, мисля че и сега са такива. Като цяло съм доволен и се чудих дали за бравото да не взема пак банер, но взех ексайд-премиум 77 Ah. Смених го в 6-тата година и сега отново съм с exide, като стария го кара приятел на бензиново рено. Мареята в момента е също с ексйд-премиум 3-та година.

Но, темата се отнася за сваляне на акумулатори, така че съм до тук.

Фиат идол Аватарът на S_BANKOV
    Регистр. на
    29.05.2011
    Ако ви се занимава свалайте квото искате. Ако работите с нормално СО няма никакъв смисъл. Виж за електрожени домашно производство бих разглобил всичко.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

Фиат идол Аватарът на muns61
    Регистр. на
    15.11.2011
    Когато работиш с клиентски коли е различно. Инак колкото си по-неграмотен, толкова е по-лесно.
    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    18.02.2006
    Цитат S_BANKOV написа: Преглед на мнението
    Ако ви се занимава свалайте квото искате. Ако работите с нормално СО няма никакъв смисъл. Виж за електрожени домашно производство бих разглобил всичко.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"А всички съвремени заваряващи апарати създават разни неща които не са ми много ясни, но знам че тези неща изгарят компютрите... по автомобилите...."

Какво не и харесвате на съвременната заваръчна техника, при това че е далеч по-съвършена от домашното изпълнение, или от фабричните трансформаторни такива? Че пали "мека" дъга от раз, било то най-любителското (та и не само любителско) инверторно електроженче, тежащо 2-3 кг и осигуряващо работен ток с обикновени електроди с обмазка 160-180 А, до мощните професионални заваръчни агрегати с газова защита. Както е писал колегата S_Bankov, трансформаторните (домашните) електрожени са най-опасни в разглеждания случай, защото докато захванеш стабилна дъга "чукаш, кълвеш, особено ако е ниско захранващото напрежение или електрожена е измислен" и тогава пренапреженията и смущенията водещи до проблеми са най-големи. Едва ли съвременен, уважаващ себе си сервиз, ще ползва подобна двупотопна техника?!
    Последна промяна от Flow : 13.03.2019 в 22:03

Фиат идол Аватарът на muns61
    Регистр. на
    15.11.2011
    Ти кога последно си видял в реномиран сервиз да заваряват по кола с електрожен?
    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

Фиат фанатик
    Регистр. на
    18.02.2006
    Цитат muns61 написа: Преглед на мнението
    Ти кога последно си видял в реномиран сервиз да заваряват по кола с електрожен?
    И ако питаш мен - в годините когато се караха ей тези "четириочки", къде си ги показал и подобията им. Каквито бяха автомобилите, такива бяха и електрожените.

Фиат идол Аватарът на dobrujanetza
    Регистр. на
    01.02.2009
    Цитат Flow написа: Преглед на мнението
    И ако питаш мен - в годините когато се караха ей тези "четириочки", къде си ги показал и подобията им. Каквито бяха автомобилите, такива бяха и електрожените.
    Прав си , Колега, но Лада 1500С и Лада 1600, както и други автомобили от тяхното поколение нямат ЕКУ-та.
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Тема: Да махам ли акумулатора при заваряване на гърне?

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •