Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнение за Брава 1.2 16в

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мнение за Брава 1.2 16в

    Колеги насочил съм се към въпросната Брава,но нямам много информация от този двигател,къде евентуално има някакви по-сериозни дефекти и къде са му слабите места.Има ли проблем с ecu-то както при бензиновото стило.Ще съм благодарен някой да сподели полезна информация.
    Последна редакция от plovdiv1111; 26.02.2019, 22:14.

    #2
    Какво да ти кажа, колега?! Бях написал пространно ревю в автомобили.инфо, ама сайта вече го няма.
    Накратко: Двигателят е бетон, както и всичко останало по колата. Да изпреварваш без поне километър видимост забравяш, особено при изкачване. Като изпреварваш, тръгваш от 3500 оборота. Магистрала Хемус можеш да я изкараш цялата със 160, стига веднъж да ускориш до тази скорост. Разход извънградско 200 км път+100 км. магистрала 5,5. Разход само по магистрала 6,2. И двете доволно натоварен. Ако караш с до 90, ще падне под 5. Градско - лято/зима - 10-12. Всички стойности са с включен климатик/парно. Много як автомобил отвсякъде, стига да не закъсняваш много за някъде си, че тоя двигател не става за изпълнения.

    П.С. А, хубаво е на година-две да зачистваш оста на дроселовата клапа с малко ВД, че започват да ѝ играят оборотите на празен ход. Друго няма.
    Последна редакция от slonikon; 27.02.2019, 01:06.
    браво 1,6/90 - 09 г.

    Коментар


      #3
      Мерси за отговора колега,колата ще я кара предимно жена ми в града така че изпреварванията няма да са особен проблем,притеснението ми идваше от вида на компютъра който много ми прилича на бензиново стило,като цяло предпочитам 1.6 103кс,но сега ми изскочи добър екземпляр 1.2

      Коментар


        #4
        Проблема е да намериш читав екземляр,защото вече са на доста години.Би ли дал линк към обявата защото виждам че си градски а един приятел продава неговото.Ако е то да те предупредя да бягаяш от него.
        Последна редакция от ivan77; 28.02.2019, 07:33.
        STILO 1.4 16v.

        Коментар


          #5
          При бензиновото Стило проблемът не е в самия компютър, а в разположението му в коша на двигателя. Не се притеснявай от това.
          браво 1,6/90 - 09 г.

          Коментар


            #6
            slonikon написа: Преглед на мнението
            Какво да ти кажа, колега?! Бях написал пространно ревю в автомобили.инфо, ама сайта вече го няма.
            Накратко: Двигателят е бетон, както и всичко останало по колата. Да изпреварваш без поне километър видимост забравяш, особено при изкачване. Като изпреварваш, тръгваш от 3500 оборота. Магистрала Хемус можеш да я изкараш цялата със 160, стига веднъж да ускориш до тази скорост. Разход извънградско 200 км път+100 км. магистрала 5,5. Разход само по магистрала 6,2. И двете доволно натоварен. Ако караш с до 90, ще падне под 5. Градско - лято/зима - 10-12. Всички стойности са с включен климатик/парно. Много як автомобил отвсякъде, стига да не закъсняваш много за някъде си, че тоя двигател не става за изпълнения.

            П.С. А, хубаво е на година-две да зачистваш оста на дроселовата клапа с малко ВД, че започват да ѝ играят оборотите на празен ход. Друго няма.
            Само едно не съм съгласен. Не може с тая количка да качиш изкачването Топли дол-Витиня със 160, пък ако щеш 4-та да върнеш.
            1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

            Коментар


              #7
              Не мога, щото ще съм с 80 в началото на изкачването и няма да ми стигне времето до другия тунел. Затова съм уточнил, че първо трябва да се ускори до тая скорост. Ако е ускорила, обаче, ще го качи, вярвай ми. 8 години я карах, къде ли не сме минавали двамата с нея.
              браво 1,6/90 - 09 г.

              Коментар


                #8
                Ей, ако има една такава Брава, ще рискувам да изляза от тунела със 160, вместо с 80, за да ти докажа, че няма да е горе със същата скорост.
                Нали карам и аз Фиат 80 коня бензин, пак около 1000кг, с почти същите х-ки - около 13с. 0-100 и около 170км/ч топ спийд.
                От там знам, че на това изкачване ако щеш 4-та връщай, повече от 130-135 не чакай. По GPS са даже и по-малко.
                1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                Коментар


                  #9
                  Добре де, може и така да е. Не бих проверил, даже и да можех. Но където няма ограничения си я карах с толкова. Вървеше си. Сега, дали съм сменял предавки, не помня. Ама сигурно.
                  браво 1,6/90 - 09 г.

                  Коментар


                    #10
                    На Витиня,ако излезе със 120 км.ч нагоре,значи че колата трябва да е в уникално състояние...

                    Коментар


                      #11
                      От мой скромен опит на Витиня със 160 излизат автомобили, на които по каталог дават топ спийд по равен път поне 190-200. Браво 1.8 113 коня има шанс, но 1.2, никакъв.
                      1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                      Коментар


                        #12
                        Бая трудно ще му е и на 1.8...Освен ако на втория тунел не спази 80 км.ч-понеже от този тунел и малко след него наклона на пътя не е толко струмен,и там има възможност да развие и набере.И пак не се знае после на стръмното нагоре колко ще падне.Абе 1.8-цата има некъв шанс да излезе с 140-150,ако е читаво и ако не изтропаСега докато е по хладно по има шанс,летото в жегите по добре да не пробва...

                        Коментар


                          #13
                          ivopifeca написа: Преглед на мнението
                          Бая трудно ще му е и на 1.8...Освен ако на втория тунел не спази 80 км.ч-понеже от този тунел и малко след него наклона на пътя не е толко струмен,и там има възможност да развие и набере.И пак не се знае после на стръмното нагоре колко ще падне.Абе 1.8-цата има некъв шанс да излезе с 140-150,ако е читаво и ако не изтропаСега докато е по хладно по има шанс,летото в жегите по добре да не пробва...
                          Най - забавния виц, който съм прочел днес.
                          Колега,благодаря оправи ми настроението.
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            #14
                            S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                            Най - забавния виц, който съм прочел днес.
                            Колега,благодаря оправи ми настроението.
                            Няма защо.

                            Коментар


                              #15
                              Аз пък имам такова Браво в перфектно състояние и не мисля, че има някаква драма с изпреварването. Вярно, че иска да му върнеш предавка да се случат нещата бързо, но пък чак километър видимост е малко в повече. Това за скоростта няма да го коментирам, особенно за макс. скорост на равно и какво ще направи нагоре.

                              Коментар

                              Working...
                              X