Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати 1 до 10 от 26

Тема: Мнение за Брава 1.2 16в

Мнение за Брава 1.2 16в

Колеги насочил съм се към въпросната Брава,но нямам много информация от този двигател,къде евентуално има някакви по-сериозни дефекти и къде са му слабите места.Има ли проблем с ecu-то както при бензиновото стило.Ще съм благодарен някой да сподели полезна информация.
    Последна промяна от plovdiv1111 : 26.02.2019 в 22:14

Член на СФФБ
    Фиат идол

Регистр. на
    21.11.2008
    Какво да ти кажа, колега?! Бях написал пространно ревю в автомобили.инфо, ама сайта вече го няма.
    Накратко: Двигателят е бетон, както и всичко останало по колата. Да изпреварваш без поне километър видимост забравяш, особено при изкачване. Като изпреварваш, тръгваш от 3500 оборота. Магистрала Хемус можеш да я изкараш цялата със 160, стига веднъж да ускориш до тази скорост. Разход извънградско 200 км път+100 км. магистрала 5,5. Разход само по магистрала 6,2. И двете доволно натоварен. Ако караш с до 90, ще падне под 5. Градско - лято/зима - 10-12. Всички стойности са с включен климатик/парно. Много як автомобил отвсякъде, стига да не закъсняваш много за някъде си, че тоя двигател не става за изпълнения.

П.С. А, хубаво е на година-две да зачистваш оста на дроселовата клапа с малко ВД, че започват да ѝ играят оборотите на празен ход. Друго няма.
    Последна промяна от slonikon : 27.02.2019 в 01:06
    браво 1,6/90 - 09 г.

Мерси за отговора колега,колата ще я кара предимно жена ми в града така че изпреварванията няма да са особен проблем,притеснението ми идваше от вида на компютъра който много ми прилича на бензиново стило,като цяло предпочитам 1.6 103кс,но сега ми изскочи добър екземпляр 1.2

Фиат маниак
    Регистр. на
    19.01.2008
    Проблема е да намериш читав екземляр,защото вече са на доста години.Би ли дал линк към обявата защото виждам че си градски а един приятел продава неговото.Ако е то да те предупредя да бягаяш от него.
    Последна промяна от ivan77 : 28.02.2019 в 07:33

Член на СФФБ
    Фиат идол

Регистр. на
    21.11.2008
    При бензиновото Стило проблемът не е в самия компютър, а в разположението му в коша на двигателя. Не се притеснявай от това.
    браво 1,6/90 - 09 г.

Фиат фанатик Аватарът на Tempras
    Регистр. на
    12.07.2009
    Цитат slonikon написа: Преглед на мнението
    Какво да ти кажа, колега?! Бях написал пространно ревю в автомобили.инфо, ама сайта вече го няма.
    Накратко: Двигателят е бетон, както и всичко останало по колата. Да изпреварваш без поне километър видимост забравяш, особено при изкачване. Като изпреварваш, тръгваш от 3500 оборота. Магистрала Хемус можеш да я изкараш цялата със 160, стига веднъж да ускориш до тази скорост. Разход извънградско 200 км път+100 км. магистрала 5,5. Разход само по магистрала 6,2. И двете доволно натоварен. Ако караш с до 90, ще падне под 5. Градско - лято/зима - 10-12. Всички стойности са с включен климатик/парно. Много як автомобил отвсякъде, стига да не закъсняваш много за някъде си, че тоя двигател не става за изпълнения.

П.С. А, хубаво е на година-две да зачистваш оста на дроселовата клапа с малко ВД, че започват да ѝ играят оборотите на празен ход. Друго няма.
    Само едно не съм съгласен. Не може с тая количка да качиш изкачването Топли дол-Витиня със 160, пък ако щеш 4-та да върнеш.
    1990 TEMPRA SX 1.4 Weber GPL

Член на СФФБ
    Фиат идол

Регистр. на
    21.11.2008
    Не мога, щото ще съм с 80 в началото на изкачването и няма да ми стигне времето до другия тунел. Затова съм уточнил, че първо трябва да се ускори до тая скорост. Ако е ускорила, обаче, ще го качи, вярвай ми. 8 години я карах, къде ли не сме минавали двамата с нея.
    браво 1,6/90 - 09 г.

Фиат фанатик Аватарът на Tempras
    Регистр. на
    12.07.2009
    Ей, ако има една такава Брава, ще рискувам да изляза от тунела със 160, вместо с 80, за да ти докажа, че няма да е горе със същата скорост.
    Нали карам и аз Фиат 80 коня бензин, пак около 1000кг, с почти същите х-ки - около 13с. 0-100 и около 170км/ч топ спийд.
    От там знам, че на това изкачване ако щеш 4-та връщай, повече от 130-135 не чакай. По GPS са даже и по-малко.
    1990 TEMPRA SX 1.4 Weber GPL

Член на СФФБ
    Фиат идол

Регистр. на
    21.11.2008
    Добре де, може и така да е. Не бих проверил, даже и да можех. Но където няма ограничения си я карах с толкова. Вървеше си. Сега, дали съм сменял предавки, не помня. Ама сигурно.
    браво 1,6/90 - 09 г.

Кара Фиатче 126
    Регистр. на
    10.10.2008
    На Витиня,ако излезе със 120 км.ч нагоре,значи че колата трябва да е в уникално състояние...

Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Тема: Мнение за Брава 1.2 16в

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •